The First World War and Ukraine // History without myths

2020 ж. 10 Қар.
415 030 Рет қаралды

MONOBANK offers:
💰 Card with a credit limit of up to 100,000 hryvnias 👉 fas.st/xdi0k
💰 IRON BANK card 👉 fas.st/_GCQS
💰 Platinum card 👉 fas.st/wfFFU
We recommend watching:
🔸 November rank: how the Western Ukrainian People's Republic came to be 👉 • Листопадовий чин: як п...
Support us on Patreon 💰 / historyua
Our monoBank 💰 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP
PrivatBank 5168 7574 1861 1598
Cooperation 👉 istoriya.bez.mifiv@gmail.com
On November 11, 1918, at 11 a.m., 101 cannon volleys rang out. He announced the end of the First World War. Every year in many countries of the world, at the state level, the memory of the dead is commemorated and their heroes of this global conflict are remembered. In Ukraine, it is absolutely unfair! - the First World War and the Ukrainians on its fronts are almost never mentioned. And without it, there would be neither the Ukrainian revolution, nor the independence of the Ukrainian People's Republic, the Ukrainian State, the ZUNR - the forerunners of modern Ukraine.
"History without myths" is a channel about the history of Ukraine and the world without embellishments and falsifications.

Пікірлер
  • *Про кого з українців - учасників Першої світової війни, згаданих у відео, ви хотіли би побачити окремий випуск?* Пишіть нам у коментарях або пропонуйте свої варіанти. А якщо це відео набере 10 тисяч вподобайок, ми зробимо випуск про Українських січових стрільців. Не забувайте про підписку tinyurl.com/ybm3kdz9 та дзвоник 🔔, щоб не пропустити нове відео. Наша нова мета - 500000 підписників! А допомогти нам створювати нові відео можна через Патреон www.patreon.com/historyUA, через нашу monoБанку 💳 send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP або на картку ПриватБанку 💳 5168 7574 1861 1598

    @IstoriyaBezMifiv@IstoriyaBezMifiv3 жыл бұрын
    • Про генерала Якова Гандзюка, який стояв біля витоків війська УНР, було б цікаво почути.

      @oleksandrpetryk2002@oleksandrpetryk20023 жыл бұрын
    • Цікаво було б почути про Чортківську офензиву.

      @mikolagrisenko@mikolagrisenko3 жыл бұрын
    • ...про Василя Вишиваного. Чи багато австріяків навернулися в українство? Це дійсно сенсаційна особистість ) ...

      @user-pm2ex6en3y@user-pm2ex6en3y3 жыл бұрын
    • Дякую вам за крутий контент 💙💛 Цікаво було б послухати про долю Петра Франка.

      @oksanalazor4127@oksanalazor41273 жыл бұрын
    • Осип Букшований - насичена біографія, мені цікаво про нього більше дізнатись

      @yaniso_7@yaniso_73 жыл бұрын
  • Я народилася у місті Івано-Франківськ. Шукаючи як виглядало моє місто раніше знайшла відкритки з початку 20 століття. Тоді я була здивована бо я не могла впізнати місця на фото. І виявилося що багато з будинків центральної частина міста були зруйновані під час І світової війни, а на місці них пізніше побудували інші. Дякую вам за інформацію, бо про цю війну дійсно нічого не говорять! Але для історії мого міста вона була значно більш руйнівною ніж ІІ світова

    @user-nc7ls1ny4x@user-nc7ls1ny4x3 жыл бұрын
    • Александра Сулименко тільки не відкритки, а листівки! :) І чому "А"лександра?

      @olenaosadcha5712@olenaosadcha57123 жыл бұрын
    • @@olenaosadcha5712 Бо реєструвалася російською мовою на Гугл)

      @user-nc7ls1ny4x@user-nc7ls1ny4x3 жыл бұрын
    • @@user-nc7ls1ny4x то можна змінити! до речі, в мене теж була така сама проблема, бо реєструвалася давно, а на українську мову перейшла лише в 2014 році, то мені підказали в коментарях, як це робити! ( ім'я прив'язане до поштової скриньки)

      @olenaosadcha5712@olenaosadcha57123 жыл бұрын
    • @@olenaosadcha5712Дякую за підказку)

      @user-nc7ls1ny4x@user-nc7ls1ny4x3 жыл бұрын
    • @@user-nc7ls1ny4x О! прошу! :)

      @olenaosadcha5712@olenaosadcha57123 жыл бұрын
  • Мільйони солдат та офіцерів, Українські січові стрільці, війна брат на брата, Пилип Коновал - українець і кавалер Хреста Вікторії і багато чого іншого. Чекаю з нетерпінням!

