Elterjedt tévhitek az űrrel kapcsolatban, amiknek ne dőlj be

2020 ж. 28 Қар.
207 906 Рет қаралды

Az űrkutatás egy végtelenül izgalmas terület, ami napról napra egyre több kérdésünkre ad választ a hatalmas univerzummal kapcsolatban. Ugyanakkor sajnos a tévhitek sok esetben gyorsabban terjednek, mint a tényleges információk, részben a filmiparnak köszönhetően. De nem csak Hollywood a hibás, hanem van olyan tévhit, ami az emberiség hajnala óta ott van a fejünkben és egyszerűen túl későn kaptunk választ a kérdésre ahhoz, hogy egy csapásra elhiggyük azt.
#10 Sárga nap
#9 Hang
#8 Felrobbannánk
#7 Nyár és tél
#6 A hold sötét oldala
#5 Aszteroidák
#4 Gravitáció
#3 Súlytalanság
#2 Fényév
#1 Személyiség
Instán is fent vagyunk: / tizeslista
Tízes lista Facebook: / tizeslista
Források: pastebin.com/Z0ddnEAK
Zene a videó alatt: audiojungle.net/item/stylish-...
Outro zene: Cold Funk - Funkorama by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution license (creativecommons.org/licenses/...)
#univerzum #űrkutatás #top10

Пікірлер
  • Hááát, ajánlom végigtanulmányozni az "Űrkutatás magyarul" csatorna videóit, mert volt itt pár tévedés. Amúgy szép összeállítás.

    @wirwil@wirwil3 жыл бұрын
    • Igen! Nekem is feltünt, és én is ajánlom azt a csatornák.

      @matyasnyiro6285@matyasnyiro62853 жыл бұрын
    • En is ajánlom!!

      @gezaszirmai9639@gezaszirmai96393 жыл бұрын
    • @@matyasnyiro6285 az ára ⁵⁵

      @Geri261@Geri2613 жыл бұрын
    • Igen. Pl ő beszél arról, hogy milyen hatásai lennének annak, ha védőruha nélkül mennénk az űrbe. Azonnali halál :)

      @JHSZofficial@JHSZofficial3 жыл бұрын
    • @@JHSZofficial Mi ölne meg azonnal ?

      @akosvarga8412@akosvarga84123 жыл бұрын
  • A "légüres tér" igazából helytelen, inkább anyag ritka térként kellene említenünk! Köszi a filmet! Jók a "pontok"!

    @attilaliptak4898@attilaliptak48982 жыл бұрын
  • Amúgy a Hold nem forogja körül a Földet, kb 5% kilengése van, a maradék 40-45% -át sosem látjuk... Félreérthetően, félrevezetően mondod el az információkat. Olyan mintha nem is értenéd azt, amiről épp beszélsz. Az állításaid sokszor hiányosak és pontatlanok, javasolnám, hogy olyan témáról készíts tartalmat, amihez te is értesz, van róla saját képed, tudásod (nem pedig cikkekből ollózod össze). További sok sikert! Üdvözöl a tudomány!

    @andrastolgyes4062@andrastolgyes40623 жыл бұрын
    • Ezek szerint nem csak én kaptam fel a fejem erre a kijelentésre 😄

      @istvanslankovits9659@istvanslankovits96593 жыл бұрын
    • @@istvanslankovits9659 A gravitációs - zuhanós elmélet is belém nyilalt így kicsontozva. But.np.idm. :)

      @andrastolgyes4062@andrastolgyes40623 жыл бұрын
    • Kedves András? Te miből szerzed az ifót?

      @ruhesroka@ruhesroka3 жыл бұрын
    • @@ruhesroka Az "ifót" azt sehonnan, az infót viszont számos tudományos folyóiratból, szakirodalomból, NASA és MCsE tudósításokból stb. szerzem. Az sem mindegy, hogy egy-egy cikkből vágok ki részinfókat avagy több évtizedes távlatban elemezve sajátítom el a "tudást", és még ezeket ismerve sincs gerincem videót készíteni róla... (amúgy a jó pap holtig tanul, a rossz pedig azután sem ;)

      @andrastolgyes4062@andrastolgyes40623 жыл бұрын
    • @@andrastolgyes4062 elég hiányos a tudása,az egyszer biztos 😀

      @istvanslankovits9659@istvanslankovits96593 жыл бұрын
  • 03:30-nál nettó butaságot mondasz, semennyit sem bírnál ki az űrben károsodás nélkül. A tested folyadékai azonnal szivárogni kezdenének, ahogy kikerülsz a vákuumba (a légnyomás hiánya miatt). Nem tudom mi a forrás, de nem biztos, hogy túl megbízható.

    @peterlajtos9393@peterlajtos93933 жыл бұрын
    • Ezt én is így tudtam, plusz azt hiszem az Halálhajó, vagy valami ilyesmi filmben elég élethűen be van mutatva. Ott az egyik szerelő az űrbe zsilipeli magát, és gyakorlatilag a szeméből, füléből, stb elkezd szivárogni a vér... Szóval szerintem 1 másodperc alatt is lenne károsodás. Már csak abból kiindulva, hogy alacsony nyomáson a víz felforr, elpárolog... A testünk nagy része meg víz. Szerintem hagyna nyomot maga után. Illetve a szervezetünk és az űr közötti nyomáskülönbség. Nem értek hozzá, csak egyszerű gondolkodás, szóval bocsi, ha butaságot írtam. :)

      @JHSZofficial@JHSZofficial3 жыл бұрын
    • Kb 1-2 másodpercet bírnál ki...

      @Jazon780@Jazon7808 ай бұрын
  • A Nap által kibocsájtott fény tartalmazza az összes létező színspektrumot. A növények színe pedig azért zöld, mert a növények egyedül a zöld színt nem hasznosítják, ergo azt verik vissza. Ezért látjuk a növényeket zöldnek. (kivételek vannak) A növények fejlődéséhez leginkább a piros és a kék spektrumú fények szükségesek. Ezért látunk a zárt növénytermesztő kamrákban lila (piros+kék) színnel megvilágított növényeket, mert a többi színspektrumú fény csak jóval kisebb intenzitással hasznosul, ezért nem használják, fölösleges energiapocsékolás lenne.

    @pirosszirom8998@pirosszirom89982 жыл бұрын
  • Jó téma! Régebben ajánlottam is az űrkutatást, így nagyon örültem ennek! Kis pontosítást engedj meg kérlek: 9:25 -nél nem a saját tengelyük körüli forgásnak, hanem a saját keringési pályájuknak köszönhető centrifugális erőnek! (tényleg csak jóindulatból írtam)

    @-afyx-@-afyx-3 жыл бұрын
    • A téma tényleg jó :D Csak az egész egy zanzásított mesekönyv, nem tudomány.

      @andrastolgyes4062@andrastolgyes40623 жыл бұрын
  • Ennek a videonak szinte minen mondataban van valami hiba. Borzalmasan káros ilyen hulyesegeket megosztani, mert valaki meg kepes, es elhiszi.

    @dzsulpaszkal4830@dzsulpaszkal48303 жыл бұрын
  • 9:25 Az egitestek sajat tengelyuk koruli forgasa miert akadalyozna meg hogy "bezuhanjanak"? Annak nem a keringesi sebesseguk az oka?

    @nartaas809@nartaas8093 жыл бұрын
    • Te okos vagy. Szerintem sincs sok köze hozzá.

      @dr.felhasznalo236@dr.felhasznalo2363 жыл бұрын
  • A Hold tengelykörüli forgása megegyezik a Földkörüli keringéssel, így valójában mindig csak az egyik oldalát láthatjuk. A másik oldalát nem, de ettől még igaz az, hogy a Holdon is van napszakok változása. Érdemes lenne megemlíteni a Lagrange pontokat is, mert nagyon érdekesek.

