Педагогічні підходи в роботі з дітьми, які мають аутичні розлади

2020 ж. 5 Ақп.
17 257 Рет қаралды

Більш детальну інформацію читайте за посиланням: vseosvita.ua/webinar/pedagogi...
!!! Додано субтитри!!!
Черниш Олена Степанівна. Психологиня в галузі розвитку емоційного інтелекту, корекції невротичних розладів, наслідків психологічної травми та проблем розвитку особистості, арт-терапевтка. Керівниця громадської організації «Центр сучасної психології «Міррада». Авторка програми «Розвиток творчої обдарованості учнів сучасної школи шляхом формування навичок емоційно-вольової саморегуляції» (гриф МОН України, 2018 рік). 28 років досвіду роботи в закладах освіти.
В різний час працювала:
Дошкільні установи: вихователькою, методисткою, завідуючкою приватних дошкільних установ;
Школа: психологинею, соціальною педагогинею, тренеркою з розвитку емоційного інтелекту та обдарованості учнів;
ВУЗ: викладачкою спецкурсів;
Наукова діяльність: заступницею директора Наукового центру орального аналізу, керівницею департаменту наукових досліджень в галузі педагогіки і психології при «Міжнародній асоціації науково-практичної психології та екрального аналізу «Серце під сонцем».
Громадська діяльність: членкиня спілки підприємців та промисловців малих, середніх та приватизованих підприємств, членкиня Ради підприємців при Торгово-Промисловій палаті; членкиня робочої групи при МОН України, членкиня експертної комісії із затвердження профілактичних програм.
Мета
Сформувати розуміння особливостей педагогічних підходів в роботі з дітьми, які мають аутичні розлади.
Завдання
1. Ознайомити з особливостями когнітивної, емоційно-вольової та перцептивної сфери дітей, які мають аутичні розлади.
2. Сформувати вміння добирати педагогічні підходи в роботі з дітьми, які мають аутичні розлади.
3. Мотивувати учасників до творчих пошуків та професійного самовдосконалення.
Очікувані результати
1. Розуміння особливостей дітей, які демонструють дошкільники та школярі з раннім дитячим аутизмом.
2. Ознайомлення з простими практичними підходами в роботі з дітьми, які мають аутичні розлади.
3. Здатність створювати сприятливі соціальні умови для адаптації дітей з аутизмом в освітньому середовищі.
4. Активізація бажання знаходити нові підходи в роботі з дітьми, учнями, батьками і колегами.
Цільова аудиторія
Педагогічні та адміністративні працівники закладів освіти, практичні психологи, соціальні педагоги, дефектологи, корекційні педагоги, батьки.

Пікірлер
  • Скажу, що не завжди дітки з аутичним спектром, це ті, які не дивляться в очі, не люблять обмнімашки, не веселяться (не сміються) і не мають музичних здібностей. Бувають різні аутичні спектри (легчі і тяжчі варіанти) Тобто, скільки аутистів, стільки і видів аутизму…скажем так! І все можна навчити, це точно) Важлива систематичність, розуміння, якісна допомога, винахідливість (підхід), доброта і терплячість. Якось так)

    @kristinapushenko@kristinapushenko2 жыл бұрын
  • Мій син з синдромом Аспергера надзвичайно любить малювати, ліпити, навіть 1 роботу в нього купили) і музичні здібності в нього чудові, ідеальний слух і почуття ритму, він точно інтонує, кажу як музикант. Не згодна з деякими вашими твердженнями

    @glebomanoid@glebomanoid6 ай бұрын
  • Дуже люблю ваші лекції❤️. Матеріал подаєте доступно, просто і цікаво. І приємний голос легко слухається .

    @nikanika8292@nikanika82923 жыл бұрын
  • Дякую. Починаю слухати і час пролітає,як одна мить. Супер!!!

    @liudmylahnatiuk2736@liudmylahnatiuk27363 жыл бұрын
  • дякую ,дуже змістовно і корисно.

    @user-mv1fu7oi2z@user-mv1fu7oi2z3 жыл бұрын
  • Добрый день! Вы много вещей говорите и объясняете правильно , но не все дети с аутизмом будут бояться прикасаться, обниматься. Если вы работаете с такими детьми , то у вас будут совсем иные представления о таких детях. Они все уникальные: есть дети которые подходят под ваше описание, но есть детки которые во многом отличаются от тех норм которые приняты. А вообще у таких детей очень развито 6 чувство, когда к ним подходит незнакомый человек они очень четко чувствуют какой это человек злой или добрый, притворяется или нет и от этого зависит как ребенок будет к нему относиться. Спасибо за лекцию.

    @user-hb2lf5ht3n@user-hb2lf5ht3n2 жыл бұрын
  • Доброго дня, підкажіть,дошкільний дитячий заклад (садок) має режим роботи з 7 до 18 Цікавить дитина з исновком (ірц )аутизм скільки часу може знаходитися в закладі.

    @parents6705@parents67052 жыл бұрын
  • Ну ні,це не тема лектора дискримінаційна лексика - аутист, що це? Дитина з аутизмом або дитина з РАС. Діти не люблять обніматись - ні , бо є гіпер- , а є гіпочутливість тактильна, при останній діти дуже обнімаються ,не відчуваючи сили обіймів. Наслідування - це окрема тема, на первинному етапі роботи з дитиною це дуже складно, тому потрібно спочатку сформувати контакт з дитиною. Емоційна складова формується не так як в нормотипових дітей, робота ведеться після сформованості тіла у дитини і потім переходиться на роботу з емоційною сферою. І останнє! Для дитини з аутизмом не можна стільки багато говорити під час надання інструкцій - це зашумлення слухового сприймання. Інструкції мають бути короткі, точні ,по- іншому у дитини нічого не сформується. Роблю висновки,що фахівець не працює з такими дітьми.

    @user-dw8oz1vl2p@user-dw8oz1vl2p3 ай бұрын
KZhead