Kösz, jól #1: "Tudatos táplálkozással akár 10 évet is nyerhetünk"

2023 ж. 13 Қыр.
20 689 Рет қаралды

Miért fogjak bele a tudatos táplálkozásba - és miért fontos, hogy éppen most? Milyen betegségek függenek össze azzal, hogy mit eszünk? Viszlát hús, viszlát zsír, viszlát cukor - vagy ez nem ilyen egyszerű? És hogyan egyek tudatosan, ha nem tudom, hogyan kell?
Elindult a Kösz, jól, a HVG új wellbeing podcastja, amelyben adásról adásra vizsgáljuk meg a fizikai és szellemi jóllét és tudatosság különböző állomásait.
Az első részben a táplálkozás kérdéskörét jártuk körbe, Bánhalmi Kata vendégei Bartha Ákos élelmiszerbiológus, a Táplálkozásbeállítás alapító tulajdonosa és Dr. Varga Zsuzsanna háziorvos, a Funkcionális Orvoslás Nőknek alapítója voltak.
Habyt - a személyreszabott vitaminok neked címezve: www.habyt.hu
50%-os kedvezménykupon az első rendelésből: hvgpodcast
Iratkozz fel a HVG Podcastok csatornájára Spotify-on, Apple Podcasts-on, Google Podcasts-on vagy hallgassa adásainkat és iratkozzon fel KZhead-csatornánkra!
A HVG podcastjait most már külön-külön is megtalálod - csak keress rá a műsor címére podcastapplikációd keresőjében és hallgasd meg a Fülke, a zCast, a Mérlegen, a Vasfüggöny, a Kösz, jól és az Elvitelre adásait!
2:16: Miért kell tudatosan foglalkozni a táplálkozással? A testünk hogyan lesz hálás érte?
3:41: A háziorvosok mennyire hívják fel a figyelmet a táplálkozás kérdésére? Hogyan tudnának segíteni?
6:00: Hol találkoznak a táplálkozással a ma Magyarországon tipikus betegségek? Hogyan viszonyul az egészségi állapotunk az EU-hoz? Hogyan térül meg gazdaságilag is, ha személyes mellett állami figyelmet is fordítunk a krónikus betegségek megelőzésére?
9:51: Mik azok a „taposóaknák” és „multifunkcionális élelmiszerek”?
11:16: Jód és szelén - miért fontosak és miben találjuk meg őket?
12:48: Miért számít, hogy mit eszik az, amit mi eszünk?
13:32: A millió forintos kérdés: mi a szakmai vélemény a húsevésről? Él-e automatikusan 100 évet, aki kevés húst eszik?
17:51: Mik azok a hüvelykujjszabályok az étkezésben, amelyekre ha csak egy évig odafigyelünk, már érezhetően jobban leszünk?
22:34: Vércukor, inzulin-rezisztencia, glükózcsúcsok - beszéljünk róla!
28:47: Hogyan kezeljük a „ne együnk este” és ehhez hasonló szólásmondásokat?
30:45: Mi az az egy vezérgondolat, amit ha megjegyzünk az adásból, el tudunk indulni a tudatosabb táplálkozás felé?
32:36: Szólhat-e a lelkünk, hogy nem jól eszünk?

Пікірлер
  • A Hunzák évente kb. egyszer esznek húst és nem trópusi terület viszont kék zóna. A Californiai Loma linda hetednapi adventisták meg soha. Az esszénusok már az ókortól ezt követik.

    @user-te6vk3cd2o@user-te6vk3cd2o5 ай бұрын
  • Imádom, hogy ezek a “táplálkozás-szakértők” rendre figyelmen kívül hagyják azon tanulmányok sokaságát, amik tisztán megmutatják, hogy BÁRMILYEN állati eredetű élelmiszer fogyasztása csak növeli a betegségek kialakulásának kockázatát, és folyamatosan javasolgatják a fogyasztásukat. Elszomorító…

    @phero9@phero96 күн бұрын
  • A sorozat nem teljesen a húsmentes étkezésről szól... Leginkább a szerető közegről. Kedvesek egymáshoz, szomszedaihoz, családhoz, szoros szeretetteljes kapcsolatotot tartanak fent, akit szeretnek és szeret van életcelja, van miért élnie boldogan. Az étkezés és szubtrópusi alap pillér.

    @csillumorocz6098@csillumorocz60984 ай бұрын
    • Alapból sem kellene összehasonlítani nemzeteket, az eszkimok evszazadokig fokát ettek és zsírt, semmi zöldség, gyümölcs, még is éltek sokáig közösségben, stb

      @csillumorocz6098@csillumorocz60984 ай бұрын
  • Hat, azert illett volna Michael Pollan nevet megelmiteni, ha mar idezzuk ... eat food, not too much, mostly plants ... elhangzott magyarul.

    @agneskaszner8535@agneskaszner85355 ай бұрын
    • Több nap, mint kolbász.

      @gabordolli6957@gabordolli69573 ай бұрын
KZhead