    @ferkocsatornaja@ferkocsatornaja2 жыл бұрын
  • Elég sok a ponttatlanság. Plusz a 6. pontban tudom miről akartál beszélni, de elég zagyvaságnak hatott így :D

    @bencezsigmond8996@bencezsigmond89963 жыл бұрын
  • Jó lenne ha a kommentator Bartos Cs István lenne

    @sittesjeno3761@sittesjeno37613 жыл бұрын
    • Ő nem lehet mert megeszi a csmikrofont, és akkkor nem lesz mit a frutyubra tölteni, ugy bizony daú

      @kistinka@kistinka2 жыл бұрын
  • Szerintem jól jönne egy olyan vidi ami arról szól milyen is a föld kinézete és a részeinek az elhelyezkedése. Most nem arra gondolok, hogy a föld lapos vagy kerek, hanem arra, hogy a térképeken elég lasposan míg az illusztrációkon kereken a földet. Amúgy videó jó volt több olyan tény is volt ami nem tudtam. A gravitációnál pedig egy régebbi tudás ,,megvilágosúltam"

    @gergodorner8104@gergodorner81043 жыл бұрын
  • Sajnos a hold sötét oldalával mellé lőttél. Tényleg van sötét oldala amit sosem fordít a föld felé. Mivel a keringési és forgási sebessége (kb 27 nap) megegyezik így logikusan mindig ugyanaz az arca fordul a föld felé. Nem véletlenül találták ki a "hold sötét oldala" misztériumot. Egyébként két bolygó ilyen nemű együtt keringése/forgása esetén idővel meg fog egyezni (nyilván sok millió év múlva) a föld forgási sebességével (ami ugye kb 1 nap) és onnantól úgy fog kinezni mintha egy vasrúddal lennének össze kötve. Tehát ha ebben a pillanatban pont Európa-Afrika vonalban áll be a hold akkor az Istennek se lehet majd latni pl Amerikából vagy Ázsiából :)

    @hagyma8@hagyma83 жыл бұрын
    • Hozzáteszem hogy amit nem látunk az csak számunkra sötét, igazából nem. Ha pl fél hold van akkor ugye az általunk nem látott rész egyik fele világos, illetve az általunk látott rész egyik fele is sötét pl.

      @hagyma8@hagyma83 жыл бұрын
    • @@hagyma8 Így van.

      @HUNCSA1@HUNCSA13 жыл бұрын
  • A holdat sikerült olyan feleslegesen bonyolultan magyarázni, h. a nézők fele nem fogja érteni :D

    @Mindenhova@Mindenhova2 жыл бұрын
  • Miért kell A Holdnál, sötét oldalnak hívni?.... Az még mindig "a túlsó oldala"

    @A.V.E.RetroGamingProductions@A.V.E.RetroGamingProductions3 жыл бұрын
    • Azért kell a hold sötét oldalának hívni, mert a video állításával ellentétben a holdnak mi mindig ugyanazt az oldalát látjuk. A hold bárhonnan is nézed, mindíg ugynazzzal az oldalával fordul a föld felé, a másik oldala, ami a földről sosem látható a sötét oldal.

      @molnaristvanzoltan3946@molnaristvanzoltan39463 жыл бұрын
    • Igaz. Ami alapvetően nem is annyira sötét oldal.

      @HUNCSA1@HUNCSA13 жыл бұрын
    • @@molnaristvanzoltan3946 Ő más megközelítés alapján mondta ezt. Mindkettőtök állítása igaz csak eltérő szemléletből. Itt jobban le van írva. "A Holdnak van sötét oldala. A Földről a Hold kb 59%-át láthatjuk (nyilván nem egyszerre, még teliholdkor sem). A maradék 41%-ot sosem látjuk, tehát akkor annak az örök sötét birodalmának kell lennie, ugye? Nos nem. Ez a félreértés az ún. árapály-zár, vagy gravitációs-zár effektusból ered, mely értelmében egy égitest egy másik égitest felé mindig ugyanazon "arcát" mutatja. Ennek következtében úgy tűnik, hogy a Hold nem forog. Valójában forog az, csak éppenséggel egy körbeforgási ideje pontosan megegyezik a Föld körüli keringési idejével. A Föld Nap körüli keringési idejébe (1 év) 365,25 körülfordulás fér bele, csak úgy mondom. Szóval, mi csak a Hold egyik felét láthatjuk, de ez nincs semmilyen hatással az általunk sosem látható oldal világosságára. Teljes napfogyatkozáskor például az általunk sosem látható holdoldal fürdik a napfényben. A Hold különböző fázisai alatt (újhold, fogyóhold, stb) az általunk látott kis sarlón kívül is éri napfény a kísérőnket. Valójában a Holdnak a felét ugyanúgy éri folyamatosan a napfény, mint a mi bolygónk egyik felét (nyilván ha nem áll valamelyik a másik elé a Naphoz képest). Való igaz, hogy egyik oldalát innen sosem láthatjuk a Holdnak, de az a fél kb annyira permanensen sötét, mint amennyire permanensen tisztességes az egyszeri politikus."

      @HUNCSA1@HUNCSA13 жыл бұрын
    • @@molnaristvanzoltan3946 kötött keringési pont is közre játszik ebbe a forgási dologba, de ne menjünk bele. Itt már jött válasz erre előttem :) Amire célozni akartam a hozzászólással. Mi a baj a sötét oldallal? Én a média általi megközelítésre gondoltam. Haverral mikor távcsöveztünk és a Holdat videóztam fotó készítéshez, feljött a dolog, hogy milyen rossz lenne a túloldalt lenni, mert az teljesen sötét. ( őt nem érdekli a csillagászat, nem foglalkozik vele) Ebből az jön le ő és nagyon sok embernek ahogy olvasom sok csoportban, ott tényleg olyan sötét van, hogy semmit nem látni. Na ez nem igaz. A Chango mikor leszállt és elkezdett menni a Hold felszínén a fotókon lehetett látni, nem sötét. Miért kellene túlsó oldalnak hívni? Mert nem az itteni, nem sötét ahogy a kifejezés mondja. Meg "normális csillagászati oldalakon" túlsó oldanak hívják hivatásos csillagászok.

      @A.V.E.RetroGamingProductions@A.V.E.RetroGamingProductions3 жыл бұрын
    • "Te nem is tudod, milyen erő lakozik a sötét oldalon."

      @cziganyjozsef1454@cziganyjozsef14542 жыл бұрын
  • Jesszus. Érdekes is lehetett volna, de az első öt percet sem tudtam végignézni :(

    @s.ladislawcornelius9261@s.ladislawcornelius92613 жыл бұрын
  • Köszi, imádtam:3

    @kv5917@kv59173 жыл бұрын
  • Imadom ezeket a videokat !!! 👽🚀🛰️🪐🌍❤

    @one.of.the.rebels@one.of.the.rebels Жыл бұрын
  • " A nap tulajdonképpen fehér, csak sárgának látjuk." Ez jó szöveg.

    @gyurivarga2781@gyurivarga27812 жыл бұрын
    • de akkor is igaz... ha bután is van megfogalmazva...a lényeg az lényeg..

      @paxtonandras4270@paxtonandras42702 жыл бұрын
  • 1 fényév kicsivel kevesebb, mint 10 billió, pontosan 9,46 billió kilométer, nem több... a másik az Orion köd nem 12,5 billió kilométerre van, mert az csak alig bő 1 fényév lenne.. 1270 fényévre, azaz 389 Parszek távolságra van, ami szűk 13 billiárd km.. látom a matek továbbra se megy..

    @zlidakzoltan7555@zlidakzoltan75553 жыл бұрын
    • Bocsánat, de a magyar nyelvben billió nincsen, csak ha kiborúl a bili-ó ! anyelvünkben csak millió, milliárd és trilliárd van!

      @lajosbalint8102@lajosbalint81022 жыл бұрын
    • @@lajosbalint8102 nincs, de akkor is billió, és billiárdnak hívják a milliószor-milliót, ill a milliószor milliárdot..

      @zlidakzoltan7555@zlidakzoltan75552 жыл бұрын
    • @@lajosbalint8102 a billió a magyar köznyelvbe a Trillió én úgy tudom, viszont ha ettől eltekintünk akkor is Zoltán számításai voltak a helyesek.

      @benedekhajabacs3085@benedekhajabacs30852 жыл бұрын
    • @@lajosbalint8102 miért ne lenne? 10^6 millió...10^9 milliárd 10^12 billió... 10^15 billiárd 10^18 trillió... 10^21 trilliárd 10^24 kvadrillió 10^27... 10^30 kvintillió... Látszik a lényeg? Billió fölött egyébként nem szoktam a számnevet használni, csak a tizest meg a kitevőt, sokkal kényelmesebb.

