BLACHA FOTOWOLTAICZNA!! Lepsza od paneli?

2024 ж. 22 Мам.
145 055 Рет қаралды

►kontakt do Łukasza► red@redcode.pl
►sklep► cennik24.pl/
0:00 Wstęp
1:17 Pustak porotherm z wełną
3:30 Elewacja z blachy
5:52 Chłodzenie budynku
5:34 Balkon bez mostków cieplnych
7:42 Montaż okien
10:47 Zbiornik na deszczówkę, rynny
12:25 Izolacja płytami PIR
13:40 Blacha fotowoltaiczna
18:17 Falowniki
19:00 Moc instalacji fotowoltaicznej PV
19:45 Barierka z paneli bifacjalnych
20:33 Koszty
21:57 Bezpieczeństwo pożary fotowoltaiki
25:15 Powierzchnia domu
25:40 Balkon Taras. Barierka z paneli PV dwustronnych
29:49 Zakończenie
#blachapv #blachafotowoltaiczna #fotowoltaika
BLACHA FOTOWOLTAICZNA!! Lepsza od paneli?

Пікірлер
  • Co z tego że to kosztowało miliony, co z tego, że przepłacił i się nie zwróci. Ważne, że jego pieniądze i dzieli się wiedzą oraz doświadczeniem. Bo są to rozwiązania mega ciekawe i nie ma zbyt wielu filmów w internecie z takimi fajerwerkami. A każdy może sobie zaadoptować coś z rych rozwiązań które ostatecznie może dobrze kalkulować. Bez takich projektów i ludzi nie ma postępu. Wszystko byłoby nudne i takie same.

    @SuperCierbo@SuperCierbo19 күн бұрын
    • nie zwróci?? ile kosztuje 1 mwh? on ma w tej skali teraz nadprodukcję

      @innowent-rekuperacjawentyl1772@innowent-rekuperacjawentyl177219 күн бұрын
    • @@innowent-rekuperacjawentyl1772 jak faktycznie ma taki pobór prądu to może i się zwróci w miarę szybko. Dom pasywny nie potrzebuje raczej aż tyle energii elektrycznej no chyba że ma koparki kryptowalut ...

      @SuperCierbo@SuperCierbo19 күн бұрын
    • @@innowent-rekuperacjawentyl1772 nie zwroci

      @pcplsdxtc@pcplsdxtc18 күн бұрын
    • @@innowent-rekuperacjawentyl1772 Oczywiście że nic tu nie ma sensu ze strony finansowej czy bezpieczeństwa, jeszcze człowiek który opowiada nie ma za bardzo pojęcia o tym co mówi, zdojone pieniądze z kogoś kto będzie się chwalił znajomym jakie to innowacje nie zostały zastosowane.

      @Adrian-lm7cp@Adrian-lm7cp17 күн бұрын
    • @@pcplsdxtc u ciebie na pewno nie i tu nie ma wątpliwości, tam prądzik będzie się robił

      @innowent-rekuperacjawentyl1772@innowent-rekuperacjawentyl177215 күн бұрын
  • Dom jako dom niezbyt mi się podoba, ale cała reszta po prostu fascynuje. Fajnie, że na tym kanale ciągle odnajdują się tacy ciekawi ludzie :). Ps. Super odcinek, bez narzekania na kominy 😁

    @mpGrafik@mpGrafik20 күн бұрын
    • To nie jest nasze ostatnie słowo 😁 stay tuned 🙂

      @iZZiinstalacje@iZZiinstalacje20 күн бұрын
    • @@iZZiinstalacje to ja poproszę namiary na tego pana :) jako architekt chętnie się podszkolę ... jak by co to chętnie odezwę się na priv. Brawo za ten materiał!

      @punkogito9896@punkogito989620 күн бұрын
    • Co do architektury domu to kwestia przyzwyczajenia. Każda nowość wydaje się dziwna zanim z czasem nie stanie się zwyczajna.

      @AErKart@AErKart19 күн бұрын
    • Namiary na tego Pana są w opisie filmu 😉

      @iZZiinstalacje@iZZiinstalacje16 күн бұрын
    • @@AErKart nie wydaje mi się dziwna, a ta forma (nie mam na myśli rozwiązań technicznych) jest już dość modna. Kwestia gustu po prostu. Mój mi podpowiada, aby w domu o bryle zwanej _nowoczesną stodołą_ dobudować na frontowym szczycie dachu dzwonnicę z zegarem z każdej strony :). Ale jak pisałem - to całkowicie indywidualna rzecz i każdy ma własne odczucia w tym temacie. Nie ma to również związku z uznaniem czegoś za ładne lub nie, bo np. tak forma jako siedziba małej firmy, byłaby dla mnie atrakcyjna.

      @mpGrafik@mpGrafik16 күн бұрын
  • Interesujące, pół godziny zleciało niezauwazalnie ❤

    @AErKart@AErKart19 күн бұрын
  • mega parametry i mega konstrukcja . Brawo za pomysł :)

    @marcinj2232@marcinj223218 күн бұрын
  • Dzięki za wykład. KDZ.

    @jacekbak2484@jacekbak248412 күн бұрын
  • Jedyne rozsądne rozwiązanie przy takiej instalacji to są microinvertery a nie falownik centralny. Czarny kolor blachy tylko spotęguję nagrzewanie się ogniw, i utratę ich wydajności. Tu są powiedziane same głupoty ;-)

    @technik87@technik8715 күн бұрын
  • Chciałbym zapytać inwestora jak wygląda kwestia wymiany panelu elewacyjnego gdy dojdzie do jego awarii dostęp do złączek PV i mocowań. Doświadczenie mówi mi że elektronika i kolor czarny (czyt. temperatura) najczęściej robi problemy. Wszystko zrobione na konstrukcji drewnianej. Głównym wrogiem układów jest temperatura - tradycyjne panele są odstawiane dzięki czemu są chłodzone przepływem powietrza ale ja się chyba nie znam. Pomysł z czarną elewacją zweryfikuje czas, myślę że za kilka lat inwestor pozna wady tego rozwiązania. Odważne jest też podejście do odprowadzania wody z budynku i garażu, woda ściekająca po czarnej ścianie zostawia smugi które łatwe w usunięciu nie są. Kolor czarny jest najgorszy w utrzymaniu, dlatego wszystkie hale z płyt warstwowych są w jasnych odcieniach. Nagrzewa się też dużo bardziej niż 60 C. W zimie na elewacji będą powstawać ciekawe sople blokujące odpływ za to widzę nad wejściem i panelami nie ma drabinek śniegowych (czyt. śniegu się nie boimy ;-). Człowiek musi mieć czapkę, dom dach. Okapy pełnią bardzo ważną funkcję powinny być maksymalnie duże ponieważ ma to wpływ na trwałość całęgo budynku. Nowoczesne domy bez okapów zwłaszcza tynkowane wyglądają rewelacyjnie (czyt. architekt jest happy ), przez kilka lat. Potem elewacja jest uwalona okropnie. Okap skutecznie chroni budynek przed wilgocią i brudem. Rynny na dole też nie będą wyglądały estetycznie zwłaszcza brud który się tam zgromadzi. Betonowy dach ... też ciekawe rozwiązanie - idealne dla tych którzy wierzą w działanie ALUTHERMO i ich zapewnienia, że 10 mm tego materiału zastępuje 24 cm styro 🤣. Ciekawe jest też podejście do oporu dyfuzyjnego pustak, pur, membrana, konstrukcja, blacha ?! Jeżeli chodzi o zbiornik na deszczówkę dużo lepiej sprawdza się nawet płytka studnia - jak pada wody nie potrzebujemy. Jak nie pada i zbiornik jest pusty przeważnie woda się przydaje . Estetycznie też dyskusyjnie za to dom sąsiadów pierwsza klasa coś pięknego żeby nie było że nic nie pochwaliłem.