    @Cikava_Istorija@Cikava_Istorija3 жыл бұрын
    • Бій піт крутами захищали 16 р тут їх 300 як скло товариства лягло вже земля не прий має

      @user-qz9fc7cv1c@user-qz9fc7cv1c3 жыл бұрын
  • Дякую за нашу історію. Висновок: Украіні треба потужну армію, щоб нікому не захотілося не то шо , щоб шось відібрать шось у нас , а шоб і думки не було про це.

    @user-wr5th3vb2m@user-wr5th3vb2m3 жыл бұрын
    • А до армії ще б розуму, бо в світі нас розглядають якраз як гарматне м'ясо.

      @vhass2692@vhass26923 жыл бұрын
    • @@vhass2692 тепер не гарматне мясо:)

      @illya8273@illya82732 жыл бұрын
    • @@illya8273 ну да а одна з найсильніших армій світу

      @user-tt7pv7hi1l@user-tt7pv7hi1l2 жыл бұрын
    • Ще би місцевих пацюк с коробеля позбутися

      @Monada111@Monada111 Жыл бұрын
    • @@illya8273 та й біля 2014 ми не були гарматним м'ясом

      @julka329d@julka329d Жыл бұрын
  • Українські Січові Стрільці сила.Дякую за відео і правдиве висвітлення історії.Вподобайка.

    @mikolagrisenko@mikolagrisenko3 жыл бұрын
    • Доля січових стрільців подібна до долі одного з них (букшованого) який був славним вояком а потім перейшов на бік ворога, який його використав а потім знищив як непотреба. Так само і січові стрільці перейшли з армії УНР до ворога (білої армії) з якими разом воювали проти червоних але і проти українців також, тож яка тут до біса сила.

      @user-qm7dz2fq3h@user-qm7dz2fq3h3 жыл бұрын
    • @@user-qm7dz2fq3h Не всі зрадили.Коли була епідемія тифу УГА перейшло до білих бо не було вибору.Але те що частина колишніх січових старшин була на службі в червоних так.Не всі зрадники.Корпус Січових Стрільців розпався,частина пішла до дивізії Марка Безручка інші в еміграцію.Доля Червоної УГА була трагічною багатьох офіцерів і старшин розстріляли.Солдатів тримали в польських таборах для інтернованих.

      @mikolagrisenko@mikolagrisenko3 жыл бұрын
    • @@mikolagrisenko я говорив не про всіх січових стрільців а про їхню мотивацію взагалі, бо мотивація це не від'ємна складова будь якої сильної армії. У звязку з армією січових стрільців яка мала бойовий досвід і прекрасний початок бойового шляху на початку національно визвольної війни а потім такий величезний відсоток перебігав на бік ворогів з різними ідеологіями, це позор для військової формації як такої в загальному, кажете вони хворіли на тиф, для прикладу скажу що в середньовічі малочисельніша англійська армія на чолі з королем Генріхом яка поголовно страждала на дезентерію і грубо кажучи в ході бою срала під себе не повернула назад в Англію а прийняла вирішальний бій з французами які переважали в кількості і оснащені, ПЕРЕМОГЛА(зверніть увагу, на чужій території) ВЕЛИКА ШАНА ТИМ СІЧОВИМ СТРІЛЬЦЯМ ЯКІ В ХОДІ ВИЗВОЛЬНОЇ ВІЙНИ НЕ ЗРАДИЛИ СЕБЕ, СВОЇХ ПОБРАТИМІВ І СВОЮ ІДЕЮ ЗВІЛЬНЕННЯ УКРАЇНИ, СЛАВА ГЕРОЯМ І ВІЧНА ПАМЯТЬ ЇХНІХ ПОДВИГІВ. Для мене із всіх видатних полководців того часу існує тільки одне прізвище БОЛБОЧАН, дійсно був єдиний геніальний військовий, який тверезо оцінював ситуацію і приймав правильні рішення в ході бойових дій і якби не Петлюра з своїми амбіціями і не Грушевський з Виниченками та іншими мякотілими миролюбами, які взагалі розпустили свого часу армію, а саме він очолював війська УНР то в України був би інший результат в історії, набагато позитивніший.

