Akkus napelemes rendszerben gondolkodsz? A mögöttes technika fontos, ezt is nézd a Forintok mellett.

2024 ж. 18 Қаң.
20 540 Рет қаралды

SolarEdge minőségi termékekkel segíti a napelemes piacot. 48 Voltos és 400 Voltos akkukból többet is össze lehet kapcsolni.
Napelemes pályázat, titkos tipp: Solaredge.
Ja, hogy nem a legolcsóbb a piacon? Ez igaz, a kezdeti költségek kapcsán biztosan így van.
Mérlegelni, hogy a rendszer élettartama melyik rendszer mit nyújt:
- garancia (pl. 10 év)
- lesz-e pl. 8 év múlva kihez fordulni?
- milyen biztonságot ad (tűz és személyvédelem)?
- a rendszer hatásfoka és többlet energia termelése mit hoz a konyhára az évek alatt?
- tapasztalt-e a gyártó, minőséget ad-e?
- bővíthető-e a rendszer, kaphat-e új funkciókat?
- technológiában és technikában hol helyezkednek el a készülékek?
Miért nagyon fontos most jól választani?
Már tudjuk, hogy 2025.01.01 évvel be akarják vezetni a ToU elszámolást, avagy használati idő szerinti elszámolást. Ez beállítható a mySolarEdge appban, ahol az akku működése testre szabható. Illetve a kiegészítők „kánaánja” vár a SolarEdge felhasználókra. Az otthoni dolgainkat fel lehet okosítani, ezáltal elindítani, mikor van „ingyen” áram..
Így ha bejön az időben sávos energia kereskedelem, az sokat változtathat a napelemes-akkus piacon. Ilyenkor az akkut akár a szolgáltató vezérelve is tudná tölteni. Ez azt jelenti, hogy napsütés nélkül is töltődhet az akku. És itt a kérdés a "ha...."
Akkumulátorral ellátott sziget üzem esetén pedig ezt a videót javaslom: • LiFePo4 akkumulátor hi...
Video is made by Filmora

Пікірлер
  • Köszönöm a korrekt, érthető előadást! Le a kalappal! Gratulálok!

    @majtanati68@majtanati683 ай бұрын
  • Nagyon jó és informatív videó volt ismét, köszönjük szépen!

    @rasszistaarja2895@rasszistaarja28953 ай бұрын
    • kösz!

      @ordasigabor@ordasigabor3 ай бұрын
  • Szia! Hasznos és szuper videó!

    @chrisp4028@chrisp40283 ай бұрын
  • A megtérüléshez némi kiegészítés: akkor lesz jó, ha tavasszal, nyáron napi 20-30kwh-t fogyasztunk és ennek jelentős részét nappalra kell ütemezni. Pl villanybojler, klíma, villanyautó tőltés, medence fűtés... télen ne ezzel akarjunk fűteni, mert akkor a megtérülés nem lesz belátható időn belül..

    @dkis100@dkis1003 ай бұрын
    • Furcsálltam a napi 20-30kWh fogyasztást, de autóval teljesen reális is lehet. Én heti 1100-1250km megyek. Amúgy nem érdekel a megtérülés, nem ezért vágtam bele tavaly.

      @laszloblue3611@laszloblue36113 ай бұрын
    • @@laszloblue3611 tavasszal, nyáron termelhet napi 20-30kwh, sőt kicsit még többet is, ha meg 6kw-os a napelem 36kwh is lejöhet. Értelemszerűen, amit nem fogyasztasz el vagy kitáplálod 5 Ft-ért vagy eldobhatod ha korlátozást állítasz be. Nyilván lehet más indok is a beruházás mögött: én is inkább erre gondolnék, hogy ezek miatt érdemes belevágni: - backup megoldás - nagyobb függetlenség, bár itt nyilván a backup mód a teljes sziget üzem, ha nem backup módba megy akkor ez inkább pénzügyi értelemben értendő, de vannak hatások amik beszivárognak ilyenkor, pl túlfeszültség van a szolgáltatónál tartósan 253V körül, feletti érték akkor csak a backup mód segít, de ezzel óvatosan. Pl Froniusz a túlfeszültség esetén beindítja a backup módot, ez igen érdekesen hatott amikor napi 30x indult el a backup mód 1 percre...