    @Maszyny-do-recyklingu@Maszyny-do-recyklingu19 күн бұрын
  • Super! Dzięki wielkie za materiał

    @mryoutube4795@mryoutube479514 күн бұрын
  • Masakra jaki magik. Z tymi falownikami to takie bajki, ze koniec świata. Jesli tego nie zepnie na Solar Edge z optymalizatorami to wydajność tego systemu nie przekroczy 60%. Ten Pan dużo i szybko opowiada ale uwierzy w te bajki tylko ktoś kto nie ma wiedzy w danym temacie.

    @damiangambka2549@damiangambka254919 күн бұрын
    • A słyszał Pan o shaderfix? polecam szkolenie SMA lub Fronius

      @lucascoffee1419@lucascoffee141919 күн бұрын
    • damiangambka , spoko autoreklama, już wszyscy wiedzą że montujesz i wiesz lepiej

      @innowent-rekuperacjawentyl1772@innowent-rekuperacjawentyl177219 күн бұрын
    • @@innowent-rekuperacjawentyl1772 o Tobie bedzie w 3cim odcinku

      @lucascoffee1419@lucascoffee141919 күн бұрын
    • ​​@@innowent-rekuperacjawentyl1772 Inwestora nawet na wtyczkach MC4 robili w bambuko... Wyobraź sobie inwerter jako kierat a panele PV to kręcące się w kółko konie, które starają dostosować prędkość do najwolniejszego. Kierat bez względu na cenę i markę będzie się kręcił z prędkością obrotową koni. Obwód koła to 2×Pi×r Diody w panelach: uprzęże mocujące konie tylko w jednym kierunku i koń który będzie bardziej hamować niż ciągnąć zostanie wypięty. Optymizer: skracana długość dźwigni łączącej konia z kieratem, przez co zmniejszając promień koła skracają drogę konia dzieki czemu nadąża on za resztą. Co prawda wykona on mniejszą pracę ale inne nie będą musiały zwalniać i wykonają swoją w pełni. Mikroinwerter (mikrofalownik) to sytuacja, w której każdy koń ma osobny kierat i kręci swoim tempem nie przeszkadzając pozostałym zwierzakom.

      @jacek-jan@jacek-jan5 күн бұрын
  • Bardzo Ciekawy Projekt domu

    @Magik.7@Magik.716 күн бұрын
  • POZDRAWIAM .

    @zbigniewteterycz1571@zbigniewteterycz157119 күн бұрын
  • Buduję z lepszego pustaka niż ten z wełną: Heluz 500mm + 15cm wełny. Dach skośny betonowy, izolowany od zewnątrz, czyli tak samo. W zimie w oknach były tylko pustaki, czyli szpary że rękę dało się wysunąc z domu, na zewnątrz było -16 i wiatr a w środku, bez żadnego ogrzewania, +2 stopnie. Izolacja i dobre mury to podstawa.

    @makromikro273@makromikro27314 күн бұрын
  • Falownik ma funkcję FDDD - Wydaje mi się że chodziło o AFCI :) Sam falownik nie może znaleźć najlepszego punktu pracy jednego panela przy zacienieniu (bo jest połączenie szeregowe) dopóki nie użyjemy optymalizatorów / mikroinwerterów.

    @marekmarooo3398@marekmarooo339819 күн бұрын
    • Dokładnie to chciałem napiać . Falownik na jedym mptt jest w stanie szukać punktu pracy całego łańcucha ale wtedy musimy spiąć dwa stringi równolegle , we froniusie nazywa się to dynamic peek manager . Nawet jeśli diody wycieły by zacienioną część to musiało by zostać około 5 sztuk tak aby zapewnić napięcie startowe/pracy dla mptt . Nie jestem zwolennikiem optymalizerów/mikrofalowników ale na tą inwestycję idealnie pasował by Solar edge . Pełna optymalizacja , zabezpieczenie AFCI no i wisienka na torcie w postaci inteligentnego zażądzania magazynem energii . Bez pełnej optymalizacji oraz monitoringu poszczegulnych modułów bardzo trudno będzie nadzorować pracę tej instalacji . Ciekaw jestem jaki falownik został zastosowany . Pewnie Kehua bo jako nieliczny ma AFCI .

      @25zibo@25zibo18 күн бұрын
    • ​​@@25zibo dwa falowniki pierwszy SMA Sunny Tripower X 20 STP a drugi 10kW bez X. X ma Data Manager ktorego nie trzeba dokladac a na wejsciu jest licznik SMA. Na obydwu jest włączona funkcja ShaderFIX do optymalizacji punktu pracy paneli w jednym stringu i AFDD. Instalacja w filmie ma w sumie 6 stringów i na szczęście działa już rok i rezultaty są super. Na ten moment z racji kładzenia styro na garaż odłączone sa dwa stringi z tarasu.

      @lucascoffee1419@lucascoffee141918 күн бұрын
    • Generalnie shadefix jest już nie tylko w SMA, ale w wielu innych falownikach - a zatem nie musimy się bawić w mlpe, które swoją drogą "sypią się" jak koks w Kolumbii.

      @MrRaddoslaw@MrRaddoslaw17 күн бұрын
    • @@25ziboAFCI jest obowiązkowe w falownikach chyba od zeszłego roku.

      @mariokites@mariokites15 күн бұрын
  • Chetnie się dowiem więcej na temat tej blachy fotowoltanicznej. Jaki koszt, moc i gdzie mozna kupić? Pozdrawiam

    @tasaky@tasaky20 күн бұрын
    • Dołączę się do prośby. 😉😀

      @Rob-Sam@Rob-Sam20 күн бұрын
    • solroof?

      @grzegorzniklasinski402@grzegorzniklasinski40220 күн бұрын
    • ​@@grzegorzniklasinski402 solroof przyjechal na ta budowe sie uczyc.

      @lucascoffee1419@lucascoffee141919 күн бұрын
    • Dla mnie za drogo. Prawie tysiak za m2.

      @Tomek-Mocny@Tomek-Mocny18 күн бұрын
    • @@grzegorzniklasinski402 w specyfikacji widze, ze solroof ma 0.5mm grubosci, a ten Pan mowi, ze blacha ma tutaj 0.7mm

      @spalczynski@spalczynski15 күн бұрын
  • Jeżeli tylko ktoś ma możliwości, to nawet dom ze szkła może sobie wybudować- mamy wolny kraj i jak najbardziej można, a nawet trzeba realizować swoje pomysły. Dobrze widzieć, że faktycznie żyjemy w coraz bogatszym kraju i jest coraz więcej osób mających takie możliwości. Co do uwag to tylko napomnę na temat gospodarki deszczówką; do tej rynny na dole dostęp, wyjątkowo łatwy, będą miały małe gryzonie- proszę pamiętać o zabezpieczeniu odpływów przed nimi, ponieważ jedną sprawą będzie zatkany odpływ, a drugą gryzoń w basenie i uszkodzona pompa/ zatkany czerpak jego szczątkami. Drugą uwagą jest obserwacja, że przy mocniejszym deszczu, ten będzie się odrywał od dachu i nie zlatywał po ścianie, a spadał na ziemie/kostkę obok domu- polecam przemyśleć odpływy na podwórku i przypilnować spadów na tymże, aby nie było problemu z zalewaniem ścian zewnętrznych. Poza tym doceniam pomysłowość i kreatywność przy planowaniu budynku i życzę powodzenia

    @MrDavid7@MrDavid714 күн бұрын
  • O ile znam fizykę to pustka powietrzna dobrze wykonana lepiej izoluje niż jakikolwiek inny materiał izolacyjny. W jednym i drugim przypadku przy każdym pustaku należałoby pilnować ekipę budowlaną, żeby by,o zgodzie ze sztuką.

