Полезни и вредни НАСЕКОМИ в зеленчуковата градина - част 1

2024 ж. 7 Мам.
3 887 Рет қаралды

Пікірлер
  • Интересно клипче, гледах го с голям интерес и не мога да повярвам,колко много насекоми ни представи. Благодаря много за труда!!!

    @petartodorov2714@petartodorov271415 күн бұрын
  • Изключително полезно видео.Много благодаря.

    @user-xj4sq4ez9m@user-xj4sq4ez9m15 күн бұрын
  • Страхотно, полезно видео!!! От години търся хубава, енциклопедична книга за насекомите в градината и не мога да открия това, което ми трябва. Вие го направихте в едно видео. Благодаря 🙏🏻🍀👍🏻🤗❤️

    @FarAwayFromTheCity@FarAwayFromTheCity14 күн бұрын
  • Страхотно видео.. много полезно и информативно! Няколко пъти го гледах.. много благодаря.. отвори ми очите за много насекоми, които не познавах!

    @emilkar3242@emilkar324214 күн бұрын
  • Благодаря за разбора!

    @vasilgeorgiev8826@vasilgeorgiev882612 күн бұрын
  • Благодаря за интересната и изчерпателна информация! ❤😊

    @yulkostadinova@yulkostadinova14 күн бұрын
  • Много полезно и всеобхватно от към информация видео. Много благодаря за труда да го направиш и споделиш с нас, Тони!

    @dessislava.krasteva@dessislava.krasteva13 күн бұрын
  • Благодаря!

    @user-hk5db2lv8n@user-hk5db2lv8n14 күн бұрын
  • Няма вредни животни, хората сме вредни за всички около нас,

    @user-dn7vb8nc9b@user-dn7vb8nc9b14 күн бұрын
    • Здравейте! Права сте! Но е добре поне насекомите, които нанасят по-значителна вреда да се държат под контрол. Не казвам да се пръска с химикали. Хубаво е да оставяме хищните насекоми и техните ларви сами да се справят с тях, но понякога се налага и да се намесваме.

      @gradinata_na_toni@gradinata_na_toni13 күн бұрын
  • Благодаря за полезното видео! Искам да ви попитам- как да се преборим с Пенотворката? В градината ми е пълно, и всяка година търся решение. Не ползвам химични отрови и ще съм ви много благодарен ако споделите опита си в борбата с това насекомо . Мерси!

    @26frames11@26frames1113 күн бұрын
    • Здравейте! За щастие при мен няма голяма популация. Сега, когато се размножават ги премахвайте ръчно с почистване на пяната, поне при тях се забелязва къде са им яйцата и ларвите, и така ще им намалите значително популацията, като през този сезон ще бъдат по-малко. Възрастните са с различен камуфраж-според растенията, които обитават и са доста незабележими. Отскачат при опит да бъдат уловени с ръка, а и имат по две остри шипчета зад главата, и трудно се премазват с пръсти. Масло от Нийм или от Розмарин със сигурност са ефикасно средство срещу тях, но само при директно напръскване. Пречи им да дишат или ги дехидратира и те умират. При превантивно пръскане на растенията без да са нападнати няма да има ефект. Също така, ако решите да пръскате с тези масла трябва да не е при силно слънце, защото мазния филм ще изгори листата на растенията. Сутрин, привечер или при облачно време е най-добре.

      @gradinata_na_toni@gradinata_na_toni13 күн бұрын
    • @@gradinata_na_toni Много ви благодаря за бързия и изчерпателен отговор! Много се радвам да видя градинири който да споделят опит и знание! Особено когато става въпрос за чисто и натурално земеделие. Наскоро почнах да се интересувам от корейската органична система за отглеждане , пръскане и торене на JADAM. Ако не сте запознати с нея - силно ви я препоръчвам! Всички рецепти за препаратите и торовете са качени в нета и са изключително ефективни. Благодаря ви още веднъж! Да сте жив и здрав и да ни радвате и за напред с хубави и полезни видеа! Всичко най-хубаво и успешен сезон!

      @26frames11@26frames1113 күн бұрын
    • Радвам се да съм полезен. Да, запознат съм с JADAM. Дори имам и трите им книги. Много полезни. Здраве и успех и на Вас.

      @gradinata_na_toni@gradinata_na_toni13 күн бұрын
  • Здравей!За съжаление нямам снимка но имам едни паякоподобни в почвата, малки са и са доста бързи!Идея какво може да е...питам така защото ги виждам навсякъде и предполагам ще се досетиш какво е?

    @MilenIvanov-st4uw@MilenIvanov-st4uw14 күн бұрын
    • Здравей! Сигурен ли си, че са паяци? Имат ли крила? По описанието ти може да са "гъбни комари". Те са съвсем дребни и доста бързи и точно живеят в почвата. Ако можеш качи снимки във фейсбук в "Еко Градитата на Тони". Ако е това, техните ларви се хранят с мицела на всякакви гъби, мухал и плесени и не нанасят особена вреда по растенията. Може да гризат понякога съвсем малки коренчета на растения, но по принцип предпочитат мицел.

      @gradinata_na_toni@gradinata_na_toni13 күн бұрын
    • @@gradinata_na_toni ами не нямат но ще се опитам да ги снимам

      @MilenIvanov-st4uw@MilenIvanov-st4uw13 күн бұрын
    • @@gradinata_na_toni не ми излиза страницата ти

      @MilenIvanov-st4uw@MilenIvanov-st4uw13 күн бұрын
    • @@gradinata_na_toni Hogna carolinensis или wolf spider :) имам снимка и ако те открия ще ти я изпратя но гугъл ми каза,че е това и че дори ще снася, защото има бяло издуто отзад

      @MilenIvanov-st4uw@MilenIvanov-st4uw13 күн бұрын
  • kak moje da se unishtojat mirizlivkite

    @sevginremzi931@sevginremzi93110 күн бұрын
    • Здравейте! Миризливките не могат да бъдат унищожени напълно по никакъв начин, дори и използвайки най-силните отрови на пазара. Аз не пръскам с нищо и се старая да поддържам екологичен баланс в градината. Зелената миризливка е чужда за нашите географски ширини и няма много естествени врагове, които да поддържат популацията и ниска, освен- мухите тахина или ежовките. Привличам ги в градината си и те паразитират върху миризливките и им намаляват броя. Също засаждам растения, които ги привличат върху себе си, като царевица и босилек. Те са, като магнит за тях и служат за примамка. От там ги събирам ръчно и ги унищожавам. Става дума за любителско градинарство на не голяма площ.

      @gradinata_na_toni@gradinata_na_toni10 күн бұрын
KZhead