      @dkis100@dkis1003 ай бұрын
    • Sajnálatos módon nemrég derült ki, hogy úgy tűnik az MVM bruttó elszámolást másképp értelmezi mint a Ny európában megszokott és fázisonként és irányonként elkülönítetten mér és nem az összesített teljesítményt különíti el irányonként, emiatt sokkal több pénzt fog beszedni különösen a szaldó elszámolásból kiesettektől, de a most pályazóktól is. Már a napelemes cégek emiatt elkezdtek asszinkron invertereket kínálni, de ez sem teljes megoldás, a legtöbb ilyen pályázatban elérhető inverter hiába 5kw-os, 1,6kw feletti egyfázisú fogyasztást nem tudja fedezni: azaz a nagy fogyasztók: mosógép, 1 fázisú villanyautó töltés, nagyobb villanybojlerek, mosogatógépek fogyasztása csak részben lesz fedezhető még a pályázóknak is. A 10 éve bent ragadók meg hiába ütemezik nappalra az 1 fázisú fogyasztóikat, ha 3x akkora teljesítményt nem ad le a napelemük szintén napközbeni fogyasztásuk után is fizethetnek...

      @danielk.9575@danielk.95753 ай бұрын
  • Szuper volt!

    @illara61@illara613 ай бұрын
  • A megszokott tartalmas videó! Gratulálok! Kérdésem: láthatnánk-e előadást a meglévő napelemes rendszer akkuval torténő bővítéséről is /eszközok, költség stb./?

    @IstvanSefcsik-je1et@IstvanSefcsik-je1et3 ай бұрын
    • rendben, vettem az adást, kösz!

      @ordasigabor@ordasigabor3 ай бұрын
  • Baromijó a befejezés! 😊 2× néztem meg a videót!

    @chrisp4028@chrisp40283 ай бұрын
    • Én az egészet többször. De idehaza a pályázat 1/3 részéből, nagyobb rendszert építesz, mint a 3/3. Külföldön István ilyen pénz szórás? Nagyon furcsa pályázat!

      @laszloblue3611@laszloblue36113 ай бұрын
  • Köszönjük szépen! Gratula az új setup-hoz és vele együtt az akkumulátorhoz. Nekem egyetlen egy bajom van: -Hogy amíg éves szaldóban vagyok (2032) addig nem éri meg továbbfejleszteni a rendszeremet. -De még egy nyomorult 3 fázisú okosmérőt sem éri megfeltenni, meet a Wagner Solar 460 ezerért akarta betenni, az amúgy 160 ezer forintos mérőt. :-) Így marad a manuális leolvasás az E.On mérőről minden hónap elsején és a Microsoft Excel. Az éves szaldó megölte a befektetési kedvemet. 😂

    @ferenckluni7652@ferenckluni76523 ай бұрын
    • Drágán dolgoznak, de amúgy szerintem jó minőségben.. Az okos mérőhöz lehet elég egy villanyszerelő, meg ugye az inverterrel kompatibilis kellene legyen és a kommunikációt be kell állítani...

      @dkis100@dkis1003 ай бұрын
    • 7-8-10 ezer forintér kapsz kétirányú okosmerőt, merőszekrénybe rakható wifis localtuya vagy zegbee. Nálam van a szekrenybe pár db, illetve a bojlernel is, mert hőmerő is van beleintegrálva, plusz 8 db okoskonnektort is monitorozok,,azok darabja 3,ezer körúl van.

      @fonix68@fonix683 ай бұрын
    • Az éves szaldódnak fél éven belúl annyi, ha kikerülnek a balkon napelemek, 150 és 300 ezer körül vinni fogjak mint a cukrot, es ezek is visszatáplálnának, ha lenne hova, cserébe nem fogyasztanak, azaz te se tudsz majd visszatáplálni, az invertered egesz nyáron állni fog, mert a feszúltség 250 lesz a halózaton. Egy utcaban, ha 6 helyen visszatáplalnak már a hetedik nem tud, csak, ha valaki elkezd fogysztani 2 napelemes ház között. Ha pedig mindenki napelemes lesz, ez ugyebár nem teljesúl. És pont.