    @AWW78@AWW7820 күн бұрын
    • To dlaczego 44cm pustaka pustego ma gorsze parametry niz ten sam pustak z wełną?

      @lucascoffee1419@lucascoffee141920 күн бұрын
    • @@lucascoffee1419 może próżnia lepiej izoluje, ale nie powietrze atmosferyczne w którym skrapla się wilgoć. Kiedyś murowało się z suporexa tak żeby nakładać klej tylko na krawędzie, a środkiem pustka, dziś nikt już o tym nie pamięta

      @Dooku8@Dooku820 күн бұрын
    • No cosik nie tak znasz bo musisz uwzględnić ruch tego powietrza wewnątrz pustki. Skutkiem czego jeśli masz wiecej komór powietrznych (vide: styropian,wełna , która ma też zaburzyć ruch powietrza) to lepiej to izoluje niz taka sama ilość swobodnie migrującego powietrza.

      @djagiello@djagiello19 күн бұрын
    • @@lucascoffee1419 jeżeli tak to dlatego, że to nie ten sam pustak.

      @AWW78@AWW7819 күн бұрын
    • @@djagiello , ja nie pisałem o migrującym powietrzu. Ty to napisałeś. Jeżeli zakładamy, że powietrze migruje i to powietrze będzie migrować przez te wełnę w pustaku, to będzie to jak zmoczona chusteczka i po izolacji.

      @AWW78@AWW7819 күн бұрын
  • Gruby coś ściemnia. Najpierw mówi, że zmierzona temperatura pod blachą z panelami wynosi 60*C a potem, że te panele się nie grzeją i podaje przykład, że zwykłe panele nagrzewają się do 60*C to tracą "połowę sprawności". To oznacza, że te na blasze tez się nagrzeją tak jak zwykłe panele i będą straty. Co nie zmienia faktu, że zrobię sobie taki dach. ;P

    @Mieszko777@Mieszko77719 күн бұрын
    • Masz rację, bo masz dwa w jednym i miejsze ryzyko że spłonie.. Ja mam starsze panele i solidne które mają od spodu blachę i chyba a raczej na pewno aluminium z powłoką i jak przygrzeje to więcej z nich pożytku jak z tych nowych.. więc nie wszystko co nowe, to dobre.. A szczerze mówiąc to czekam na testy i efekty Perowskitowych ogniw.. Choć bardziej do mnie przemawia to co Brytyjska firma Naked Energy planuje wypuszczenie na rynek nowego produktu zwanego Virtu Tube. wydajność zwiększa się (do 46% więcej niż przy tradycyjnych panelach tego samego rozmiaru), a pozyskane ciepło można dodatkowo wykorzystać. Więc puki co nie ma sie co spieszyć..

      @dziadekprill@dziadekprill18 күн бұрын
    • NIE połowę bez przesady, mam dwie połacie dachowe z paneli i szkła hartowanego, 15% straty przy takiej temperaturze to max.

      @petermiami7811@petermiami781118 күн бұрын
    • Ogólnie widać że gruby to śliski typek..

      @michapiekny7763@michapiekny776317 күн бұрын
    • Woda z dachu bedzie spływać po czarnej elewacji to ciekaw jestem jak mocno bedzie po roku zabrudzona

      @bernard6771@bernard677114 күн бұрын
    • @@michapiekny7763 wnioskujesz w oparciu o ten zbiornik na deszczówkę co spadł z ciężarówki na autostradę 🤣, no pękł jak nic. Inspektorzy to inspektorzy, ręce w kieszeniach, a kieszenie jak ocean (Lubomski)

      @tymonkowalski5260@tymonkowalski526013 күн бұрын
  • 12:10 ciekawie to będzie wyglądać przy marznącym deszczu, a jeszcze lepiej jak ta tafla lodu odspoi się od blachy i osunie się w te rynny!! Sugerowałbym maty elektryczne pod ta blachę aby te tafle dzielić. Bo jeden incydent lodowy i koszty wymiany rynien

    @ggnagognagoma2462@ggnagognagoma246220 күн бұрын
  • Przy tej powierzchni użytkowej i tych rozwiązaniach obstawiam ze tutaj 2,5 bańki netto pyknie za ten budynek na gotowo ale no cóż jeśli kasa nie jest przeszkodą to można zaszaleć

    @matu9764@matu976415 күн бұрын
  • Płynąca woda po ścianach z czasem zniszczy te ściany, będzie brudno. Kiepskie rozwiązanie odprowadzenia deszczówki, reszta pomysłów niezła.

    @ciamajdovskypvp1746@ciamajdovskypvp174619 күн бұрын
    • deszcz to wszystko umyje a nie wybrudzi, widziałem jak to działa po latach.

      @petermiami7811@petermiami781118 күн бұрын
    • Będą piękne zielone zacieki na całej ścianie

      @ZUSDobrowolnyWprowadzic@ZUSDobrowolnyWprowadzic16 күн бұрын
    • A zacieki nie powstaja?

      @piotrbalaga681@piotrbalaga68114 күн бұрын
  • 12.20 - rynna na dole?! Ale będzie syf na ścianie. Wszystko z dachu będzie spływać po ścianie. Nie nadążysz zmywać.

    @mariuszjuchnicki4489@mariuszjuchnicki448919 күн бұрын
  • wyglad kwestia gustu, fasada z PV fajna opcja jak proj pozwoli, parametry izolacjni tez spox, ale dach z betonu to juz maly overkill

    @mikusion@mikusion19 күн бұрын
    • Overkill a jasniej? w gorach co drugi dom ma betonowy dach.

      @lucascoffee1419@lucascoffee141919 күн бұрын
    • Budynki komercyjne i użyteczności publicznej mają dachy z betonu jako standard bo są dużo trwalsze. Ludzie robią sobie domy nadal z trewna bo tak jest taniej. Skoro jednak w Europie domy drewniane zastąpiły móriwane to drewniany dach jest zaledwie pozostałością starej bieda-tandety. Gdzie grzyb i korniki z czasem to zjadają. Jak jaj jedrn dom się zapalił to płonęło całe miasto. Beton jest sto razy lepszy od drewna, a dach to najważniejszy element domu. Drewno nie nie jest wodoodporne i ognioodporne a beton tak (po specjalnym dodatku nie przepusci wody). Drewno jest nietrwale i słabe, elastyczne kruche, słychać się i pęka z czasem. Rzelbeton nie i można zamówić tak twardy, że nawet nie wywiercisz dzióry. Jak ktoś ma mórowany dom ale drewniany dach to prawie tak jakby miał drewniane drzwi. Jedno do drugiego nie pasuje. Drewniane dachy to technologia że średniowiecza. Stosowana do dziś bo lekka, łatwa i tania.

      @AErKart@AErKart19 күн бұрын
    • @@AErKart lepszy ale nie zdrowszy. Są badania jak organizm zachowuje się w domach z drewna które również mogą być pasywne. W Szwecji już dawno taki powstał z tkzw. "księżycowego drewna". Konstrukcje badane w Japonii pod względem wytrzymałości podczas trzęsienia ziemi na ogień też. Wszystko już dawno temu zbadane udowodnione ale beton nadal najlepszy echh ekspery.

      @piotrk5989@piotrk598919 күн бұрын
    • @@AErKart Chyba nie zauważyłeś że ten dach jest na konstrukcji krokwiowej 4:11 i wszystko co napisałaś mija się z rzeczywistością.