      @zoltansinka7521@zoltansinka75212 жыл бұрын
  • 9:22 - "Tehát a Hold zuhan a Föld felé, a Föld a Nap felé. De nincs gond, mert a saját tengely körüli forgásuknak köszönhető centrifugális erő nem engedi őket bezuhanni" Ennek se füle se farka. Ez nem magyarázat, ráadásul rossz. A centrifugális erőnek a keringési központ felé zuhanáshoz semmi köze. Azért nem zuhan be a centrumba a tárgy, mert van egy megfelelő nagyságú érintőirányú sebessége. Gondold el, hogy a nemzetközi űrállomás is körbeesi a Földet, de nem forog a saját tengelye körül. Most utólag beleolvastam a kommentekbe és láttam, hogy szép számmal reklamálnak a helytelen, hibás állítások miatt. Én se csak a körbezuhanásos magyarázatot láttam problémásnak, de nem akartam többet ekézni. Viszont tényleg káros, ha igaztalan, hamis információkat kapunk egy ilyen, nagy-nézettségű oldaltól. Meg kellene fontolni ennek az adásnak vagy teljes átszerkesztését vagy akár eltávolítását is. És ezt nem trollként hanem jószándékú kritikaként mondom.

    @dallaszkorben@dallaszkorben2 жыл бұрын
  • Az utolsóhoz azt jegyezném meg, hogy tisztázni kéne, hogy az asztrológia közel sem csillagászati kérdés, ugyanis senki sem mondja (vagy ha igen, tévesen, vagy nem szó szerint értendő) hogy egy adott csillag van hatással az emberre. Az asztrológia annyira függ össze a csillagokkal, mint az ebédszünet a déli harangszóval - együttáll kb, de nem a harangtól lesz ebéd... Fontos lenne tisztázni, hogy "újsághoroszkóp" az vicc, AZ asztrológia lejáratására jó egyedül. Továbbá ha valaki "jóslásra" akarja használni az asztrológiát, akkor eleve félreért valamit, nem csoda, hogy olyan szar eredmények jönnek ki, mint amikre hivatkoztok. Az asztrológia egy adott egyén személyiségének mélyebb megértését, önismeretet hivatott segíteni, és e téren a gyakorlatban meglepően jó eredmények vannak, és a tapasztalat is azt mutatja, hogy rengeteg embernek segít az önismeret útján haladni. (Tény, hogy a mikéntjét nem értjük, ahogy az elektromosságot sem értjük, de használjuk a tulajdonságait ismerve.)

    @posseidon7@posseidon72 жыл бұрын
  • Nagyon szuper lett!

    @janoszavaczki2535@janoszavaczki25353 жыл бұрын
  • De hogy lehet a nap fehér, ha a hivatalos besorolása: sárga törpe

    @koppanyferencz-antal518@koppanyferencz-antal5183 жыл бұрын
    • Ez inkább csak mérhető, a fő spektrum összetevője sárga, de alapvetően bőven fehérnek látná az ember. Tudod mint a LED-eknél a hideg fehér, meleg fehér. Na a nap az 5200K-es közép fehérnek felel meg.

      @lacikeri3102@lacikeri31023 жыл бұрын
    • te nagyon idióta... az összes űrből készült felvételen fehérnek néázz ki a Nap.. Minek beszéljek neked többet erőrl te agyhalott.???

      @paxtonandras4270@paxtonandras42703 жыл бұрын
    • @@lacikeri3102 Értem, de fehér csillagokból csak törpe van az meg jóval kisebb a mi napunknál de azért értem amit mondani akarsz.

      @koppanyferencz-antal260@koppanyferencz-antal2603 жыл бұрын
  • A témaválasztás jó, de ha általánosságban beszélsz egy témáról, akkor járj picit jobban utána. Vannak nagy magyar csillagászok is, pl Dávid Gyula, de írhattam volna még pár nevet. Jó abtéma, érdekes, illetve az sem gond, ha nem merülsz el teljesen benne, csak alap szinten maradsz. Ez, hogy a csillagokat hogyan ábrázolják, ez igaz, hogy dokumentum filmekben is kiszíneznek mindent. En úgy tudom, hogy a Mars felszínét is Photoshopolják. Többinél voltak bajok, pl a hold lassú forgása miatt látjuk ugyanazt az oldalát, én úgy tudom. Másik, hogy forgási sebesség helyett keringési sebesség, ami miatt pályán marad egy test. A fényév nem tudom, hogy jött ide, de szerintem azzal mindenki tisztában van. Az ilyen filmes dolgokba elővettem volna a helyedben konkrét filmeket, amikben helytelenül vannak ábrázolva dolgok. Pl fekete lyuk körül keringenek, de az idő nem lassul, vagy van olyan, ahol bezuhannak feketelyukba, és ilyen olyan hatásai vannak, de kijutnak lényegében. Vagy pl van olyan is, ahol bolygókon utaznak át, és van olyan, ahol a térdig érő vízben kialakul 100 méteres hullám, stb, stb. :) vagy pl gravitációt ki-be kapcsolgatják egy űrhajón. Vagy igen, ahogy említetted, hogy hallanak az űrben, pedig nincs közeg, amiben terjedhetne. Nincsenek rossz videoid, ez sem panaszkodás, vagy bántás, csak észrevételek. Filmcímeket fejből nem tudom, de rá lehet keresni. Illetve írhatok majd párat. De ismertebbek is ott vannak, pl a Star Warsban is van sok valótlan dolog, de ezek nélkül meg nem lenne élvezhető a film. Ha marad a csillagászat téma, akkor van olyan film is, ami valósághűen ábrázolja az űrbéli eseményeket, illetve használ fel akár elméleteket is. :) ezekből is össze lehet szedni 10-et simán. Pl. : Gravity :)

    @JHSZofficial@JHSZofficial3 жыл бұрын
  • A fény, az univerzum emlékezete...

    @Anghkor@Anghkor3 жыл бұрын
  • Maximum pár másodpercet bírnánk ki az űrben űrruha nélkül, ugyanis szervezetünk megszokta földi nyomást viszont ez légüres térben nem létezik, így gyakorlatilag a saját szervrendszerünk belső nyomása feszítene szét minket. Habár lenne egy kellemes tényező is, a naprendszerünkben kb minusz 170 fok van, a közvetítő közeg hiánya miatt ezt nem nagyon éreznénk.(Ja és aki látta vagy nézi az űrkutatás magyarul csatornát, igen ott helyes megállapítások vannak, és nem, nem onnan loptam a gondolataimat:))

    @markoracz2327@markoracz23273 жыл бұрын
  • És mivel a napfény kb. 8 perc alatt ér el a Földre, amikor a Napra nézünk, a 8 perccel korábbi állapotát látjuk. Ez azt is jelenti, hogy amikor majd a Nap élete véget ér, 8 percig semmit nem fognak látni majd belőle innen, a Földről. Az viszont a Föld végét is jelenti majd, mert nem lesz, ami fényt és meleget adjon. Az is érdekes, hogy a Hold folyamatosan távolodik tőlünk, ezáltal lassul a Föld forgása. Meglehet, hogy egyszer 25 óra lesz egy nap, mert a Hold hatással van a Földünkre, sok szempontból, nemcsak az árapály jelenséget idézi elő, hanem a Föld forgási sebességét is befolyásolja.

    @daviderdodi8785@daviderdodi87853 жыл бұрын
    • Lesz pont erről nemsokára egy videónk 😉

      @tizeslista_hu@tizeslista_hu3 жыл бұрын
  • 5:40 nem mondod

    @anubis7227@anubis72273 жыл бұрын
  • A hold mindig ugyan azt a felét mutassa nekünk. Mire egyszer megfordul a föld körül, pont addigra fordul a saját tengelye körül is, szóval mindig is ugyan azt az arcát mutassa

    @loresztosz@loresztosz Жыл бұрын
  • Én a helyedben ezt videót több okból is leszedném, és újrapróbálkoznék: - rengeteg benne a téves információ - a komenteket és a like-ok mennyiségét elnézve sokan még el is hiszik, szóval kárt okoz - a tobbi hasonló videóval kapcsolatban is elbizonytalanít, mert így már nem hiszem, hogy olyan dolgokról amikről nem tudok semmit valós informácókat kaptam - öszességében ciki, és nem üti meg a csatorna által amúgy képviselt minőséget

    @norbertkocsis9128@norbertkocsis91282 жыл бұрын
  • a holdnak mindig ugyanazt az oldalát lássuk

    @goodface4242@goodface42423 жыл бұрын
  • A 4:07-től látható illusztráció hibás. A videón azt látjuk, hogy a Föld forgástengelye az éves keringés során más-más irányba mutat. Ezzel szemben a tengely a keringés során állandó irányú marad, mindig a Sarkcsillag felé mutat. Ha a hibás ábrázolás lenne az igaz, akkor nem lennének évszakok.