      @fonix68@fonix683 ай бұрын
    • Ennek az inverternek amjt kiírtal,mennyi az önfogyasztása? A aksi mekkora teljesítménnyel tölthetö? A szamítasod,azon alapul, hogy egyenlefesen termel majd a rendszer havonta 50-60 ezer forintnyi villamyt, csakhogy befele 5 ft kifele meg 70 az elszámolas alapja.. Es nem tudsz minden nap elrakni 50 kWh-t a 10 kWhs aksiba. Márpecig egy 6 kWp napelem megtermel 50 kWh energiat naponta ideális esetben, azaz na sút a nap egesz nap. Ha pedig naponta ötször töltöd meríted az napi 5 ciklus nem pedig egy. Egy 80 literes bojlert pedig felfűtesz 2 kWhval nyáron. Elraknj aksiba ennyi energiat csak akkor lehetseges, ha az embernek van 4 db teslaja, es abbol kettőt tőlt, a masik kettóvel meg felváltva jár. Vagy nappal tölt, este taxizik. A lenyeg a 6 kWh napelemhez negyszer akkora aksipakk kéne. Es el ks kéne használni masnapra, nyáron... őszinten ennek a rendszernek semi éertelmet nem látom, a taxis peldan kívül. De mondjátok. Aki napelemes rensszert akar, várjon az erkélyesre...vagy csinaljon maganak off-gríred parhuzamosan a meglévő mellé, pár százezerből, max egy milla.

      @fonix68@fonix683 ай бұрын
    • @@fonix68 az a gond, hogy ezek 1 fázisú mérők, 3 fázisú mérők drágábbak.. A másik, hogy mit szeretnél elérni vele: ha csak méricskélésre kell akkor elég az amiket mondasz, esetleg ha már itt vagyunk ha olyan az eszköz lehet szoftvert cserélni és akkor nem kűrtöli tele a netet az adatainkkal. Ha az inverter működését akarod vezérelni vele akkor kompatibilis mérő kell, mert akko az akksi stb tőltését/kisütését az alapján fogja vezérelni mekkora a háztartás fogyasztása. Előre meg azért jó betenni, ha van benne olyan gyári funkció ki lehet számoltatni mekkora akksival mennyi kwh fogyasztást tudsz megspórolni évente a fogyasztásod alapján. Ha az elmű órának a negyedórás adatait le tudod szedni abból is lehet számolgatni..

      @dkis100@dkis1003 ай бұрын
  • egy LCA van erről? elnézést nem bnkóüóságból kérdezem.

    @ciammiao@ciammiao3 ай бұрын
  • Üdv! Próbáltam rákeresni, nem nagyon van hivatkozás. Ez a mesh hálózat nem zigbee akar lenni?

    @kissp79@kissp793 ай бұрын
    • Szia zigbee alapú, hiszen az is mesh hálózatot alkot. Ahogy én látom itt power van bőven, így lett stabil a kommunikáció. knowledge-center.solaredge.com/sites/kc/files/se-home-network-plug-in-datasheet-hu.pdf knowledge-center.solaredge.com/sites/kc/files/se-home-network-datasheet.pdf www.solaredge.com/uk/products/communications/solaredge-home-network-plug-in knowledge-center.solaredge.com/sites/kc/files/se-device-control-zigbee-module-installation-guide.pdf

      @ordasigabor@ordasigabor3 ай бұрын
  • Az a baj mint minden pályázattal. Túlárazzák, mert az állam fizeti. Valójában ha a munkadíjat nem számoljuk ez kb annyiba kerülne mint támogatás nélkül. Csak ahhoz kell szakmai tudás, hogy honnan és mit kell megvenni.

    @janyjozsef@janyjozsef3 ай бұрын
    • pontosan így van. az állam azért támogatja ezeket, mert így tud egy nagy volumenű kísérletet folytatni arról hogy ezek az új dolgok hogyan fognak működni a gyakorlatban. plusz gondolom minél több állami pénz van valamiben, annál többet lehet lopni :D

      @endike@endike3 ай бұрын
    • ​@@endikeNem azért. Simán csak ki kell szorjon pénzt. Nem is érdekli kié, mire.

      @laszloblue3611@laszloblue36113 ай бұрын
    • Én is fent levettem, de senki nem foglalkozik a kommenttel, pedig nem hosszú, és így is részletes.

      @laszloblue3611@laszloblue36113 ай бұрын
    • Hát a pályázat is kínszenvedés én sajnos már kicsit több mint 2 éve benne vagyok kispénzű embereknek készült de már benne van majd 2 millió forintom az ingyen pályázatba így már kiszállni nem tudok de még egyszer megfontolom beszálljak e pályázatba.A most induló vagyis újra induló pályázat is kész csőd lesz azt garantálom.