      @Maszyny-do-recyklingu@Maszyny-do-recyklingu18 күн бұрын
  • Bajka, fajnie że ludzi stać na takie zabawki :)

    @TheGwiazdek@TheGwiazdek20 күн бұрын
    • To wcale nie takie drogie

      @lucascoffee1419@lucascoffee141919 күн бұрын
    • @@lucascoffee1419 chce widzieć ten dom jak będzie skończony :) tak obstawiam że całość się zamknie w 3-4 mln :)

      @TheGwiazdek@TheGwiazdek19 күн бұрын
    • ​@@lucascoffee1419przecież to nie zabawka tylko czysta oszczedność Jeśli ktoś jest mądry to woli raz wydać więcej i mieć spokój z rosnącymi cenami ogrzewania i energii. To się nazywa _dobra INWESTYCJA_

      @AErKart@AErKart19 күн бұрын
  • Extra technologia ..brawo..🚀

    @januszdabrowski8564@januszdabrowski856414 күн бұрын
  • Mając taka kasę postawiłbym dom w technologii ceglanej znanej od tysięcy lat (mur ceglany 50-60cm to chyba starczy by nie ocieplać) To jednak rzecz gustu!! Oby dom wytrzymał 2000lat

    @zibip4930@zibip49302 күн бұрын
  • Ciekawy pokaz możliwości technologii oraz ogromnego budżetu inwestora.

    @pawelber6951@pawelber695120 күн бұрын
    • tylko sie wydaje ze wielkiego. Naprawde jak sie popatrzy na temat jako calosc to wcale nie wychodzi drogo. Po prostu tu robiac jedno drogo w zamian za 3 tematy tanio uzyskujesz ten sam efekt. Owszem patrzac na koszt paneli 1.9eur za wat, dostajesz fotowoltaike naprawde drogo ( patrzac na ceny paneli) ale jezeli chcesz jyz kupic dach ruukki i dodasz jedno do drugiego, no i tylko raz robocizna wychodzi na to samo.

      @lucascoffee1419@lucascoffee141919 күн бұрын
  • Betonowy dach, styropian, klejone szyby, piana pfurr. Ciekawe czy podłogówka też jest w planach sarkofagu.

    @LelekKozoduj-ph1kv@LelekKozoduj-ph1kv15 күн бұрын
  • Ciekawe jakie pole magnetyczne w budynku będzie? Coś jak przy indukcji.

    @rafaello3674@rafaello367417 күн бұрын
    • Dobre pytanie. Jak to zmierzyć? 🤔

      @iZZiinstalacje@iZZiinstalacje16 күн бұрын
  • Tak

    @ukaszrogala5122@ukaszrogala512219 күн бұрын
  • Blacha fajna bo zastępuje pokrycie dachowe ale, że to niby się nie nagrzeje to bajeczka. Poza tym panele mają szpary i od tyłu je chłodzi powietrze a tu od tyłu jest zamknięta przestrzeń. Ja obstawiam że to się bardziej nagrzeje niż zwykłe panele. Druga wada to kable w pobliżu drewna. W razie iskrzenia będzie miało się co palić. już lepiej by było stelaż zrobić ze stali lub aluminium a na izolację dać wełnę albo watę. Nie do końca to przemyślane...

    @samnaprawiam3945@samnaprawiam394515 күн бұрын
  • A jak tam rozwiązano stękanie blach przy nagrzaniu i stygnięciu tych połaci blachy

    @ggnagognagoma2462@ggnagognagoma246220 күн бұрын
    • ?

      @lucascoffee1419@lucascoffee141919 күн бұрын
    • Producent blach dorzuca korki do uszu gratis

      @dramic6869@dramic68694 күн бұрын
  • Nie istnieje coś takiego jak szkło polimerowe, albo szkło albo polimerowe, ładne mydlenie oczu marketingiem

    @pcplsdxtc@pcplsdxtc19 күн бұрын
    • Dokładnie !!! Pracuję w recyklingu tworzyw szt od 1996 roku .Tworzywo sztuczne +promieniowanie UV a w dodatku wszystko na czarno to śmiało mogę powiedzieć że to koło szkła nawet nie poleżySzkło polimerowe NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO !!! .Sory ale Pan wykonawca trochę nawiedzony .Szkło ,szkło i tylko szkło .Te folie które są od spodu zwykłych paneli czyli eva+ alu to też szajs na 10-12 lat góra ,potem loteria .Na ten moment chyba panel szkło góra , szkło dól są mega trwałe ,jeden problem cena .

      @RBBLANES@RBBLANES13 күн бұрын
    • Szkło wodne też nie istnieje wg tej reguły

      @weberito@weberito4 күн бұрын
    • ​@@weberito wiem ,że ciężko ci zrozumieć o jakim szkle mówiłem i nie wpadłeś na to, że chodziło mi o materiał, a nie roztwór chemiczny, ale powiem krótko, według mojej reguły szkło jest robione z kwarcu, a nie z plastiku, a ty wypierdalaj z mojego posta. Jeszcze jedno, nawet szkło wodne jest roztworem wodnym krzemianów sodu, a nie polimerem. Więc według mojej reguły można podtrzymać ten argument. Tak chciałeś zabłysnąć...

      @pcplsdxtc@pcplsdxtc4 күн бұрын
    • @@pcplsdxtc nie chcę pogarszać twojego i tak już słabego stanu psychicznego ale ciekawi mnie co zrobisz z faktem, że kucharze potrafią od wieków szklić cebulę. Z samym szkłem tyle roboty, a to dopiero początek walki z elastycznym językiem polskim, nawet nie wchodzę na temat mleka, bo pewnie uznajesz tylko to od krowy :)

      @weberito@weberito4 күн бұрын
  • Kozak, ale ten pir przyklejany jeszcze na konstrukcji drewnianej - trochę przekombinowane to wszystko ;)

    @pozytywniezakrecony151@pozytywniezakrecony15119 күн бұрын
    • do pustaków, konstrukcja drewniana ma za zadanie stabilizacje blach a nie ocieplenia

      @innowent-rekuperacjawentyl1772@innowent-rekuperacjawentyl177219 күн бұрын
  • MC4EVO2 z tego co wiem nie mają sobie równych, no ale mogę się mylić ;) Po co SMA, jak można zrobić SunSynka 50kW, podpiąć spory magazyn i mieć full backup na cały dom (UPS) Ta blacha mnie zainteresowała, chociaż nie na dom, ale na mniejsze projekty - można prosić o producenta? Czy to FIT VOLT czy coś innego?

    @DawidexVeget@DawidexVeget17 күн бұрын
    • Pisz do Łukasza, namiary w opisie filmu 🙂

      @iZZiinstalacje@iZZiinstalacje16 күн бұрын
  • Czyli blacha to radiator od strony izolowanej? Gdzie idzie ciepło z paneli przez radiator z blachy? Chłodzenie wodne? Geniusz. Mc4 to nie kable. Jak kabel jest za cienki to się grzeje.

    @adamiq@adamiq14 күн бұрын
  • Ciekawe. Tak z nowości to w sprzedaży już są panele połączone z solarami, w jeden panel, cena spora jak na razie.

    @teresabukowska8326@teresabukowska832617 күн бұрын
    • Super. Tylko zastanawia mnie sens takiego połączenia 🤔

      @iZZiinstalacje@iZZiinstalacje16 күн бұрын
    • @@iZZiinstalacje niższa temperatura dla pv to większa wydajność pv. Też jestem ciekawa jak to się sprawdza w praktyce

      @teresabukowska8326@teresabukowska832616 күн бұрын
  • Inwestor ma dużo pieniędzy i zrobil tak,jak chciał, bo mu wolno : ) Kupil drogi specjalny falownik i ciekawe drogie panele na fasade ktora będzie mu produkować śmieszne ilosci pradu jesienią i wiosną-okoliczne drzewa itd a latem pod niekorzystnym kątem do słońca : / Ale zechciał,mial taki pomysł to zrobił : ) Jesli jednak tak poszedl w uzysk energii z trwałych paneli to zamiast pchać na sciany powinien położyć na płasko na tarasie zamiast wykończenia drewnem , więcej się zmiesci i lepsze słońce zlapie : ) Zdrowka i wytrwałości zycze . I ciekaw jestem efektu końcowego budowy i produkcji pv

    @mojenazwisko818@mojenazwisko81819 күн бұрын
    • Przy dużym przewymiarowana kąt montażu paneli nie ma już takiego znaczenia. Dlatego nie opłaca się stosować trackerów ustawiających panele idealnie do Słońca. Panele tak staniały, że wystarczy dokupić ich więcej i ułożyć pod takim kontem jak komuś WYGODNIE. Nie można układać podłogi na trasie z paneli ponieważ jest to niebezpieczne dla zdrowia i życia tak jak śliskie głatkie płytki na schodach gdy deszcz pokropi ludzie na tym wywalają się.