    @gregor_man@gregor_man2 жыл бұрын
    • Most látom csak, igazad van. Előszőrre nem tünt fel Gyakorlatilag egyik állítása sem igaz a srácnak

      @dallaszkorben@dallaszkorben2 жыл бұрын
  • Fél perc alatt nem forr fel minden folyadék az űrben????

    @ragab8009@ragab8009 Жыл бұрын
  • Igazán nem akarlak megsérteni, de én inkább neked nem dőlök be. A Hold sötét oldaláig bírtam nézni a videódat. Én nem tudom, hogy honnan szeded ezeket a butaságokat, de ha oktató videót szeretnél gyártani, nem ártana tisztában lenne a legalapvetőbb kozmológiai ismeretekkel. Tényleg általános iskolai tananyag, hogy a Hold kötött pályán kering a Föld körül. Önállóan soha nem fordul meg a tengelye körül, és nem is fog amíg a Föld gravitációja ilyen módú állapotba kényszeríti. Nem akarom részletesen leírni, olvass utána és okulj. A sárga Nap mint fehér, sem valós, hiszen az állandó kitörései, a hatalmas anyagkidobódások okán a színpaletta ezernyi spektruma megjelenik a felszínén, és annak közelében. A videó többi részét nem láttam, mert minek...

    @hillpeter3711@hillpeter37113 жыл бұрын
  • Ez a "körbezuhanásos" magyarázat most meglepett. Eddig úgy tudtam, hogy a keringő űrállomásra ható gravitációs erő megegyezik az ugyancsak ráható centrifugális erővel, ami az előzővel ellentétes irányú, vagyis az eredője nulla. Ezáltal lesz "súlytalan".

    @pirosszirom8998@pirosszirom89982 жыл бұрын
    • Ez igaz. De úgy is értelmezhető, hogy a Föld görbülete révén kihajlik az űrhajó alól, ezért az űrhajó folyamatosan zuhan, hogy tartsa a felszíntől a távolságot, kisebb kerületi sebesség esetén le is zuhan, nagyobb kerületi sebesség esetén eltávolodik. A keingés egy határeset a kettő között.

      @gyurivarga2781@gyurivarga27812 жыл бұрын
    • @@gyurivarga2781 Ok. De mi értelme van az ilyen értelmezésnek. Van ennek valami gyakorlati haszna is, vagy csak érdekesség.

      @pirosszirom8998@pirosszirom89982 жыл бұрын
    • @@pirosszirom8998 Talán inkább érdekesség.

      @gyurivarga2781@gyurivarga27812 жыл бұрын
  • 3:45 szeretnék erre az állításra rácáfolni... kzhead.info/sun/YMxuobeKo3WPfZ8/bejne.html Az alábbi videón az látható, hogy a hideg víz alacsony nyomású közegben is elkezdett forrni, tehát valószínűleg szó szerint felforrna az agyvizünk, ha védőfelszerelés nélkül mennénk az űrbe. Szeretném hozzátenni, hogy nem vagyok sem szakmabeli, sem hozzáértő, úgyhogy ha hülyeséget írtam, akkor szóljatok. 😂

    @imintrouble02@imintrouble023 жыл бұрын
  • Amikor a fényév ről volt szó és jött hogy a napot vagy melyiket nem az új állapotában látjuk hanem 2,5m évvel ezelőttti formájában úgy lefagytam de amúgy valamilyen formában létezhet vagy lehetséges az idoutazas szerintem

    @dwaynethedorajohnson6161@dwaynethedorajohnson6161 Жыл бұрын
  • Végre egy értelmes műsor a sok csillagászti humbug között. Sajnos sok embernek ezeket bizony el kell magyarázni. Egy apró megjegyzés plusszban a "felrobbanunk a vákumban" tévhithez: 37 Celsius fokon a vízgőz nyomása kb 7 kPa, ami megfelel 7 század bar (atmoszféra) nyomásnak, ami 70 cm vízoszlop nyomása (kb. 50 Hgmm). Ennyit a sejtfalaink könnyedén kibírnak. (Csak egy gyakorlat: ha egy magas helyre állunk (erkély, létra) és egy átlátszó csövön egy lent álló lavorból a szánkkal elkezdjük szívni a vizet, kb. 3 méter magasra tudjuk (arcizommal) felszívni, ami 0,3 bar. Mégse szakadnak ki a szánk belső nyálkahártyájának vékony falú sejtjei) Másik: Mivel a Nap felülete (a fotoszféra, ahonnan a fény eljut hozzánk) majdnem 6000 fok, a maximális intenzitáshoz tartozó hullámhossz 0,5 mikron. Ez a fény zöld. Az, hogy a Napot fehérnek látjuk, annak sok oka van, egyik az, hogy ez a maximális intenzitás nem emelkedik ki különösebben a többi szín intenzitása közül (kivéve a vöröset és a kéket, másrészt a (az additív) SZÍNKEVERÉS ismert szabályai. Nomeg az is, hogy a szemünk és a látóközpont ehhez szokott hozzá, mint fehér.

    @ervinlaszlohorvath3330@ervinlaszlohorvath33302 жыл бұрын
  • Jó videó lett csak így tovább. De a fény 300.000 km/h sebességel csak Vákumban képes haladni.

    @zoli8588@zoli85883 жыл бұрын
    • 300000 km per masodperc😀 igy helyes

      @bubenkonorbert1627@bubenkonorbert16273 жыл бұрын
  • Űrruha nélkül fél percet?közel mínusz 300 celsius-fokban?Hogyne...

    @zoltanreider6011@zoltanreider60113 жыл бұрын
    • -270 fok

      @derigabriellahelena163@derigabriellahelena1633 жыл бұрын
  • Miért érdekesek ezek az Úr témájú videók? Nézz meg egy ilyen fajta videót, és megtudod. :D

    @sturm1@sturm13 жыл бұрын
  • Egyik NASA űrruha kísérletnél egy vákuum kamrában elpukkant az űrruha. Az ember abban a pillanatban elvesztette az eszméletét. Arra még emlékezett hogy elkezdett pezsegni a szájában a nyál. Szerencséje az volt hogy a személyzet nagyon gyorsan nyomás alá helyezte a kamrát, így megúszta károsodás nélkül. Egy másik esetnél a kesztyű sérült, és többszörösére dagadt az ember keze a test belső nyomása miatt. Neki 8 napon túl gyógyult amíg meggyógyult, igaz ő tartósabban volt kitéve ennek. Szóval az Űrodüsszeiás megoldás amikor űrruha nélkül átugrott a kabinból a zsilipbe és még megnyomta a záró gombot biztosan nem működne. A jó hír viszont hogy valószínűleg semmit nem éreznénk abból ha kidobnak a légzsilipen, így nem olyan szörnyű halál :D

    @lacikeri3102@lacikeri31023 жыл бұрын
  • Top 10 első hozzászólás XD És nagyon profi vagy és szeretem a videóidat ha pedig többen vagytok mindenki munkájához gratulálok

    @huncorn158@huncorn1583 жыл бұрын
    • Ezt osztom, de akkor a különlegeseket kell összeszedni.

      @kv5917@kv59173 жыл бұрын
  • szerintem itt András Tölgyes,Péter Lajos,Hill Péternek van igaza hogy rövidebbre fogjam nem arról van szó hogy a videóid rosszak csak pontatlanok mint az már el hangzott ha egy kicsit jobban bele ásnád magad a témába sokkal jobban tudnád.