      @pitthe7676@pitthe76763 ай бұрын
    • @@pitthe7676 Ennek az egész napelemes örületnek ott van értelme, ahol nincs elektromos hálózat.

      @user-vo4nl6eu2u@user-vo4nl6eu2u3 ай бұрын
  • Mennyi garanciát adnak a gyártok a napelemekre és az akkupakkra?

    @srbijadragbike@srbijadragbike3 ай бұрын
    • Ha jól tudom 10 évet kell. De nem romlanak el. Ez nem benzines aggregátor.

      @laszloblue3611@laszloblue36113 ай бұрын
    • Ja, napelem meg pláne. Ember nem él addig, mire elromlana.

      @laszloblue3611@laszloblue36113 ай бұрын
    • @@laszloblue3611 A hit nagyon fontos dolog....

      @user-vo4nl6eu2u@user-vo4nl6eu2u3 ай бұрын
  • Üdvözöllek Gábor! Nagyon tetszett a videó és nagyon hasznos volt. Volna pár kérdésem, kaphatnek egy email címet a levelezeshez. Üdv Laszlo

    @LaszloPall@LaszloPall3 ай бұрын
    • szia ordasigabor.webnode.hu/youtube-csatornam/

      @ordasigabor@ordasigabor3 ай бұрын
  • Számoltál már akku "kopásköltséget" kWh-ra vetítve? Az én matekom szerint amíg 40/70Ft-ért van hálózatb{l áram addíg UPS-ként való az akku!?

    @tamastoth6069@tamastoth60693 ай бұрын
    • napelemes pályázat elnyerése esetén nagyon jó a helyzet. 10év alatt a 10kWh akku kb 30MWh-t tud megmenteni. 30000 x 50 az másfél milla. Ezért jó a pályázat, úgy az akku is 2/3 részben támogatott.

      @ordasigabor@ordasigabor3 ай бұрын
    • @@ordasigabor Tudtad,hogy a pályázat egy szopó?Én tudom mert benne vagyok jó ideje és még sehol sem vagyok.Nem kell mindent elhinni amit az állam meghirdet.

      @pitthe7676@pitthe76763 ай бұрын
    • de ha nyersz, akkor a millák miatt elfelejted a gondokat

      @ordasigabor@ordasigabor3 ай бұрын
    • @@ordasigabor Én nyertem és már benne van az ingyen pályázatba majd 2millió forintom.

      @pitthe7676@pitthe76763 ай бұрын
  • 15:20 es.hogy szinkronizal ujra,amikor visszakapcsoljak a halozati betapot?

    @Bonewerkz@Bonewerkz3 ай бұрын
    • A kettős leválasztó ilyenkor mérni tudja a fázis eltérést. Az adatok alapján az inverter szinkronba tud jönni és utána jön az összekapcsolás.

      @ordasigabor@ordasigabor3 ай бұрын
    • @@ordasigabor akkor az inverter a kettos levalasztoval is tud kommunikalni. Ez mind radios,vagy kabelezve van?

      @Bonewerkz@Bonewerkz3 ай бұрын
    • Majd beszerzek egy ilyet és lesz erről tartalom. Ki kell próbálni, ha már a lehetőség adott :)

      @ordasigabor@ordasigabor3 ай бұрын
    • Zsir. Habar az en anyagi lehetosegeim soha nem jutnak el ilyen szintre. Milliokrol beszeltek,nekem,ha ez esetleg bejonne,eloszor a palatetot kene megcsinaltatni,aztan minden mast. Bojler,stb.

      @Bonewerkz@Bonewerkz3 ай бұрын
    • ​@@Bonewerkz Először is be kell osztani a pénzt, hogy hónap végén is tudjunk mit enni. Továbba a rezsiket ki tudjuk fizetni. Aztán kell venni egy kertesházat, oda kiköltözni, mert a panelba nem lehet ilyen napelemeket-akkumulátorokat szerelni. Úgyhogy van miért spórolni, van miért dolgozni.

      @gyurivarga2781@gyurivarga27812 ай бұрын
  • Nekem is SolarEdge inverterem van (3 fázisú). Sajnos nem találtam róla sehol információt, hogy illeszthető-e hozzá akkumlátor. Vajon mindegyik inverterhez illeszthető akkumlátor, vagy csak azokhoz, amik erre előre fel lettek készítve?