      @AErKart@AErKart19 күн бұрын
    • @@AErKart No tak , w obu kwestiach ma Pan rację- co do bezpieczeństwa i wydajności.Jesli jest podejście o przewymiarowaniu to ok, tylko tych na fasadzie jakoś mi szkoda,będzie maly uzysk : ( Sam mam dylemat - więcej czy śledzić? Nawet przy śledzeniu 1 osiowym jest duży zysk a i można sobie pomajsterkowac : ) Dookoła domu widac dużo drzew i przez nie będzie klopot z czystością paneli.Ale pewnie w ruch pójdzie automat czyszczacy . Pozdrawiam : )

      @mojenazwisko818@mojenazwisko81819 күн бұрын
  • Ciężar domu by sprasował XPS? Hmm, cos ta mstemsryka i fizyka takie wybiurcze. Jest wiecej niż 15 ton na m2?

    @miloszenko@miloszenko19 күн бұрын
    • Gruby jest od lania wody na temat reklamowanych produktów, nie od znania fizyki.

      @michapiekny7763@michapiekny776317 күн бұрын
    • Mam 3 pierowy dom na płycie z xps. Nic sie nie splaszczylo wszystko stoi

      @jacekanonim7976@jacekanonim797610 күн бұрын
  • A BLACHY NA OGRODZENIE ? I JAK JEST CIENIOWANIE?

    @cekir3785@cekir378512 күн бұрын
  • Jestem ciekaw jakie pole magnetyczne w tym domu występuje?

    @pcx4766@pcx476617 күн бұрын
    • Jak to zmierzyć? 🤨🤔

      @iZZiinstalacje@iZZiinstalacje16 күн бұрын
    • sto tysięcy gaussów

      @innowent-rekuperacjawentyl1772@innowent-rekuperacjawentyl177215 күн бұрын
  • Ciekaw jestem czy przewidziana jest możliwość wymiany pojedynczego blaszanego panela?

    @aztekiumbot5189@aztekiumbot518917 күн бұрын
    • Jest ale po co jezeli panel ze zlaczkami pv4 nie ma mozliwosci zepsucia. Cala ta bajka o gwarancji na panel to mzonki. Panel jezeli sie zepsuje to sie zjara...

      @lucascoffee1419@lucascoffee141917 күн бұрын
    • @@lucascoffee1419 A żywotność?

      @aztekiumbot5189@aztekiumbot518916 күн бұрын
    • Gwarancja do bramy

      @ZUSDobrowolnyWprowadzic@ZUSDobrowolnyWprowadzic16 күн бұрын
  • Błędów wykonawczych mnóstwo, nie wierzę, że ten budynek będzie pasywny. Jednak nowoczesny, ciekawe rozwiązania, duży, będzie przez jakiś czas cieszyć właściciela.

    @patrac2826@patrac28268 күн бұрын
  • balkon na zewnątrz budynku 😄

    @jolantalewandowska9046@jolantalewandowska90463 күн бұрын
  • SUPER!!!!!!

    @xxxmarekxxx505@xxxmarekxxx50520 күн бұрын
  • Skoro inwestorowi nie przeszkadza na dachu gdzie straty ciepła są największe lity beton który ma chyba najgorszy parametr izolacyjny to czemu ścian też z betonu nie odlał i je tylko dobrze z zewnątrz ocieplił, ściany odlane z betonu były by niezłym magazynem energii bo w takim porotermie to prawie nic się nie zmagazynuje. Jakby szyba była hartowana to nie było by pajęczynki tylko cała by popękała w kosteczki.

    @adama4028@adama40284 күн бұрын
  • Ten balkon mógłby być od razu też windą To by latwe bylo do przeprowadzki Albo przechowywać jednoślady zimą na piętrze Jak nowocześnie to nowocześnie

    @djsollar@djsollar6 күн бұрын
    • Po co na piętrze cos przechowywac jak garaż ma 90m2 a cały dom jest podpiwniczony????

      @lucascoffee1419@lucascoffee14196 күн бұрын
    • W razie powodzi A piwnica w razie tornada

      @djsollar@djsollar6 күн бұрын
  • wszystko ładnie pięknie ale co z tego Wrzuć teraz nadmiar prądu do sieci transmisyjnej...

    @tole4022@tole402216 күн бұрын
  • Pogadamy za pięć dziesięć lat, nie bedzie tak różowo jak się wydaje. 😊

    @ryszardkurzak3362@ryszardkurzak3362Күн бұрын
    • będzie czarno zapewne

      @lucascoffee1419@lucascoffee14196 сағат бұрын
  • atraz poprosimy dokładne obliczeni ille kosztował za ile wyprodukuje jaki jest zwrot w skali roku

    @mirdallke2@mirdallke215 күн бұрын
    • Ja mam latwiej nie znam sie to sie wypowiem ... nigdy sie nie zwroci i nie o to tu chodzi.Ten dom to experymant.

      @bogdanbzura9333@bogdanbzura933313 күн бұрын
    • @@bogdanbzura9333 eksperyment czynie mnie interesuje efekt finansowy

      @mirdallke2@mirdallke213 күн бұрын
  • bardzo niespasowany dach ze ścianą jeśli chodzi o pionowe powierzchnie, ale czarny kolor maskuje.

    @rafaello3674@rafaello367417 күн бұрын
    • Hmm.. Ja tu widzę dach i ścianę z podobnego/tego samego materiału...

      @iZZiinstalacje@iZZiinstalacje16 күн бұрын
  • Na oko strzelam, koszt budowy tego domu to około półtora miliona złotych, ktoś popłyną fantazją i gotówką zarazem, ciekawy jestem w wersji finalnej, jaki będzie całoroczny koszt utrzymania tego domu i czy te nowoczesne instalację będą wartością zwrotną, pod względem finansowym. Osobiście wolałbym klasyczny dom drewniany, ale każdy ma inne widzi mi się budowlane. Co do tych paneli, fotowoltaicznych, to sposobem na te łączenia pod panelowe, okablowanie powinno być połączone z czujnikami włączenia- wyłączenia danego łączenia, wtedy ktoś mógłby nawet zdalnie poprzez smartfon, od razu zareagować, lepsze byłby montaż zatrzaskowy paneli, tak by w każdym momencie można było dostać się do okablowania łatwym sposobem. Czekam na kolejny odcinek, jak właściciel pomieszka około roku, jaki jest koszt utrzymania, koszt zwrotu instalacji w skali rocznej.Dzięki za film.

    @slawomirRobert@slawomirRobert19 күн бұрын
    • Te instalacje są tak zaprojektowane by byly trwale oraz by się zwrócić. Na tym w ogóle polega energooszczędność. To JEDNORAZOWO wyłożenie większych pieniędzy na inwestycje aby później CIĄGLE płacić mniej lub w ogóle.