    @domoskovacs7169@domoskovacs71693 жыл бұрын
  • Hú, ez nagyon érdekes volt. Az egyik kedvenc témaköröm.

    @istvannemuranyi5072@istvannemuranyi50723 жыл бұрын
  • Jó videó lett csak így tovább!!!

    @tamasboros8580@tamasboros85803 жыл бұрын
  • Én ugy tudom, h odakint (űrben) -270 fok van

    @derigabriellahelena163@derigabriellahelena1633 жыл бұрын
    • Mért volna.? A világűrnek NINCS hőmérséklete, persze ezt sem fogják fel sokan... ! Ott van lehet csak hőmérséklet ahol anyag van, mivel az űr egy kibasz..ott nagy vákuuuum nincs ami a hőt átadja az egyik atomnak, a másiknak, és a másiknak, így a világűrben Nincs hőmérséklet. Érteni magyra ?

      @paxtonandras4270@paxtonandras42703 жыл бұрын
  • Nagyon jó a videó! Egy kérdés piszkálja a csőrömet. Szóval a súlytalanság egyenlő a zuhanással. Ez eddig tiszta volt idáig is! De akkor miért távolodik a Hold a földtől? Nyilván a keringési sebességnek is köze van hozzá, talán gyorsabban kering a Föld körül, mint kellene?

    @85fuzio21@85fuzio213 жыл бұрын
    • Hold távolodása az én véleményem szerint a Föld nem elég erős vonzásával magyarázható. Mivel a legnépszerűbb Holdkeletkezési magyarázatok egy 90 fokos szög alatti ütközés elméletét látják valószínűnek, ezért a kidobódott törmelék előbb egy földközeli pályára állt, ezt a földi gravitáció simán pályán tudta volna tartani egészen addig míg ez a porkorong nem kezdett összeállni. Mikor összecsomósodott holdnagyságra a föld-hold-Nap gravitációs játékba beszállt a másik két nagyfiú /jupiter-szaturnusz/ minimális de azért érezhető vonzása. Ez a paraszthajszálnyi eltérés már elég ahhoz, hogy a holdat kifelé tartó spirális pályára állítsa.

      @nekemlivi8406@nekemlivi84063 жыл бұрын
    • @@nekemlivi8406 Mondjuk ez elég logikusan hangzik. Köszi! :)

      @85fuzio21@85fuzio213 жыл бұрын
  • Mondjuk az elején ennek a jutyubos dolognak nem sok értelme van :D én értem, hogy nem terjed a hang az űrben, de a videót sem EVA ruha nélkül nézed, hanem valami atmoszféra alatt. A hang helyett meg ugye a rádióhullámok jutnak hozzád, ezért nem hallja a szomszéd kisfiú, ha te wifin poreszt nézel :D

    @zsicodigany@zsicodigany2 жыл бұрын
  • változtasd meg végét mert sértő lehet egyesek számára.

    @puppiravasz@puppiravasz3 жыл бұрын
  • Ha 1 fènyèv 10 billió kilómèter ès az Orion köd 12,5 billió km-re van, akkor, hogy jött ki hogy az 1300 fènyèvnyi távolság? Nem inkább 1.25?

    @balazsgal6043@balazsgal60433 жыл бұрын
    • A km átváltás volt sajnos rossz az Orion köd esetében, egész pontosan 1344 (+-20) fényévre van tőlünk.

      @tizeslista_hu@tizeslista_hu3 жыл бұрын
    • ​@@tizeslista_hu 13,4 billiárd kilóméter, ha jól számoltam. De ha már ilyen mértékegyseégekkel dobálóztok, mint a billió, akkor kicsit számolgassatok előtte, ezres nagyságrendet tévedtetek. :) Amúgy jó kis videó lett. ;)

      @hetesizoli@hetesizoli3 жыл бұрын
    • @@hetesizoli Igazából a narrációban csúszott félre a dolog, annyi szám volt, hogy egyszerűen nem tűnt fel az utólagos ellenőrzésnél, hogy itt egy ezressel arrébb ment a dolog.

      @tizeslista_hu@tizeslista_hu3 жыл бұрын
    • @@hetesizoli ____A számok elnevezésében egy kicsit bekevertél. A magyar billiárd (ezerbillió) angol quadrillion 10¹⁵ Az angol billion a magyar milliárd (ezermillió) 10⁹ Valószínűleg az angol billiont akartad írni ami milliárd. Angolban nincs billiárd, a magyarban van.

      @ordas5291@ordas52913 жыл бұрын
    • @@ordas5291 Te keveredtél bele, mert ezer milliárd az egy billió és ezer billió az egy billiárd és van még tovább is magyarul...úgy szeretem, ha valaki okoskodik tudás nélkül...

      @hetesizoli@hetesizoli3 жыл бұрын
  • Erre szokták azt mondani, hogy ettől egy kicsit többet várt volna az ember, ugye?

    @vargaferenc4687@vargaferenc46873 жыл бұрын
  • A fény 9,4billió km-t tesz meg egy év alatt, és semmivel sem többet, mint 10billió km!

    @gezaszabo3409@gezaszabo34093 жыл бұрын
    • kerekített te nagyon okos.. a fénysebességet is kerekítik álandóan, 300 000 km/s írnak, és a Föld - Nap távolságot is 150 millió km-nek vesszük, holott a pontosabb 149 millió km.. érted ? Apám ilyenen felkapni a dolgokat, eszel te rendesen ?

      @paxtonandras4270@paxtonandras42703 жыл бұрын
    • @@paxtonandras4270 mivan öcsi? Iszol te rendesen, hogy háborogsz?

      @gezaszabo3409@gezaszabo34093 жыл бұрын
  • Ez olyan mint a babona csak annak válik be aki hisz benne (a horoszkópom valamiről beszélek)

    @SiWiS.@SiWiS.3 жыл бұрын
    • Patrik Gameplay2007 Ez nem asztrológia, hanem aszrtonómia! :D

      @bennfentes5878@bennfentes58783 жыл бұрын
    • Ha az újságokba írt napi kamu asztrológusokkal csináltatták a teszteket akkor egyet értek :D

      @laller47@laller473 жыл бұрын
  • 1.: Tudtam 2.: Tudtam 3.: Nem tudtam 4.: Tudtam 5.: Elvesztettem a fonalat. 6.: Nem tudtam 7.: Nem tudtam 8.: Elvesztettem a fonalat. 9.: Tudtam 10.: Tudtam

    @danieltojzan6869@danieltojzan68692 жыл бұрын
  • Sajnos nem minden igaz!

    @horvathtibor7710@horvathtibor77103 жыл бұрын
  • Ez nagyon jó videó lett király dolgokat lehet megtudni 🙂

    @boni5169@boni51693 жыл бұрын
  • Jó lett

    @martinfekete2113@martinfekete21133 жыл бұрын
  • Akkor most hogy is van ez? Fél percig bírom az űrben, de a holdon szinte azonnal felrobbanna a tüdőnk? Akkor most hogy van ez? Azt meg amit a holdról mondtál, az engem gyönyörűen összezavart volna, ha nem lennék tökéletesen tisztában azzal hogy miként működik ez. Van a holdak egy ránk néző oldala, meg egy túlsó oldala. Amit innen a földről sosem láthatunk. Ez nem egyedi eset, ezt hívjuk kötött pályás keringésnek. Viszont azon a túlsó oldalán is lehet világos. Teliholdkor valóban sötét a hold túlsó oldala, ez igaz. Újholdkor viszont az egész túlsó oldalán nappal van. Felhdkor a fele ránk eső részén van nappal, es a fele túlsó oldalán is. Az számít, hogy a nap milyen szögből süt rá. Ez pedig csakis Teliholdkor egyezik meg a saját néző pontunkkal. A zuhanásnak meg nem a centrifugális erő tart ellent, hanem az, hogy olyan gyorsan haladunk, hogy annyit görbült is alattunk az adott égitest, hogy "hiába" zuhanunk felé, nem leszünk hozzá közelebb. Gondolj csak a retrográd pályára! Az is képes több százezer évig is fennmaradni, mielőtt bezuhan az egyik égitest a másikba. Ha a centrifugális erő okozná a nem bezuhanást normális esetben, akkor percek alatt bezuhanna egy retrográd pályán mozgó égitest.