    @sandorvasi6096@sandorvasi60967 күн бұрын
    • szia, mi az inverter pontos típusa ?( oldalán a matrica

      @ordasigabor@ordasigabor7 күн бұрын
    • Szia, az alkalmazásból néztem ki: SE5K-RWBTEBEN4

      @sandorvasi6096@sandorvasi60966 күн бұрын
    • Szia Az adatlap alapján ehhez nem lehet akkut párosítani ( SE5K-RWBTEBEN4 ) www.solaredge.com/sites/default/files/se-three-phase-inverter-short-strings-residential-datasheet-row.pdf Így néz ki ugye? iqcentar.hr/9700-solaredge-3f-inverter-5kw-za-kratki-pv-niz Így kellene, hogy kinézzen, ha akku ready: www.mg-solar-shop.com/solaredge-se5k-rwb-home-hub-hybrid-inverter

      @ordasigabor@ordasigabor5 күн бұрын
  • Tisztelt Gábor! A kérdésem az, hogy amikor megtérül ez a rendszer, akkor milyen állapotban lesznek a napelemek és akkumlátorok. Arra gondolok, hogy biztosan nem lesznek 100%-sak. A napelemek már csak 30%-ban töltenek a 20%-os akksikban?

    @srbijadragbike@srbijadragbike3 ай бұрын
    • Szia nem ennyire rossz a helyzet. 10 év múlva kb minden még tudja a 80%-ot, 25 év múlva pedig 60% esetleg 65. Én pl 8 éve használok napelemes rendszert, minden mérve van, mindenből nagyon jót vettem és 3-4% csökkenést tapasztaltam. Szóval jó ez, de ami nagyon olcsó, annak oka van

      @ordasigabor@ordasigabor3 ай бұрын
    • 6000 ciklus a LiFePo akku "élettartama", ami 365 napra kiszámolva 16 év lenne, de nyáron biztosan nem csinál teljes ciklust, ahogy télen sem, így ez kb. 25 év is lehet. A napelemakre is kb. annyit mondanak, míg kb. 80%-osak lesznek. Mire föl a para? Az inverter (elvileg) hamarabb kinyúlik alóla....

      @molnartiby@molnartiby3 ай бұрын
    • @@molnartiby A para azért van, mert a napi használatban lévő Fischer bicajom, Fischer akkuja (gyári 24 hónap garancia), a 90 km-es hatótávból, 8 év után 2 km-er lett.

      @srbijadragbike@srbijadragbike3 ай бұрын
    • @@srbijadragbike Pakisztáni Fischer. Tervezett elavulás. Trehány munka.

      @laszlonagy285@laszlonagy2853 ай бұрын
    • @@srbijadragbike Ez már döfi!

      @user-vo4nl6eu2u@user-vo4nl6eu2u3 ай бұрын
  • mit csinál az akinek 500-600 ezer Ft a villanydíja éves szinten? nyilván fűthet de mit?

    @zoltannagy3052@zoltannagy30523 ай бұрын
    • pl. - elektromos autót tölt - van valamilyen vállalkozása, amihez mondjuk izmos számítógépek kellenek - klímázik, hőszivattyúval fűt

      @ordasigabor@ordasigabor3 ай бұрын
    • @@ordasigabor ja hát nyilván ,de ha nincs akkuja ,akkor télen hogyan érvényesíti a napelemeket.egyébként ha 1 elektromos autót tölt valaki nem hibridet ,az mennyit jelent a villanyszámlán ? városi alap közlekedés számolva, ez olyan lehet mintha egy kis benzines autót használna 4-5 literes fogyasztással?

      @zoltannagy3052@zoltannagy30523 ай бұрын
  • A valóságban úgy néz ki a pályázat, hogy 2-2,5M rendszert +5M drágábban, 7-7,5M-ba kerül. Én már le is mondtam róla. De azért veszek +4 panelt! Folyamatos fejlesztés, bővítés!