      @AErKart@AErKart19 күн бұрын
    • Drewniany tradycyjny dom generuje olbrzymi koszt utrzymania w postaci potrzeby jego co parę lat malowania impregnatem do drewna. Inaczej się rozpadnie i złapie wilgoć z czasem zgnije

      @AErKart@AErKart19 күн бұрын
    • @@AErKart Są jeszcze gliniane

      @przemekkamieniarz@przemekkamieniarz18 күн бұрын
    • @@przemekkamieniarz Dachówki gliniane są bardzo ciężkie, wymagają wzmocnionej konstrukcji dachu i wobec ich kosztu chyba się zupełnie nie opłacają w stosunku do blachy. Chociaż mają też swoje zalety wydają się ładniejsze i tłumią hałas deszczu

      @AErKart@AErKart17 күн бұрын
    • @@AErKart Ja mówię o całym domu z gliny

      @przemekkamieniarz@przemekkamieniarz17 күн бұрын
  • Taki specjalista a moduły ala barierka bez dylatacji. Są rozważania bezbramkowe i estetyczne na takie wykonania. Zabawa za pieniądze inwestora, który łapie się na bajki typu dobry drogi falownik ( lokalnie moduł zoptymalizować może system SE lub optymalizator a nie falownik stringowy - on nie wpłynie na diody baypasowe ), Przy tak wysokim budynku i małej działce PV tradycyjne i tak nie jest widoczne. Moduły mają znacznie lepszą sprawność bo mają zapewnioną wentylacje. Tu dopiero blach będzie pracować i te "polimerowe szkło" razem z nią 100*C za dnia 15 *C w nocy. Technologia jaka by nie była to krzem jest kruchy. Pasywny dom z PC gruntową nie potrzebuje 30kWp z tym że tu te 30kwp będzie efektywnie pracować jak 15kW .

    @michak715@michak71518 күн бұрын
    • Czyli co byś tu zmienił? Bo nie bardzo rozumiem...

      @iZZiinstalacje@iZZiinstalacje16 күн бұрын
  • Dom wygląda jak olbrzymia trumna

    @ZbigniewBoni@ZbigniewBoni15 күн бұрын
  • 16:39 Perovskity ?A inwestorowi gratuluję projektu i przemyślenia go

    @ggnagognagoma2462@ggnagognagoma246220 күн бұрын
  • domy kopułowe to stara technologia i wydajniejsza o tego domu ale pasywnego, może za 20 lat takie domy będą miały byt.

    @andruszyk76@andruszyk764 күн бұрын
  • Jakie masz pan napięcie w gniazdku???

    @przemysawpawlinski5536@przemysawpawlinski553617 күн бұрын
    • szeset

      @lucascoffee1419@lucascoffee141916 күн бұрын
  • Nie chciałbym za parę lat usuwać tej elewacji z budynku w przypadku awarii lub uszkodzenia panela. Druga kwestia to kąt elewacji 90 stopni powoduje mniejsze uzyski w całym okresie produkcji energii (sprawność ok 65-70%). 90 stopni jest niby optymalne dla zimowych dni w roku ale to znikome uzyski w tym czasie z tej balustrady i fasady no i zalegający śnieg na dachu zimą to brak produkcji bo nie odśnieżymy takiego dachu. Przerost treści nad formą i drenowanie zasobnego portfela inwestora. Ogólnie po co przepłacać za takie rozwiązania jak niczego wielkiego nie wniosą do produkcji - tylko kłopot w serwisie za parę lat o czym już w filmie poruszono temat dokręcania blach na łączeniach. Normalny obwód paneli na gruncie wyczyścisz i sprawdzisz MC4 przy koszeniu trawy a gdy dojdzie do pożaru to spłonie stojak z panelami a nie dom. Druga kwestia niby blacha jest jako radiator do odprowadzania ciepła ale jak słońce latem jest kilka godzin bez chmur to zapomnij o wentylacji i odprowadzeniu ciepła przez tą blachę a sprawność tej instalacji poleci na łeb wraz z zagrzaniem się całej fasady i dachu. Projekt na początku ciekawy ale po zweryfikowaniu przekazywanych treści zostaje daleko w tyle nad rozwiązaniami tradycyjnymi które są bezawaryjne i tanie. Jeszcze pozostaje kwestia pola elektromagnetycznego, które będzie oddziaływać bezpośrednio na mieszkańców domu - połowa budynku będzie pod jego wpływem. Nie zastosowano żadnych ekranów przed montażem fasady i dachu - brak takiej informacji w filmie - inwestor nie liczy się z tym? Czy został poinformowany o takim zjawisku? Jedynym plusem pionowego montażu jest czystość paneli i brak śniegu na nich ale nie w tym przypadku jak woda opadowa z dachu ma ściekać po bocznych ścianach - po jakimś czasie wymagać będzie drogiego mycia. Wokół domu duża działka gdzie można postawić carport lub coś podobnego i zamontować panele dalej od budynku na pewno taniej i zdrowiej z większą produkcją w skali roku - dużo słońca i przemyśleń w tym kierunku - pozdrawiam serdecznie i piszę ten komentarz z kilkuletnich obserwacji w tym temacie.

    @rafafatyga5274@rafafatyga52743 күн бұрын
  • Kapinos 🙂

    @andrzejkasiedczak801@andrzejkasiedczak80116 күн бұрын
  • Jak zamrozić w lecie te kilowaty na zimę?

    @wiktor1983@wiktor198317 күн бұрын
    • Dobre pytanie... Być może - choćby częściowo - uda nam się na nie odpowiedzieć w kolejnych filmach 😉

      @iZZiinstalacje@iZZiinstalacje16 күн бұрын
    • Podziemny magazyn sezonowy

      @mirek4574@mirek45745 күн бұрын
  • Gdzie kupić taki dach fotowoltaiczny skoro obecne rozwiązania w Polsce są „dziurawe”?

    @emerosw7211@emerosw721115 күн бұрын
    • napisz do recenzenta, kontakt podany

      @lucascoffee1419@lucascoffee141912 күн бұрын
    • @@lucascoffee1419 dziękuję 🙂

      @emerosw7211@emerosw721112 күн бұрын
  • Wszystko super szacun ale z tymi falownikami to tak nie do końca często się psują optymizatory i w tym wypadku blachy ruszyć rozbierać to naprawdę problem powiem krótko fajnie ale bardzo ryzykownie bo serwisuje się takie że czy w setkach sztuk co z tego że darmo stuka za sztukę optymizatory wymienią jak fizycznie nie do końca da się to rozebrać dodam że na 100 panelach zdarzało się po 2 latach 25szt. Do wymiany po prostu elektronika nie wytrzymuje temperatur dopowiem jeszcze że te 25szt. Optymizatorów to było na ekierkach to nie za bardzo się miały co grzać a w Szwajcarii zabronione jest montowanie jednej prestiżowej bardzo drogiej firmy z powodu bardzo dużych usterek ,papier wszystko przyjmie handlowiec doradzi by więcej zarobić powodzenia

    @forpit3120@forpit312015 күн бұрын
    • Na jaką literę ta firma proszę podaj ?

      @mariokites@mariokites15 күн бұрын
  • jesli dobrze widze to sa to panele fit volt ale one maja laczniki MC4 i max output 175W wiec ciut lipa pewnie za gruba kase

    @grzegorzniklasinski402@grzegorzniklasinski40219 күн бұрын
    • Nieprawda, panele to solar.roofit, łączniki to PV4-S zapraszam to pokaze bo mam jeszcze probniki. A racja za grubą kase bo to dach i fotowoltaika. Jak dodasz do siebie zrobienie jednego i drugiego i raz material wychodzi na to samo.

      @lucascoffee1419@lucascoffee141919 күн бұрын
  • 17:33 to jakaś ewolucja technologiczna? Te panele mimo wysokiej temperatury nie tracą na wydajności? Ciekawe. To co to za panel? Blacha działałaby jak radiator gdyby były z tyłu finy i przepływ powietrza. A tak to tylko blacha zamiast szkła. Skoro wcześniej była mowa że się nagrzewają do 60-65stC to tracą na wydajności. Fizyki się nie oszuka. Mrzonki Pana barda i pieśniarza :) Zresztą w wielu kwestiach wypowiedzi podchodzą pod fantastykę niż aktualne możliwości technologiczne zastosowanych rozwiązań. Doceniam innowacyjne podejście do różnych kwestii ale trzeba to też brać z dużym przymrużeniem oka.