    @elektrosokkk@elektrosokkk8 ай бұрын
  • A napnak a színe (zöld) zöldes.. és még van pár téves információ a videóban.

    @Tarento04@Tarento043 ай бұрын
  • Miért van az hogy valamikor közelebbnek látjuk a holdat?

    @riccardomalavolti5088@riccardomalavolti50883 жыл бұрын
    • Mert közelebb van

      @sandormate9598@sandormate95982 жыл бұрын
  • A nap színe nem is sárga, nem is fehér, nem is barna. A növények vették át a nap színét

    @nagyadam1360@nagyadam13603 жыл бұрын
    • vagyis zöld

      @dallaszkorben@dallaszkorben2 жыл бұрын
  • Aranyos lista, viszont az nem igaz, hogy az égitesteket a forgásukból eredő centrifugális erő tartja a pályán. Sokkal inkább a sebességükből eredő centrifugális erő és a gravitációs erő egyensúlya, ha egyszerűen newtoni módszerrel akarjunk magyarázni. Einstein modelljében sokkal egyszerűbb: a meghajlott térben egyenes vonalú egyenletes mozgást végeznek adott sebességgel. :)

    @bodabela@bodabela2 жыл бұрын
  • AKKOR NINCSENEK A HOLDON NÁCIK????!!!!!

    @teperto@teperto3 жыл бұрын
    • XDDDDDDDDDDDD ezt most komolyan gondoltad?!?!

      @domoskovacs7169@domoskovacs71693 жыл бұрын
    • @@domoskovacs7169 Van egy film, amiben a nácik a Holdról jönnek, természetesen nem gondoltam komolyan.

      @teperto@teperto3 жыл бұрын
  • A fény sebessége, 299 792, 45nyóc km/s!!! Most óvastam a gugolban!

    @gezaszabo3409@gezaszabo34093 жыл бұрын
  • Ez videó is fasza lett.

    @botondfeher1475@botondfeher14753 жыл бұрын
  • 0:25 Csak én emlékszek úgy, hogy Donáld a neved?

    @danieltojzan6869@danieltojzan68692 жыл бұрын
    • Ketten vagyunk a csatornánál :) Márk és Donát

      @tizeslista_hu@tizeslista_hu2 жыл бұрын
  • Bírom a videóitokat, érdekesek és jók, de ez most nem jött össze... :-/ Rengeteg helyen téves infók vannak, néhol pedig a mértékegységek közti átváltással és a távolsággal van baj.

    @maraxush@maraxush3 жыл бұрын
  • Pl a szemünk szinte egyből szétrobbanna

    @attilakiraly4267@attilakiraly42673 жыл бұрын
    • Ezt a marhaságot honnan vetted? "Összefoglalva: az űrben védőruha nélkül felfúvódunk, megsülünk, mutálódunk, kihűlünk, a keringésünk leáll a tüdőnk rottyra megy, nekünk pedig SANYI (death). Zsír. Az űr veszélyes, és csupaszon bárkit eltesz láb alól, azonban egyáltalán nem olyan drámai módon mint a moziban. Fél percnyi pucér űrsétát maradandó károsodás nélkül túl lehet élni, ha pedig 1-2 percig kapjuk a space-wellnesst, még akkor is jó eséllyel megússzuk a dolgot, de ha kapa is lenne, azt minden bizonnyal a fulladás okozná. Kb a 2001: Űrodüsszeia c. filmen kívül mindenki ignorálja ezen tényeket." Ezt a címet írd be keresőbe ha kell a hosszabb változat 10 Űrmítosz, amit el kéne már felejteni! - vérnyúl

      @HUNCSA1@HUNCSA13 жыл бұрын
    • @@HUNCSA1 1 ilyen filmet sem néztem nem a filmekből vettem ezt.

      @attilakiraly4267@attilakiraly42673 жыл бұрын
    • @@attilakiraly4267 Film? Nem írtam ilyet a hozzászólásomban én csak bemásoltam egy cikk részletét és a cikk címét ha a részletesebb változatát is elolvasnád.

      @HUNCSA1@HUNCSA13 жыл бұрын
    • @@HUNCSA1 ott volt hogy: olyan drámai módon mint a moziban

      @attilakiraly4267@attilakiraly42673 жыл бұрын
    • @@HUNCSA1 és hülyeség az egész 3-4 mp-nél tovább nem bírnánk. Nem akarok senkit se megsérteni , de 1-2 percig egyáltalán nem bírnád ki . Ez faszság... Gondolkozzál már.

      @attilakiraly4267@attilakiraly42673 жыл бұрын
  • Az Orion nem csak 12 billió km tőlünk.. Egy fényév több mint 10 billió km. Akkor nem jó a matek ;)

    @kovacslevente9254@kovacslevente9254 Жыл бұрын
  • Hova tűnt Bence?

    @rajmondkis2369@rajmondkis23693 жыл бұрын
    • Bence már jó ideje nem dolgozik velünk, úgy döntött kiszáll a dologból.

      @tizeslista_hu@tizeslista_hu3 жыл бұрын
  • Az ember az űrben milyen messzire lát?

    @renatosarkozi5127@renatosarkozi51273 жыл бұрын
    • Attól függ. Hogy a szemübkkel vagy távcsővel

      @botiabonyi@botiabonyi3 жыл бұрын
    • @@botiabonyi Csak szimplán szemmel

      @renatosarkozi5127@renatosarkozi51273 жыл бұрын
    • @@botiabonyi Utána néztem, de csak annyit találtam, hogy éjjel az égre nézve meddig látunk, és az Androméda galaxist írja, 2,5 millió fényévnyire. Azt ,hogy konkrétan légüres térben szabad szemmel meddig lát el a szem, nem írja

      @renatosarkozi5127@renatosarkozi51273 жыл бұрын
    • @@renatosarkozi5127 a szem bármeddig el lát amíg a fény útját nem állja valami. a szembe lépő fényt érzikeli jöjjön az akármilyen messziről is csak ugyebár távolság függvényében sok minden az utját állhatja mint pl a légkör. meg a "felbontás" nem lesz olyan

      @donatvarga239@donatvarga2393 жыл бұрын
    • Köszi, hogy feltetted ezt a kérdést. Ezen én még nem gondolkodtam el, de így legalább kaptam én is választ :)

      @HUNCSA1@HUNCSA13 жыл бұрын
  • 1 fényév 10 billio km, 12.5 billio km, 1300 fényév?

    @attilacsaszar9244@attilacsaszar924410 күн бұрын
  • 11. tévedés : a táguló Univerzum. 12. tévedés : ősrobbanás elmélet. ST

    @sandortamas172@sandortamas1722 жыл бұрын
  • Nem tudok betelni az univerzummal kapcsolatos videóiddal!

    @nicoteen666@nicoteen6663 жыл бұрын
  • Én csak azt figyeltem meg, hogy a szűz csillagjegyűek, mindig nagyon jó fejek :D Én is az vagyok xD De már szinte vicc, hogy a jobb barátaim nagyrésze szűz. Meg a bikák mindig hirtelen haragúak.

    @jozsefbartovics5123@jozsefbartovics51233 жыл бұрын
  • a fényév nincs 10 billiokm "csak"9,5 billio

    @Mrszigonyos1@Mrszigonyos13 жыл бұрын
    • "CSAK" xD

      @lengyeldelia6919@lengyeldelia69193 жыл бұрын
    • De kerekítés

      @adipapi779@adipapi7793 жыл бұрын
    • @@lengyeldelia6919 Az űrben lévő távolságokhoz képest lassúnak számít. Már eleve 8 perc 12 másodperc kell mire a Napunk fénye elér a Földhöz. Számunkra gyorsnak számít, szóval csak nézőpont kérdése, hogy gyors vagy lassú.

      @HUNCSA1@HUNCSA13 жыл бұрын
    • @@HUNCSA1 Igen tudom, de a csak szót én nem használnám még ilyen kicsinek számító távolságnál se.

      @lengyeldelia6919@lengyeldelia69193 жыл бұрын
    • @@lengyeldelia6919 Oké ezt nem is vitattam. Nem volt köztünk félre értés azért is írtam le kétféleképpen a megközelítést, de persze a csak szó használatával le degradáló érzetét keltette. Legalább is ha jól értem valami ilyesmi alapon javítottad ki. Most vettem észre a csak szót idézőjelbe rakta szóval jelképesnek szánta a csak mint jelzőt.