    @laszloblue3611@laszloblue36113 ай бұрын
    • Sajnos igazad van. Itt az átlag juzer az aki annyira nem jár jól, ezzel a túlárazott pályázattal az a kb 5 milla szépen legállisan szétfolyik a piaci szereplők között (Legális lopásként) ;-) Az állam pénze a "mi" közös pénzünk adófizetőktől, és vagy részben az Uniótól.... Jah azt ne feledd, hogy a az a 2-2,5 milla (napelem,inverter, akupakk, kábelek ,tartók csavarok stb), ... is megvan terhelve szépen a 27% Áfaval. Solar Edge cuccok is "pöttyöt" túl toltak és túl árazottak is...

      @TheMeskusz@TheMeskusz3 ай бұрын
    • Én is most rendeltem + kettőt, a nyári locsolás, fahasítás, stb-hez, sőt a fiam frekvencia váltóval 3 fázisú motort is tud működtetni. Nekem még nincs. (De csak szigetüzem).

      @sandorkovacs4158@sandorkovacs41583 ай бұрын
  • Az akkumulátorodban szerintem nem inverter van, hanem egy DC-DC step-up konverter. Legalábbis semmi értelme nem lenne két inverternek egy rendszerben. Illetve nem is nagyon tudom elképzelni, hogy hogy nézhetne ki ez a gyakorlatban.

    @macskea@macskea3 ай бұрын
    • igen, DC-DC konverter van az akku dobozában

      @ordasigabor@ordasigabor3 ай бұрын
  • Kedves Gábor! Olvastam egy cikket, ahol F150-es akkuját használják fel a napelemmel megtermelt energia elraktározására, és az éjszakai fogyasztáshoz. Itthon mondjuk F150 helyett pl. egy MG4, aminek a 70KW-os akkuja alkalmas külső fogyasztó megtáplálására. Egy ilyen rendszert le tudnál modellezni a villanyautósok kedvéért? Nekem van napelemem 3f, szaldós, és tervezem egy ilyen autó vásárlását. Olcsóbb autóval venni az akkut, mintha külön akkut vennék :D A videóid nagyon alaposak, és precízek. Mindig tanulok valamit belőlük, pedig szakmabéli vagyok :D

    @laszlonagy285@laszlonagy2853 ай бұрын
    • szia, több gond is van ezzel, mégpedig az autó töltője kb 4kW alatt el sem indítja a töltést. Combos napelem rendszer kellene, h nyáron 9 és de 4között tölteni lehessen és napközben ott állna a kocsi 2napig míg feltöltődik.

      @ordasigabor@ordasigabor3 ай бұрын
    • Nem beszélve arról ha azzal járok dolgozni akkor mikor töltsem.@@ordasigabor

      @sandorkovacs4158@sandorkovacs41583 ай бұрын
    • @@ordasigabor Két db. villanyautóval megtudja oldani.

      @user-vo4nl6eu2u@user-vo4nl6eu2u3 ай бұрын
    • ​@@user-vo4nl6eu2uCsak akkor az ünneplő autót gyakran használni kéne hétköznap is, így már nem éri meg. 😂

      @gyurivarga2781@gyurivarga27812 ай бұрын
  • Ennél az éves szaldós elszámolásu napelem rendszernél, mi érteleme volt akkumulátort telepíteni?

    @balazsmuller5109@balazsmuller51093 ай бұрын
    • olvasd el a leírást, abból kiderül milyen változások jönnek, most van a felkészülés 2025-re

      @ordasigabor@ordasigabor3 ай бұрын
    • Amíg nem kerül ki a rendszer a szaldós elszámolásbol,addig felesleges pénzkidobás ,amortizáció stb. @@ordasigabor

      @balazsmuller5109@balazsmuller51093 ай бұрын
  • Nem rossz a nappalid.

    @danilg4486@danilg44863 ай бұрын
  • Sziasztok! Csak támogatni tudom a megújulóenergia hasznosítását! Viszont létezik egy program, ami szintén a napenergiát hasznosítja, annyi különbséggel, h nem kell bajlódni a telepítéssel és karbantartási problémákkal. A program árki számára elérhető, napelemes cégek pedig kibővítetik a portfóliójukat.

    @doraszonyi9966@doraszonyi99663 ай бұрын
    • Ugye nem Sunmoney?

      @pitthe7676@pitthe76763 ай бұрын
  • totál nem értek hozzá, de miért olyan drága egy inverter? :)

    @endike@endike3 ай бұрын
    • Mert van rá kereslet.

      @istvangallyas5714@istvangallyas57143 ай бұрын
    • Egy alu rúd is drága... nagyon. Nekem az a rejtély, hogy miért. Kőkorszaki technológiával el lehet készíteni és mégis drága....