    @triodak@triodak3 күн бұрын
  • wełna mineralna ma na celu utrzymać poduszkę powietrzną- która jest swego rodzaju izolatorem.... pustak ma kieszenie powietrzne, więc.... jaki jest sens pchać wełnę w pustaki?????????????????????????

    @Listonosh@Listonosh12 күн бұрын
    • bo to sa welniaki nie pustaki😅

      @lucascoffee1419@lucascoffee141912 күн бұрын
  • Lux !

    @adamkirsche9279@adamkirsche927919 күн бұрын
  • Kilka paneli na tarasie powinno być uchylnych żeby można było się pozbyć śniegu z tarasu i z dachu chyba że jest to jakoś inaczej rozwiązane

    @krzysztofwitkowski4565@krzysztofwitkowski456520 күн бұрын
    • Kable grzejne :)

      @lucascoffee1419@lucascoffee141919 күн бұрын
    • W zimę nie wychodzi się na taras, a do wiosny snieg sam stopnieje.

      @AErKart@AErKart19 күн бұрын
  • Pozytywnie zakręcony gościu, wiecej takich a branza przertwa

    @djozePV@djozePV18 күн бұрын
    • Tak jest 💪

      @iZZiinstalacje@iZZiinstalacje16 күн бұрын
  • Każda złączka przenosi opór w płynącym sobie prądzie? 🤔

    @tomaszkarolak6179@tomaszkarolak617916 күн бұрын
    • każda złączka stawia opór płynącemu przez nią prądowi

      @innowent-rekuperacjawentyl1772@innowent-rekuperacjawentyl177215 күн бұрын
    • @@innowent-rekuperacjawentyl1772 ... Jak każdy element obwodu elektrycznego ...

      @tomaszkarolak6179@tomaszkarolak617915 күн бұрын
  • Konstrukcja i elewacja -DZIWOLĄG.

    @miosaw6459@miosaw645917 күн бұрын
    • To dobrze czy źle? 🤨🤔

      @iZZiinstalacje@iZZiinstalacje16 күн бұрын
  • Gościu od elewacji powinien dostać nakaz opuszczenia kraju. Połatany jakiś ten styropian na tym garażu. Reszta bardzo ciekawa. Pozdrawiam

    @dawidkisilewicz9174@dawidkisilewicz917413 күн бұрын
    • Gosc od elewacji dostal bana. Teraz to wyglada juz lepiej.

      @lucascoffee1419@lucascoffee141912 күн бұрын
  • 23:30 Detekcja iskrzenia AFDD: Falownik wyłącza string i jeśli iskrzy na słabym złączu (niezaciśnięta wtyczka) to ratuje sytuację. Ale jeśli iskrzy bo kuna ogryzła dwa przewody i zrobiła zwarcie stringu przed falownikiem, to AFDD nic nie daje - zwarcie pali się niezależnie od falownika, dopóki się nie nie upali. 24:13 MC4 i PV4S to złącza kompatybilne. Pan albo nie wie co mówi, albo mu marketingowiec skutecznie nawinął makaron na uszy. 24:26 a co znaczy "clampowanie" po angielsku? Chciałbym więcej merytoryki a mniej marketingu. Jestem ciekaw jak to połączono w stringi i jak wyglądają wykresy produkcji.

    @MrAraTom@MrAraTom15 күн бұрын
    • zdarza się że gryzonie przeżrą kable i jest pożar? oO

      @danielkowalski7527@danielkowalski752714 күн бұрын
  • kiedy i gdzie można zobaczyć budynek jak już będzie cały gotowy ?

    @marcinj2232@marcinj223218 күн бұрын
    • U nas na kanale będziesz mógł zobaczyć jeszcze kilka filmów - jest na co czekać 😁

      @iZZiinstalacje@iZZiinstalacje18 күн бұрын
  • Współczynnik lambda dla najbardziej popularnych materiałów (wartości przybliżone): Powietrze (gazy): 0,025 Styropian: 0,030 - 0,045 Wełna mineralna: 0,030 - 0,045 Drewno: 0,16 - 0,30 Beton: 1,2 - 1,8 Metal (stal): 56 - 58 Czyli ta wełna w pustaku pogarsza izolacyjność...

    @psdmaniac@psdmaniac14 күн бұрын
    • nie pogarsza bo żeby powietrze miało taką izolacyjność to musi być w bezruchu (nawet murowanie na zaprawę nie daje 100% gwarancji że gdzieś nie ma szczeliny czy dziurki). natomiast współczynnik U dla pustaka z nagrania to 0,17. i jak ktoś myśli te on zastąpi izolację to się grubo myli bo o ile wełna w środku jest fajna to pustak sam w sobie ma strefy o gorszej lambdzie bo żebra nie są zaizolowane na całej długości więc są istnymi radiatorami.

      @stencilm@stencilm13 күн бұрын
    • @@stencilm Bo wewnątrz wmurowanego pustaka to powietrze krąży... "Maść na szczury" i nie ma co ideologii do tego dopisywać.

      @psdmaniac@psdmaniac13 күн бұрын
  • Nawet zabawne te Telezakupy Mango...

    @MrRaddoslaw@MrRaddoslaw16 күн бұрын
  • Cieszy mnie, że „kampinos” zrobiony

    @weberito@weberito4 күн бұрын
  • Padła nazwa tego magicznego falownika?

    @damiandomon2796@damiandomon279620 күн бұрын
    • SMA

      @lucascoffee1419@lucascoffee141919 күн бұрын
  • Szczerze mówiąc kilka lat temu też byłem fanem takiego dachu z paneli, ale z upływem czasu , pokazują, że nawet perowskity to już przeżytek. ponieważ Brytyjska firma Naked Energy planuje wypuszczenie na rynek nowego produktu zwanego Virtu Tube. Zaś sama wydajność zwiększa się (do 46% więcej niż przy tradycyjnych panelach tego samego rozmiaru), a pozyskane ciepło można dodatkowo wykorzystać. Więc dwie pieczenie na jednym ogniu, i pompa ciepła staje się zbędna..

    @dziadekprill@dziadekprill18 күн бұрын
    • narazie totylko reklama

      @towarzyszbolo3677@towarzyszbolo367717 күн бұрын
  • Dom jako bryła jest kiepski. Czy można inaczej ?

    @waldemarkraft8868@waldemarkraft886812 күн бұрын
    • chyba kazdemu podoba sie co innego, dachy kopertowe rodem z PRL odchodza juz do lamusa

      @lucascoffee1419@lucascoffee14197 күн бұрын
  • Hardo orżnęliście klienta i nawciskaliście mu kitu. 1. PV4-S to w zasadzie MC4. 2. Jeśli coś się zapali to wadliwe ogniwo a nie fabryczna wtyczka. 3. Każdy "sensowny" falownik powinien wyłapać wzrost oporności pętli i ją odłączyć. 4. ŻADEN falownik nie ma możliwości "omijania" pojedynczych paneli PV. Albo mikroinwerter (1 panel to 1 pętla) albo optymizer dla każdego, ciemnego modułu. 5. Jeśli nie ma wentylacji pod modułami PV ale zamiast tego jest ocieplenie to gdzie ciepło ucieka? Ano nigdzie. optymizery. 6. Butyl to nie guma, nie zwalajmy błędów montażu na technologię. PS Znam pustaki z wełną (montaż bez ocieplenia ale w poprzek) Na papierze super a w praktyce łatwo o efekt biedronki ale zamiast kropek od kołków masz fugi cegieł.

    @jacek-jan@jacek-jan5 күн бұрын
  • To mozna traktować wyłącznie jako eksperyment... fanaberia właściciela:)

    @wojtek24100@wojtek24100Күн бұрын
    • napiszesz coś więcej dlaczego tak sądzisz?