      @HUNCSA1@HUNCSA13 жыл бұрын
  • A tévhitek 6-szor gyorsabban terjedneka valós híreknél

    @kicsiggaming4340@kicsiggaming43403 жыл бұрын
    • Az internet korában ezt szerintem már újra kell számolni. Lehet ezt már fel kéne szorozni vagy tízzel. Az egy bolond 100-at csinál mondást már korszerűsítettem jobban így közelebb a valósághoz egy bolond 100ezret csinál.

      @HUNCSA1@HUNCSA13 жыл бұрын
  • Ezeket én, ahogy emlékszem, még gimi elsőbe meg is kellett, hogy tanuljam. Ma már ezek az infók nem képezik az alap műveltség részét? Akkor még is mire fel van 10x nagyobb hátitáskájuk a mai iskolásoknak? *//Leszámítva persze a jelenlegi vírushelyzetet, hol van iskola,, hol nincs.//* Mondjuk az ilyen videók talán jól jönnek épp most, hogy össze-vissza tanulnak és taníthatnak az oktatásban, de ezek nekem teljesen alapvető dolgok voltak. :(

    @samiam6547@samiam65473 жыл бұрын
    • "Ma már ezek az infók nem képezik az alap műveltség részét?" Már több minden kikerült a tantervből. Viszont helyette meg beraktak sok fölösleges dolgot. Végül is mind1, hogy ezt tanítják vagy sem lényeg hogy ne legyen felnőtt korára egy gyökér. Ez már viszont kihívás :). "Akkor még is mire fel van 10x nagyobb hátitáskájuk a mai iskolásoknak?" Hogy ne fújja el őket a szél :). Test edzésnek is jó tesi óra helyett. Lehet csak annyi a válasz, hogy a gyerekeknek rossz legyen és hogy szokják a felnőtt lét súlyát.

      @HUNCSA1@HUNCSA13 жыл бұрын
    • @@HUNCSA1 Ezzel nem igen győztél meg. Én annak idején nem voltam kifejezetten stréber, még is hasznát vettem azoknak a "felesleges" dolgoknak. Ez a videó csak olyan ingót tartalmazott nekem, amit meg is tanultam és még, ha nincs is rá szükségem is tudom, mert evidens. Szóval a hogy mi a felesleges, arról vitatkozhatnánk. De! Ezeket miért kellett egy videóban összefoglalni? Ilyen egyértelmű dolgokat tudni kell, kivéve a nagyon ortodox és nagyon véneket talán. Nekik amúgy is van elég bajuk. ^^

      @samiam6547@samiam65473 жыл бұрын
    • @@samiam6547 Hát még nem jutottam a hozzászólások végére, de eddig olvasottak alapján kellett néhányuknak bár így is vannak cáfolok és most nem csak az ide tévedt lapos Földesekre gondoltam.

      @HUNCSA1@HUNCSA13 жыл бұрын
    • @@HUNCSA1 te jó szagú... még élnek a lapos földesek? D:

      @samiam6547@samiam65473 жыл бұрын
    • @@samiam6547 Hát ja. Ha jókat akarsz nevetni akkor ezt ajánlom neked A Föld az űrből - Earth from Space - dokumentumfilm Creative Studio csatornán. Amiket össze tudtak ott hordani hát. Egyik másikon annyira nevettem, hogy majd lefordultam a székről néhol a cáfolók is nagyon vicceset tudtak válaszolni

      @HUNCSA1@HUNCSA13 жыл бұрын
  • Vannak olyanok akik meg a párkacsolatot is horoszkóphoz kötik es ha valaki nem olyan jegyűvel jár akihez illik egyenesen bűnnek tekintik

    @ingalilsharkweb4815@ingalilsharkweb48153 жыл бұрын
    • Olyanok is vannak akik arra gerjednek be hogy állat jelmezbe öltöznek. Inkább fogd fel szórakoztatónak 😉

      @kv5917@kv59173 жыл бұрын
    • @@kv5917 Én a 14 éves szűz puncira gerjedek igazán.

      @sirnifogsz3691@sirnifogsz36913 жыл бұрын
    • @@sirnifogsz3691 mint a többség

      @kv5917@kv59173 жыл бұрын
    • @@kv5917 így 22 évesen sem tudok róluk leszokni. :3

      @sirnifogsz3691@sirnifogsz36913 жыл бұрын
    • @@sirnifogsz3691 ha ez a saját neved öcsém akkor elég bátor vagy xD csak így tovább! 🤣

      @kv5917@kv59173 жыл бұрын
  • Ezt a be esési szöget nem értem, persze te csak lefordítottad vagy kb 14 éveseknek elegendő fogalmazásban mondtad. Ennél bővebben kellene az időjárás-évszakokról, ha kérhetném.

    @RangerHMMWV@RangerHMMWV3 жыл бұрын
    • Az biztos, hogy tömören fogalmaztam meg. Itt egy hosszabb magyarázat: regi.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop425/2011_0001_519_42294_1/ch04s03.html

      @tizeslista_hu@tizeslista_hu3 жыл бұрын
  • Ezt nem értem! Az egy dolog,hogy tele vagy pontatlansággal,de legalább akkor azt próbálnád meg rendszerbe szedni! Először azt állítod,hogy egy fényév kicsivel több mint tíz billió km. az Orion köd12,5billió km-re van de ezt egyszerűbb lenne azt mondani,hogy 1300 fényévre van, Szerinted ez matematikailag oké? Nagyon sajnálom,hogy léteznek pontatlan ismeretterjesztők. Szerintem sokkal rosszabb az ha valaki rosszul tud valamit mintha nem tudná! Azért ne csüggedj! fel a fejjel! Einstein is sokat tévedett

    @laszlobacher9817@laszlobacher98172 жыл бұрын
  • A könnyebb beazonosíthatóság érdekében módosítják a színét? Miért nem mondják hogy Nézzétek, valójában ilyen színű! Bár ha azzal nincs probléma hogy a hold a gyerekrajzokon mindig félhold...

    @Delfini29@Delfini293 жыл бұрын
  • Nem mondtál semmi újat. Egy 5 éves kisgyerek is tudja ezeket, bár mondjuk neki lehet egy-két dolog új lenne. Nem hinném hogy a nézők 5 éves kisgyerekek szóval valami érdekesebbel is elő lehetne állni. Ott van az űr, rahedli érdekes téma és nem ilyen alapvető dolgokat magyarázni több mint 10 percen kerszetül.

    @hartmannjano2169@hartmannjano21693 жыл бұрын
    • Ezt mond egy lapos Föld hívőnek :).

      @HUNCSA1@HUNCSA13 жыл бұрын
    • Jhaj, a lapos föld... Egy hívő videojához hozzászóltam, hogy van szilárd bizonyítékom arra, h az elméletük téves... Mikor megkérdezték, hogy mégis mi lenne az, belinkeltem kommentbe a Nasa élőjét az űrállomásról :D gondolhatod, h spam miatt törölték xD

      @JHSZofficial@JHSZofficial3 жыл бұрын
    • @@JHSZofficial ezt 1 héttel ez előtt már én is meg tettem ha már pont akkor dobta youtube ajánlóba. Nem laposföldes csatorna így nem tudta töröltetni, de legalább csend lett :)

      @HUNCSA1@HUNCSA13 жыл бұрын
    • Szomorú, hogy ilyen dolgokat be lehet adni embereknek, és a pénz, meg a hatalom mindenek előtt.... A gyökere majdnem mindennek ez. Szerintem ha nem lenne ennyi dolog, ami széthúzná az embereket, hanem a tudományra támaszkodna mindenki csak, jóval előrébb tartanánk. :) iszonyat sok felesleges dologgal foglalkozunk, ami nem előre visz, csak hátráltat... Pl a tudomány sok eszközt fel tud mutatni, de mondjuk egy laposföld elmélet, vagy hit, vagy minek nevezzem... Mi haszna van? Legyen akkor lapos a föld... És akkor mi van? Valakinek lapos, valakinek nem, de nah, haladjunk a technikával :D szóval érted :)