      @ordasigabor@ordasigabor3 ай бұрын
    • ​@@ordasigaborkőkorszaki.?..elképesztő mennyiségű villamos energia, inkább.

      @istvangallyas5714@istvangallyas57143 ай бұрын
    • na ez kőkorszak, áramot előállítani nem egy űrtechnika

      @ordasigabor@ordasigabor3 ай бұрын
    • ​@@ordasigaborlátjuk milyen egyszerű, szinte mindenki exportra szorul.

      @istvangallyas5714@istvangallyas57143 ай бұрын
  • Ad - vesz mérő felszereléséhez nem kell szabványosítani! Csak fázis illetve amper bővítés miatt kell. A szeretet nyelvén csak ennyit fűznék hozzá....

    @jozseffuzes3950@jozseffuzes39503 ай бұрын
    • Én is ezt mondtam. Sok helyen 1 fázis van és a 3 fázisú inverter miatt szabványosítani kell. Na ebben az esetben csak úgy pörögnek a százezrek. Aki meg kap mondjuk 3x10A -t az nem fog örülni. Vesz egy elektromos sütőt kb. 3kW és huss, az egyik fázis már a csúcs közelébe van. Mellé egy mosógép pedig a másik fázisra, másként lecsapja az automatát. A bővítést legalább 3x25A-ra illene megoldani.

      @ordasigabor@ordasigabor3 ай бұрын
  • Nekem nagyjából 150.000 Ft. az éves villanyszámlám. Azért majd körüljárom, de inkább csak kíváncsiságból...

    @benedekhorvath63@benedekhorvath633 ай бұрын
  • Köszönöm a videót. Az évi 500-600.000 Ft villanyszámla számomra egy nagy pazarlásnak tűnik. Egy sütő hűtő és légkondi, mosógép nem eszik ennyit egy évben. Számba véve a további kis fogyasztókat Tv, laptop, számítógép világítás stb is. Aki ezen felül fogyaszt az tényleg csak pazarol. Most már megértem hogy miért mondtad a videódban hogy dögöljön meg a szomszéd tehene, hogy nehogy visszatápláljunk a hálózatba mert csak 5 forintot kapunk érte, inkább fogyasszunk túl. Ez a baj a szemlélettel itthon, ez a fajta mentalitás nem a spórolásra van kitalálva hanem a túlfogyasztásra.

    @-t3389@-t33893 ай бұрын
    • Van, aki ezzel fűt (hőszivattyú). Aki meg gázzal/fával stb az is elhasználja az energiát, csak más megnevezés van a számlán. A két generációs házak majdnem dupláját fogyasztják. Miért is ne legyen jó nekik. nem pazarolnak csak egy házban laknak.

      @ordasigabor@ordasigabor3 ай бұрын
    • @@ordasigabor Kétgenerációs házak esetén a napelemes rendszer alapvető állami támogatásának feltétele hogy külön legyen minden. Ha ez nem adott akkor nincs támogatás, ergo csak 1 háztartást váltasz ki vele. Megint ott vagyunk hogy túlfogyasztás. Beleszámoltam a gázfogyasztást is és a két számlát összeadva sem éri el a fenti összeget. (100mn feletti családiház még mielőtt valaki belekérdez). A hőszívattyús rendszer meg szakbarbár módon szarul lett tervezve és kivitelezve ha sokat fogyaszt.

      @-t3389@-t33893 ай бұрын
    • Erre mondta az okos,hogy fűtsem éjjel nappal a medencét...

      @buktatoni@buktatoni3 ай бұрын
    • Elektromos autóval könnyen össze lehet hozni. Mi kb. 5 MWh-t tankolunk otthon évente.

      @TomasitsAkos@TomasitsAkos3 ай бұрын
    • A villanyautó használata esetén indokolt, de télen lényegében csak a hálózatból történik a fogyasztás. Viszont, ha nappal töltöd a villanyautót, akkor csak éjszaka tudsz vele közlekedni! Persze, ha két villanyautód van az más, mert akkor naponta felváltva közlekedsz az egyikkel, mialatt töltődik a másik..... Itt is az a kérdés, hogy megéri e...

