ОГЛЯД ФІЛЬМУ "Я І ФЕЛІКС". ЧОМУ ЦЕЙ ФІЛЬМ ВАРТО ПОДИВИТИСЬ КОЖНОМУ?

2024 ж. 14 Мам.
1 887 Рет қаралды

Огляд дебютного художнього фільму режисерки Ірини Цілик “Я і Фелікс” за мотивами роману письменника Артема Чеха.
Трейлер: • Я і Фелікс | офіційний...
00:00 Вступ
00:27 Про що фільм?
01:10 Першоджерело
01:55 Занурення в історію
02:44 Хто такий Фелікс?
04:04 Про Тимофія
04:52 Про Ірину Цілик і її авторський стиль
06:15 Мої враження
06:39 Прощання

Пікірлер
  • Дуже гарний та крутий фільм, дякую вам за його поширення!

    @luckyboy4504@luckyboy450424 күн бұрын
  • Також вдячний зафайний контент! Дякую вам за вашу кайфову творчість!

    @luckyboy4504@luckyboy450424 күн бұрын
    • Дякую за відгук!)

      @CTPI4KA@CTPI4KA23 күн бұрын
  • Фільм хороший і книга теж. Я саме таким собі Фелікса і уявляв читаючи

    @YuraVlasiuk@YuraVlasiukАй бұрын
  • дякую за огляд! щойно з кінотеатру - фільм неймовірно сподобався! тепер дуже хочу прочитати книгу, проте всюди вона розкуплена))

    @pimpiupau@pimpiupau26 күн бұрын
    • Дякую за відгук) книгу можна придбати в електронному вигляді ось тут www.yakaboo.ua/ua/hto-ty-takyj.html

      @CTPI4KA@CTPI4KA26 күн бұрын
  • Дякую за огляд! Приємно було слухати - чітко артикульовані думки. На пачці солі теж на очі сльозі набіжали. Фільм сподобався, особливо Тимофій у підлітковому віці. Настількі щірий актор (вивчу прізвище та буду слідкувати за його кар'єрою, сподіваюся вона у нього відбудеться). Акторка, що зіграла Тому для мене виглядала як Ірина в юності. Взагалі підбір акторів розкішний! Обидві мами (Томи і Тимофія), оці дівчата з вибором косметики, бабуся- грала обличчям, а не словами. Точно буду переглядати, тепер залишилося знайти де. Бо Київські кінотеатри щрлбили все, щоб ми фільм не бачили. Єдиний сеанс у 16.20 у буден день це для кого?

    @natag8586@natag858624 күн бұрын
    • Дякую за відгук, для мене це дуже цінно! Так, на жаль, кінотеатри ставлять незручні сеанси( А потім дивуються, чому продали мало квитків. Але після прокату фільм точно зʼявиться на онлайн-платформах, можна буде вдома передивитись) До речі, підлітка Тимофія зіграв Влад Балюк, який раніше грав у виставі «Оскар і Рожева Пані» з Ірмою Вітовською) А в кіно це його дуже вдалий дебют)

      @CTPI4KA@CTPI4KA24 күн бұрын
    • @@CTPI4KA Дякую за пояснення! Цікаво, що виставу з пані Ірмою я дивилася (Ірма для мене любов на все життя з часів Лесі і Роми), а хлопця, на жаль, не запам'ятала. Тепер ще більше бажаю йому розкішної кар'єри і європейського визнання. Дуже щирий.

      @natag8586@natag858624 күн бұрын
  • Дуже інтригує, пішов би в кіно на цей фільм. Нарешті щось про нас, 90-ників😁

    @romanpashkovsky3480@romanpashkovsky3480Ай бұрын
    • Фільм - екскурсія в 90-ті)

      @CTPI4KA@CTPI4KAАй бұрын
    • Основні діі «Ля Полісіади», доречі, теж відбуваються в 90-х.

      @D.S.handle@D.S.handle27 күн бұрын
    • @@D.S.handle почитав про ля палісіяду, там вже інший жанр, але теж цікаво. Дякую 🙏

      @romanpashkovsky3480@romanpashkovsky348027 күн бұрын
    • @@romanpashkovsky3480 той фільм теж зацікавленний деталями буденності того часу.

      @D.S.handle@D.S.handle27 күн бұрын
  • Плакала…

    @user-kq5it3oj6s@user-kq5it3oj6s24 күн бұрын
  • З усіх сучасних художніх українських фільмів що я дивився, напевно, цей зачепив мене емоційно найбільше. Поза вже згаданих в відео речей, мені дуже сподобалися продакшн дизайн, музика, та те як кіно було змонтовано. ------ СПОЙЛЕР: те як монтаж було використано для переходу з середньої в завершальну частину оповіді мало на мене великий ефект.