      @JHSZofficial@JHSZofficial3 жыл бұрын
  • Nyilván nem a horoszkópokra alapozom az életem de ha elém jön egy akkor mindig kíváncsian el olvasom. Aztán meglátjuk😀 Illetve szerintem hagyjuk ezt a "Tudományosan bizonyított......." Meg ez a "mindenre van logikus magyarázat" Nem kell mindig mindent megmagyarázni. Nem kell mindig minden dolgonak keresni az értelmét vagy a miértjét. Nagyon jó néha néha átsiklani egy két dolgon és csak fantáziálni hogy hú na ez most hogy történt vagy mi volt az? Izgalmas dolog ám hinni dolgokban. Ez olyan mint a spiritualitás. Vagy a nagy megosztó téma ugye a szellemek. Én úgy vagyok vele hogy aki szkeptikus az az is marad mind addig amíg nem él át valami igazán extrát. Sőt nagyon sok szkeptikus emberre azt is rá mondanám hogy azért nem hiszi el hogy léteznek ezek a dolgok mert fél a gondolattól😀

    @Blazeer08@Blazeer083 жыл бұрын
  • De jó lett volna olyat hallani, amit nem tudok..:) 25 éve foglalkoztat a Csillagászat, és a Természettudomány, majd hogy megalázok bárkit a témában,. igen meg. Kicsit nagyképűen hangzott persze.... de nem ma kezdtem én sem, s persze, hogy van, amit nem tudok, de erről nagyon nagyon ritkán hallok..:) A Nap sárga színe, nagyon régóta örök butaásg az emberek fejében, agyában, mert sok ezer év alatt ültették el az emberek fejében ezt, s így már ezt kitörölni nagyon nehéz, vagy lehetetlen az analóg gondolkodású emberekből--- sajnos. Nekem volt egy haverom Burián tamás, ha valaki írna neki a Facebookon, hogy a Nap fehér, akkor még téged fog kicsúfolni, vagy lenézni, mert neki az Ő pici agya szerint a Nap sárga még mindig, mert 1)gyerekes, és 2) analóg gondolkodású. A videó ettől eltekintve nagyon jó lett, s örülök is neki !!!! Mert szeretem az ilyen fajta feltáró videókat, sokak számára meg főleg !!!! Hogy legalább meglássák a " valóságot " s messze nem azt amit csak látunk, a valósági igazi arcát.. Köszönöm, s csinálj még több videót ! Egy rajongód.

    @paxtonandras4270@paxtonandras42703 жыл бұрын
  • Az igazi tévhit, hogy az űr csak a Földön kívül létezik. Ijesztően sok embernek a fejében van a legnagyobb űr. Na azon aztán van mit kutatni.

    @drszilagyibarbara@drszilagyibarbara4 ай бұрын
  • Szerintem a nap zöld.... Szeretem a csatornát, de kezdem azt érezni, hogy a hülyeséget hallgatom.

    @jenniferb9381@jenniferb93813 ай бұрын
  • Az ISS-en súlytalanság van. Az rendben van, hogy a felszíni gravitáció 90%-a éri, de folyamatosan zuhan a Föld felé, emiatt egy 100 kilós ember súlya nem 90 kg, hanem közel nulla. Épp ez a lényege az egész állomásnak, hogy súlytalansági kutatások folynak rajta.

    @sanyijutuber2381@sanyijutuber23813 жыл бұрын
    • Súlytalanság nem zuhanás. Sőt . Egy egyenletes mozgás egy tömegközéppont körül. A gravitáció vonzása és a távolodó/közelítő gyorsulás kiegyenlíti egymást, a két erő összege közel 0. Mivel pl. az iss-en mikrogravitáció van az erők nem egyenlítik ki egymást tökéletesen, azért nem teljes a zérógrav.

      @nekemlivi8406@nekemlivi84063 жыл бұрын
    • @@nekemlivi8406 Közel nulla. Ugyanazt mondjuk, csak más megközelítésben. A "zuhanást" idézőjelbe kellett volna tennem. Pályán mozog, tehát a sebességvektor és a gravitációs vektor kb kiegyenlíti egymást, emiatt lehet pályán. Pl. a Hold a Földhöz képest ugyanezt csinálja többszázmillió éve. Előbb-utóbb az egyik vektor megadja magát a másiknak, vagy bezuhan a Földbe, vagy elszakad tőle.

      @sanyijutuber2381@sanyijutuber23813 жыл бұрын
    • Fuuu. 90kg. Nah itt kattantam ki. Biztos ezé' lebegnek

      @kistinka@kistinka2 жыл бұрын
  • Hallod. 90% nekem alap tudás volt.

    @dr.felhasznalo236@dr.felhasznalo2363 жыл бұрын
  • KZhead: 50 megjegyzés Valóság: 0 megjegyzés Én: (°_°)

    @rv_mc8481@rv_mc84813 жыл бұрын
    • Még mindig itt tartasz 2020-ban?

      @vezertrojai@vezertrojai3 жыл бұрын
  • "tegyük fel hogy föld körüli pályára szeretnél álni" XD

    @moonblade197@moonblade1973 жыл бұрын
  • A röhej, hogy egy kutya meg majom már megjárta a világűrt, egyesek meg még a laposföldben, meg a horoszkópban hisznek és az elemi 2 osztályuk sincs meg.Oké, ezek állatok se önszántukból mentek fel oda, és nem hiszem, hogy azonkívül, hogy ott ültek a hajóban és bámultak maguk elé bármit is csináltak volna, de még így is többet letettek az asztalra, mint sokan itt a Földön. :)

    @kriszwells85@kriszwells853 жыл бұрын
    • Azt se tudod miről beszélsz... Propaganda, az animáció működik te egy golyón élsz ami kering a végtelenben és hozzá ragadd a víz, levegő és te is, a golyóhoz ami elvileg 30km/s halad... És minden csak feltételezés... Naponta újakat feltételeznek... utána lehet olvasni több forrásból ne csak a tvnek higgy...

      @sandorkalmar5639@sandorkalmar56393 жыл бұрын
    • @@sandorkalmar5639 Szerintem még mindig helytállób, amit én írtam :D Tv-t meg nem nézek évek óta.

      @kriszwells85@kriszwells853 жыл бұрын
    • @@kriszwells85 Ne foglalkozz vele a lapos tv-jén persze, hogy laposnak tűnik a Föld :)). Amúgy ha néhány ilyen marha írását elolvasod rájössz, hogy csak a lapos Föld változatot tudják felfogni a valóságot képtelenek.

      @HUNCSA1@HUNCSA13 жыл бұрын
  • 4. tévhit:nyár és tél Magyarázat:itt az állna amit mondtál. Én reakcióm a magyarázatra:Mi van?

    @lillalotti4691@lillalotti46913 жыл бұрын
  • 4:00 ki hiszi ezt a lapos föld hívők általánosban tanítják és a tvében is az van hogy folyamatosan ugyanolyan messze vagyunk a naptól

    @AmberKTm@AmberKTm3 жыл бұрын
    • Ehhez a Marsnak tobb ezer fenyevre kene lennie tolunk. Nem tudom pontosan milyen messze van szerintem meg egy sincs nem hogy tobb ezer.

      @mate2484@mate24843 жыл бұрын
    • Hát kb 10 fénypercre van tőlünk.

      @dennisnagy2414@dennisnagy24143 жыл бұрын
  • Szerintem ez mind alapműveltség volt.

    @pentekkristof8411@pentekkristof84113 жыл бұрын
    • Hát ja. Mondott bármi újat bárkinek?

      @hartmannjano2169@hartmannjano21693 жыл бұрын
  • Carl Gustav Jung irt az astrologiárol..-is-.....lánya különben astrologus volt...ha ráérsz, majd olvasd el.by cabalist

    @ivantatar5695@ivantatar56953 жыл бұрын
  • 10 kilo

    @zoltanorosz6859@zoltanorosz68592 жыл бұрын
  • A Hold forog a tengelye körül? Érdekes!

    @jozsefprincz1399@jozsefprincz13993 жыл бұрын
    • Igen. A saját tengelye körüli forgásideje és a föld körüli forgásideje megegyezik. Ezért látjuk mindig csak az egyik oldalát.

      @petersas2660@petersas26603 жыл бұрын
KZhead