      @user-vo4nl6eu2u@user-vo4nl6eu2u3 ай бұрын
  • nem kozoskodom az allammal. magam csinaltam, es igy is nagyobb teljesitmenyu es olcsobb mint a tamogatott;) a munkadijjon es az arreseken lehet sporolni...

    @kaposfured@kaposfured3 ай бұрын
    • pont ugyanezt számoltam a napokban. lenne 2 házam amire el tudnám sütni a pályázatot, de... ha nem is feltétlen olcsóbban, de közel azonos áron meg tudom csinálni egyedi beszerzésekkel és saját munkával anélkül, hogy bármi kötelezettséget vállalnék. az egyik házon mondjuk annyi lenne a lépéselőny, hogy ott a mérőhely szabványosítást és amper bővítést is el tudnám írni, ami számottevő költség és mindenképp külsős szakembert, regisztrált szerelőt kíván. a másik oldal, hogy a pályázatos rendszerrel nem kell dolgozni, jönnek, felrakják, nagyot kaszálnak, de kész van egy nap alatt és nem kell tőle elfáradni, cserébe talán valós 10 év garit is adnak mellé. így az egyik házra jó lehet, a másikra meg marad a saját kivitelezésű "félsziget"

      @villagegarage7363@villagegarage73633 ай бұрын
    • @@villagegarage7363 ez egyértelműen nem igaz. Amennyiért a be tudsz ugrani egy ilyen rendszerbe most, annyiért az akkut nem tudod megvenni. Szóval ne beszéljünk butaságot.

      @macskea@macskea3 ай бұрын
  • A te rendszered simán leválasztható a hálózatról áramszünet esetén. A jóváhagyott hibrid invertereken van külön kimenet a "védett fogyasztóknak" teljesítmény korláttal. Nem világos, hogy ez miért kell, kötelező-e és mi a helyzet a védett fogyasztóknál, ha visszajön a feszültség. Tudsz erről valamit?

    @istvandemeter7442@istvandemeter74423 ай бұрын
    • Szia még nem láttam olyan invertert, ahol külön kimenet van a védett "szünetmentes" fogyasztóknak. Így tapasztalatom sincs....

      @ordasigabor@ordasigabor3 ай бұрын
    • @@ordasigabor gbc-solino.cz/wp-content/uploads/2022/07/MNL_SOLAX_X3_HYBRID_G4_5.0-15.0-HU.pdf. Ez a Solax X3 hibrid inverter használati útmutatója, van benne kapcsolási rajz A többi (deye) is hasonló, Ha nincs tapasztalat, elnézést a zavarásért.

      @istvandemeter7442@istvandemeter74423 ай бұрын
    • Ilyenek pl. a mostani pályázathoz az Elmü /EON által jóváhagyott hybrid inverterek. Ha érdekel. nézd meg akár a Deye SUN 5K-12K-SG04-LP3-EU inverter használati útmutatóját, abban láthatod a belső kapcsolását@@ordasigabor

      @istvandemeter7442@istvandemeter74423 ай бұрын
  • Ekkora akksira oda kel figyelni..nem játék.Sokan bukni fogják pár év múlva...

    @bajcsyzoltan74@bajcsyzoltan743 ай бұрын
    • Mire kell figyelni neked, amire a BMS nem tud?

      @macskea@macskea3 ай бұрын
    • @@macskea Fog még születni arról is videó, nem akarom ellőni a poént. Annyit gondolat Indításként hogy a BMS csak az akut bírja menedzselni amelyikben van töltés…

      @bajcsyzoltan74@bajcsyzoltan743 ай бұрын
  • "Azért jó,ha nehéz az akkumulátor,mert nem fújja el a szél" Ha lefested zöldre,akkor meg természetbarát...

    @buktatoni@buktatoni3 ай бұрын
    • Ha pedig lábakat szerelsz rá padnak is használhatod....

      @ordasigabor@ordasigabor3 ай бұрын
    • Energiával nem lehet rablógazdálkodást folytatni." A valóságos folyamatok hatásfoka (sajnos) mindig kisebb egynél"...@@ordasigabor

      @buktatoni@buktatoni3 ай бұрын
  • 121kg az nem gyenge!

    @chrisp4028@chrisp40283 ай бұрын
  • 121kg az nem gyenge!

    @chrisp4028@chrisp40283 ай бұрын
  • 121kg az nem gyenge!

    @chrisp4028@chrisp40283 ай бұрын
KZhead