      @lucascoffee1419@lucascoffee14196 сағат бұрын
  • AALE ILEEE KOSZT ?

    @cekir3785@cekir378512 күн бұрын
    • Dżilion zylionów :)

      @lucascoffee1419@lucascoffee14196 күн бұрын
  • wszystkie klampowane złącza są słabe z czasem się utleni. Dobry zacisk i pobielenie cyną - tylko .

    @pawbin9605@pawbin960518 күн бұрын
    • Dzięki za poradę, być może przyda się na przyszłość 😁💪

      @iZZiinstalacje@iZZiinstalacje16 күн бұрын
  • nawet nie zapytam ile to wszystko kosztowało tylko dla fascynatów z grubym portfelem

    @bogumilzuchowski3670@bogumilzuchowski367019 күн бұрын
    • Zapewne kosztowało tyle, że zer w kalkulatorze brakło.

      @Maszyny-do-recyklingu@Maszyny-do-recyklingu19 күн бұрын
  • Za darmo bym tego nie chciał chata wygląda jak zmodernizowany poniemiecki bunkier

    @damianszymko9382@damianszymko938217 күн бұрын
    • Eee tam.. Ja za darmo bym brał 😁

      @iZZiinstalacje@iZZiinstalacje16 күн бұрын
  • 35* na zewnątrz , a bez klimy w środku 20* ? 🤣🤣 lodówki nie zamknął?

    @SickPrid3@SickPrid317 күн бұрын
    • Jeszcze lodówki nie wstawił, ale przeważnie lodówki dają znać o niezamknięciu sygnałem dźwiękowym 😉

      @iZZiinstalacje@iZZiinstalacje16 күн бұрын
    • sick, nie wierz propagandzie, lodówko grzeją

      @innowent-rekuperacjawentyl1772@innowent-rekuperacjawentyl177215 күн бұрын
  • I będą przecieki .....

    @wojciechwilanoski3635@wojciechwilanoski36354 күн бұрын
  • I pojdzie z dymem 😂

    @adamsspiderspl6426@adamsspiderspl642616 күн бұрын
  • Tajemniczy gościu ale za to załatwi wszystko, panele, pewnie falowniki te lepsze ;p

    @JohnDoe-fz7ng@JohnDoe-fz7ng19 күн бұрын
  • porotherm t44 ma U ściany na poziomie 0,17 (0,16 po otynkowaniu) . Pan chyba nie zna wymogów dla domów pasywnych...

    @stencilm@stencilm14 күн бұрын
  • Hehe wyglada jak jedna wielka niedorobka ten dom, i ta papa, kto daje pape w takich miejscach ten wie ze se tego nie robi.

    @nervous696@nervous6967 күн бұрын
    • papa smerf tak robi. napiszesz dlaczego?

      @lucascoffee1419@lucascoffee14197 күн бұрын
  • Uwaga bo jeszcze u nas ktoś skasuje pieniądze z podatków na solar roadways

    @5mxg@5mxg15 күн бұрын
  • Po pierwsze całkowicie spartolona robota dekarska, panele dachowe falują aż miło. Po drugie istnieje już na rynku bezinwazyjny montaż do rąbka, który pracuje razem z blachą i nie powoduje zniszczenia rąbka. Jest jednak rozwiązanie dedykowane do rozwiązań konkurencyjnego producenta. No i jak serwisować to ustrojstwo fotowoltaiczne, przy jakimkolwiek uszkodzeniu trzeba zrywać cały dach lub elewację.

    @krazda6644@krazda664418 күн бұрын
    • Wszystko źle?? 🥺😢

      @iZZiinstalacje@iZZiinstalacje16 күн бұрын
    • krazda, gdybyś nie wiedział to wszystko jest falą, nie tylko panele

      @innowent-rekuperacjawentyl1772@innowent-rekuperacjawentyl177215 күн бұрын
  • Inwestor za dużo cukru spożywa dlatego tak sapie .

    @zefirek223@zefirek22318 күн бұрын
    • Tego nie wiem, ale pustak jest ciężki 😁

      @iZZiinstalacje@iZZiinstalacje16 күн бұрын
  • Pełna ściema! i z pustakami i z blachą. Facet nie zna podstaw fisyki, ani termodynamiki ani elektroenergetyki ani materiałoznawstwa. Nie nauczył się nawet pojęć technicznych. Wciskanie kitu. Jednak jedną prawdę powiedział - nie jest to tanie.

    @witoldkuligowski8568@witoldkuligowski856819 күн бұрын
    • kto ci płaci za ten hejt?

      @innowent-rekuperacjawentyl1772@innowent-rekuperacjawentyl177219 күн бұрын
    • ​@@innowent-rekuperacjawentyl1772Widac kolega hejter przynajmniej panował podstawy polskiego, szcun.

      @lucascoffee1419@lucascoffee141918 күн бұрын
  • Co do xps pod domem to gosciu bajki opowiada. Mam dom z pownica i poddaszem na plycie fundamentowej i zaden xps nie zmienil sie w zyletke

    @jacekanonim7976@jacekanonim797610 күн бұрын
  • Trzeba mieć nierówno pod sufitem, aby wybudować taki ,, dom pogrzebowy " notabene prawdziwe domy pogrzebowe są ładniejsze. Za darmo gdyby ktoś proponował mi taki ,, dom " powiedziałbym, dziękuję nie skorzystam. Obrzydliwe gó...

    @zenonzajkowski2749@zenonzajkowski274914 күн бұрын
  • Wszystko super naprawdę Tylko 1 ale Nikt nie przemyślał ze pod wpływem temperatury piana pur ulega znacznej degradacji.. {pomijam promienie u w tym przypadku} Nie ma materiału idealnego ale trzeba szukać Zawsze to jakieś doświadczenie Super realizacja

    @stone5pl@stone5pl13 күн бұрын
  • O cenach mówcie co za ile

    @janbak1486@janbak148620 күн бұрын
    • Nie, nie zwróci się.

      @art80000@art8000020 күн бұрын
    • @@art80000 hohoho ! tosie wi !

      @maciekczechura1078@maciekczechura107820 күн бұрын
    • @@art80000 hohoho ! tosie wi !!!

      @maciekczechura1078@maciekczechura107820 күн бұрын
    • ​@@art80000Spij pod mostem bo mieszkanie tez Ci sie nie zwroci

      @lucascoffee1419@lucascoffee141919 күн бұрын
  • Rolki papy leżą, trochę słabo to świadczy o dekarzach, a raczej tym kto ich zatrudnił.

    @ocizzico@ocizzico20 күн бұрын
    • Skąd ten kto ich zatrudnia ma mieć o tym pojęcie skoro sam nie jest dekarzem?

      @AErKart@AErKart19 күн бұрын
  • O jakim "drogimi" falowniki opowiada bohater filmu? Solaredge?

    @wojtekmotyka5810@wojtekmotyka581020 күн бұрын
    • hohoho ! tosie wi !!!

      @maciekczechura1078@maciekczechura107820 күн бұрын
    • SMA

      @lucascoffee1419@lucascoffee141920 күн бұрын
    • pewnie solaredge bo te panele sa optymalizowane solaredge optymalizatorami wedlug producenta ;)

      @grzegorzniklasinski402@grzegorzniklasinski40219 күн бұрын
    • ​@@grzegorzniklasinski402nie sa optymalizowane bo nie ma potrzeby. SMA Shaderfix wszystko zalatwia. Dziala i to nieźle w tym domu. Falownik to SMA X 20kw i drugi SMA TP 10kw

      @lucascoffee1419@lucascoffee141919 күн бұрын
    • to poczytaj na stronie producenta

      @grzegorzniklasinski402@grzegorzniklasinski40219 күн бұрын
KZhead