Nowy Wspaniały Wszechświat - cudowny wiek astronomii

2020 ж. 26 Қыр.
145 866 Рет қаралды

Od początku XX wieku trwa okres wielkich odkryć astronomicznych. Postępy technologiczne umożliwiły obserwacje kosmosu we wszystkich zakresach fal elektromagnetycznych, cząstek elementarnych, a ostatnio także fal grawitacyjnych. Otwieranie każdego z tych okien zawsze przynosiło nowe, często zaskakujące odkrycia. Teraz rewolucja technologiczna, informatyczna i w zakresie teorii trwa nadal. Członkowie panelu dyskusyjnego (prof. Dorota Rosińska, prof. Grzegorz Pietrzyński, prof. Andrzej Udalski) przedstawią nowe perspektywy badań astronomicznych w różnych obszarach. Spotkanie poprowadzi dr Stanisław Bajtlik.
Premiera spotkania odbędzie się 27 września 2020 roku o godz. 17:00. Debata potrwa 120 minut. Więcej informacji o spotkaniu znajdziecie na stronie Festiwalu Nauki:
festiwalnauki.edu.pl/spotkani...
Inicjatywa organizacji Festiwalu Nauki w Warszawie, zapoczątkowana została przez prof. Davida Shugara (fizyka i biologa molekularnego, twórcy polskiej szkoły biofizyki molekularnej), a następnie na mocy porozumienia środowisk naukowych został powołany przez Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, Rektora Politechniki Warszawskiej oraz Prezesa Polskiej Akademii Nauk w 1996 roku. Misją Festiwalu jest upowszechnianie nauki. Podczas spotkań festiwalowych prezentowane są dokonania nauki i wyzwania, które przed nią stoją. Organizatorzy pokazują rolę nauki we współczesnym świecie, w tym praktyczne skutki prowadzonych badań dla rozwoju gospodarczego i zmian społecznych, zwracając szczególna uwagę na dokonania polskich uczonych.
Śledź nas także w innych kanałach:
FACEBOOK: / fanpageuw
INSTAGRAM: / uniwersytetwarszawski
LINKEDIN: / uniwersytet-warszawski
TWITTER: / uniwarszawski

Пікірлер
  • Książkę "Światy równoległe" polecam, wyjaśnia wiele i w bardzo prosty sposób. Pseudo nauka coraz więcej osób sprowadza na manowce.

    @LCOWA@LCOWA3 жыл бұрын
  • Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału. Polecamy także inne spotkania w ramach 24. Festiwalu Nauki, dostępne na oficjalnym kanale Festiwalu Nauki w Warszawie: kzhead.info

    @UWpromocja@UWpromocja3 жыл бұрын
  • Te szepty w tle podczas trzeciego "przemówienia" bardzo irytujące. W każdym razie dziękuję za udostępnienie ciekawej całości.

    @marysia160@marysia1603 жыл бұрын
  • Wolałbym usłyszeć, czym jest grawitacja, co jest jej nośnikiem, jak działa.

    @krzysztof5414@krzysztof54143 жыл бұрын
  • Dlaczego taka pusta sala?

    @sylwias8018@sylwias80183 жыл бұрын
  • Dlaczego zdjęcia księżyca są niewyraźne skoro można by skierować na niego 39 metrowy teleskop i uzyskać obrazy pokazujące obiekty wielkości pudełka od zapałek ?

    @pd6514@pd65143 жыл бұрын
  • Ale pani jest madra, podziwiam. Astronomie znam tylko z filmow s-f. Co pani mysli o filmie Interstellar? Czy wierzy pani w Boga?

    @johanasanches9925@johanasanches99253 жыл бұрын
  • dziś to widać wyraźnie A naukowcom którzy prawdy szukają i się nie boją publikować swoich wyników cześć składam

    @jankrupa8910@jankrupa89103 жыл бұрын
  • O! Rozumiem że wszyscy naukowcy są pro-szczepionkowi i każdy w pierwszej kolejności się wyszczepi na covid-19. Pozdrawiam.

    @krzysztof5414@krzysztof54143 жыл бұрын
    • Wszyscy, poza tymi, którzy mieli cokolwiek wspólnego z tymi szczepionkami - w sensie ich tworzenia.

      @marcinzywy9444@marcinzywy94443 жыл бұрын
KZhead