Улюблена фотолокація: обухівська алея у рожевих “хмаринках” сакур

2024 ж. 13 Сәу.
329 Рет қаралды

Через аномальне тепло, цьогоріч Обухів раніше наповнився ароматом цвіту абрикоси, аличі, вишень тощо. І вже до середини квітня з більшості плодових дерев облетіли пелюстки
Завершує своє цвітіння і магнолія, висаджена кілька років тому у невеличкому парку. Це екзотичне для України дерево, приваблює своїми неймовірно гарними квітами і обухівці користуються нагодою аби помилуватись і зробити фото на згадку.
САКУРА
Головною ж принадою для фотолюбителів ось вже четверту весну поспіль стає ціла алея японської вишні. Зазвичай період цвітіння сакури розпочинається пізніше - наприкінці квітня - початку травня, проте цьогоріч дерева розквітли значно раніше.
З’явилась вона завдяки проєкту Громадського бюджету 2019, котрий зареєстрували місцеві активістки. Проєкт не виграв, поступившись першим місцем своєму конкуренту «Міський центр програмування та робототехніки «ОбухБотс»», котрий набрав на 53 голоси більше. Попри це, він був настільки цікавий, що наступного року міськрада Обухова реалізувала його за кошти іншої Програми.
І тепер щовесни Обухівська алея «потопає» у рожевих «хмаринках». Сотні містян і гостей Обухова навідуються сюди аби помилуватись, відпочити і зробити весняні фото. Саме тут познайомились Світлана і Наталя. Чудові квіти надихнули жінок на спільну фотосесію. Зробити фото на алеї завітала і Тамара. Попри те, що останнім часом проживає не в Обухові, пропустити цей момент не змогла.
ЦІКАВИНКИ НА АЛЕЇ
Прогулюючись вже знаменитою алеєю, можна помітити деякі цікавинки. Восени 2022 року художниця Тетяна Марченко створила на алеї мурал з козаками.
- Алею сакур захищають козаки, - писали в соцмережах.
Як же виникла така ідея, Хронікам Обухова розповіла ініціаторка креативу. Зі слів Тетяни, вона вже давно товаришувала із завідувачкою садочку і це не перша спільна робота.
- Вона мені сказала, малюй, що завгодно - я тобі довіряю. Чому саме козаки? Це образ сильних, войовничих захисників. Оскільки малюнок знаходиться на стіні садочка, потрібно було поєднати з дитячою тематикою. І так з’явилась ідея саме козаків, - розповідає Тетяна
До роботи художниця залучила помічників і нудна стіна перетворилась на яскравий арт-об’єкт. Дуже допомагав чоловік Тетяни і її учні. Викладачка зазначила, що для дітей це був корисний досвід, адже це робота з інакшими фарбами ніж на уроці та ще й на стіні. Закінчили роботу неочікувано швидко - впорались за 4 години. Дуже підтримували і заохочували перехожі, дякували за чудову роботу.
Тетяна продовжує опікуватись своїм дітищем. Оскільки стінопис знаходиться із сонячного боку, фарба з часом вигорає. Художниця минулого року оновила фарбу.
- Обновлять будемо стільки разів, скільки потрібно, аби радувати жителів міста, - додала Тетяна.
Трохи далі алеєю ще є ще один стінопис невідомого художника. Він менш примітний але дуже гарний. Також частенько ввечері тут можна послухати музику. Милий чоловік грає різні мелодії на акордеоні, часто концерт починається з пісні про рушник Андрія Малишка.
Тож, завітайте, відпочиньте, зробіть фото. Вже за кілька днів алея розквітне повністю. Але не ламайте дерева і викидайте сміття в урни, їх тут вдосталь, аби алея залишалась чистою і гарною.
До слова, період милування сакурою японці називають “О-Ханамі”. У нас вона асоціюється із вічною молодістю та красою, а для японців - це символ швидкоплинності та крихкості життя. Людина проживає своє життя так само як падає пелюстка сакури - красиво та швидко.

Пікірлер
  • Чарівний Обухів! ❤

    @TatyanaGumenyuk@TatyanaGumenyukАй бұрын
KZhead