    @D.S.handle@D.S.handle27 күн бұрын
    • Дякую за коментар) Мені теж музика сподобалась) Потужний емоційний момент на початку, де Фелікс слухає Огінського. У книзі є пояснення, чому він любить саме цього композитора. Якщо ще не читали - дуже раджу, вам має сподобатись)

      @CTPI4KA@CTPI4KA27 күн бұрын
    • @@CTPI4KA так, я вже замислився чи не почитати. Як правило мене більше цікавить кіно, тому я книг що адаптуються навіть намагаюся уникати - щоб не заважати окремому враженню, але тут мені фільм сподобався, то може можна й почитати тепер. Але цікаво як в кіно причини ентузіазму Фелікса до музики було залишено таємницею для глядача.

      @D.S.handle@D.S.handle27 күн бұрын
    • @@D.S.handle книга значно обʼємніша, там розкриваються історії усіх персонажів. Зрозуміло, що в півторагодинний фільм це ніяк би не вмістили) мені книга дуже сподобалась)

      @CTPI4KA@CTPI4KA26 күн бұрын
    • @@CTPI4KA ну звісно. Буду мати на увазі що текст заслуговує на прочитання.

      @D.S.handle@D.S.handle26 күн бұрын
  • У нас що мода на 90-ті повернулась. романтика чорних бумерів коли почнеться чи я щось пропустила і вона вже почалася

    @user-os9cj5pf5i@user-os9cj5pf5i17 күн бұрын
    • Цей фільм не романтизує 90-ті, а у саморефлексії нема нічого поганого)

      @CTPI4KA@CTPI4KA17 күн бұрын
  • Короче фільм про иужика якому пощастило повернутися з війни і він спився. Він терерозує оточення , на тлі депресивного містечка 90 ×. Дякую бажання дивитися відпало повністю. Лайна навколо і так вистачає .

    @user-ps1yh7db5w@user-ps1yh7db5w28 күн бұрын
    • Ну таке враження є хибним. Велика, чи не основна, частина фільму є про зростання героя, разом з речами що відповідно асоціюються з цим (комплексами, першою дівчиною, відносини з батьками). Фільм далеко не є вправою в скорботі. Назва фільму є доволі добрим описом: фільм про хлопця - «Я», і роль Фелікса в його житті - «і Фелікс».

      @D.S.handle@D.S.handle27 күн бұрын
  • Не знаю, як там щодо фільму про емоції, у мене була лише одна емоція: навіщо це зняли? Сюжетець на сторінку розмазали на годину тридцять з довжелеееезними ніяковими провисонами та діалогами' на кшталт: "Привіт, чувак", "Привіт". Навіть шаблонні для кінематографу сцени першої закоханості показати не змогли, взагалі весь фільм в стилі "Джонні, сдєлай монтаж". Три плюси фільму - неймовірна харизма Іздрика, якому так і не дали розкритися в якості трикстера та актора, що грав підлітка-Тімофія, ну і ретельно відтворені інтер'єри 90-х.

    @pripyat_cafe@pripyat_cafe29 күн бұрын
    • Дякую за коментар) у мене інші враження від фільму) щодо коротких діалогів - іноді вони говорять значно більше, ніж розписані довгі репліки. Наприклад, коли батько говорить Тимофію «привіт, корєшок» - це ілюструє його віддаленість від власного сина. Тоді як чужий Фелікс називає його онуком… Я навпаки в цих простих діалогах побачила головні меседжі. Можливо й тому, що дивилась фільм після прочитання книги. І врешті, це ж кіно, у всіх на нього різні смаки:)

      @CTPI4KA@CTPI4KA29 күн бұрын
  • Подивилася цей безглуздий, нудний, депресивний та затягнутий фільм ні про що. Емоцій ніяких, крім відрази. Додивилася фільм більше з цікавості, що ж там далі? А далі пшик. Розказує цікаво, але фільм г*вно. Тільки гроші наші протринькали. Атмосферу 90х я не відчула. Це були роки моєї молодості і я точно знаю як це було. Кіно майже німе. Спілкуються ніяк, кожен живе своїм життям, сім'ї зовсім немає. Мати поїхала кудись з кінцями, батька взагалі майже не було, бабуся приїхала до сім'ї якогось Фелікса(звичайно через велике кохання) майже нічого про нього не знаючи. Не знаю навіть за що похвалити цей витвір мистецтва. Була на презентації фільма і режисерка з менеджеркою виступали. Щось я не помітила у глядачів захвату від прогляду, швидше розгубленість від невиправданої надії.

    @user-wi6ps4to5d@user-wi6ps4to5d28 күн бұрын
    • Дякую за коментар) Сюжет не міг бути іншим, бо це історія реальної людини - письменника Артема Чеха. І таким буває реальне життя. Шкода, що вам фільм не сподобався

      @CTPI4KA@CTPI4KA28 күн бұрын
    • І так живемо у суцільному божевілі, ще й фільми такі ж. Певно щоб не розслаблялися.

      @user-ps1yh7db5w@user-ps1yh7db5w28 күн бұрын
KZhead