      @user-qm7dz2fq3h@user-qm7dz2fq3h3 жыл бұрын
    • @@user-qm7dz2fq3h Отут все правильно сказано.Болбочан мав повагу як у солдатів так і в старшини.Генерал Антін Кравс разом із своїми солдатами продовжував вести боротьбу.Але ціла Гайдамацька бригада і її командуючий Волох перейшли на бік совітів.Але для мене січові стрільці герої.

      @mikolagrisenko@mikolagrisenko3 жыл бұрын
    • @@user-qm7dz2fq3h Можливо мотивацію УГА воювати підрвали й командири які опустили руки,пропоганда того,що білі і червоні поможуть Галичину відбити у поляків.Наша вічна трагедія,це те що українці сваряться і розриваються на частини.Ще цісар Маврикій говорив що слов'янам притаманне не визнання чужої думки і не змога обєднаттся тому він радив підкуповувати їх і не давати об'єднати.А так з усім згоден.

      @mikolagrisenko@mikolagrisenko3 жыл бұрын
  • В мене *мурашки по шкірі* від цього відео. Я з Галичини і тільки тепер зрозуміла, що нічогісінько не знаю про свою історію початку 20 ст.

    @yaniso_7@yaniso_73 жыл бұрын
    • Ви знаєте, аналогічно. Мені 55 років, лише після незалежності України з приходом інтернету в кожен дім дивлюся історичні док.фільми і дивуюсь - як же нас, наївних та довірливих, савєти майстерно зомбували, те, що продовжує робити карлик путлер зі своїм холуйським народцем!!! Це зараз ми все розуміємо, а при срср тих, що розуміють, так швидко ізолювали, що нам просто не могло дійти, що ж відбувається. Ні, наш народ вже нікому не зігнути, бо ми спізнали, що таке СВОБОДА!!! А цього вже не відняти!!! СЛАВА УКРАЇНІ!!!

      @user-zr5uf8ym1f@user-zr5uf8ym1f2 жыл бұрын
    • @@user-zr5uf8ym1f Героям слава

      @yaniso_7@yaniso_72 жыл бұрын
    • @@user-zr5uf8ym1f Дивно! Як не знали? В мене прапрадід та два прадіда воювали в першій світовій на боці царя. Один прадід був поранений і попав у полон до австрійців, а потім воював за ЗУНР.

      @bugyvugy33@bugyvugy332 жыл бұрын
    • @@bugyvugy33 Вам повезло що вам розповідали.В моїй сім'ї заборонено було говорити на таку тему.Язнаю,що дід залишився без ноги на фінській,дід мав землю,а дядька відправили в Сибір,чому так незнаю.Родичі діда переїхали в Канаду хто незнаю.Бвбуся по мамі з Самари прийшли пішки з сестрою в село,попросили ся переночувати,йшли в сусіднє там їх поселили в пусту хату.,а в Самарі їх батьки мали більше 100 га землі,жили не бідно.Чому так?Хто я?Велике спасибі тим,хто розповідає про історію .

      @user-lj2ev3dd2h@user-lj2ev3dd2h2 жыл бұрын
    • @@user-lj2ev3dd2h Дякую за допис! Волію більше знати про своїх пращурів, але найглибше по часу знаю тільки про бабцю Ганну з Буковини 1848 року народження. Та ще побрехеньки про шляхтича з Глуховського повіту Семена Бугая, який набув шляхетного стану за службу польському королю ще у 1675 році. Але це несерйозно. Я всі ці історії записав, де що підтверджується документально і з фотографіями.

      @bugyvugy33@bugyvugy332 жыл бұрын
  • Коротко кажучи - це була братовбивча війна для українців

    @NoName-pb5tl@NoName-pb5tl3 жыл бұрын
    • В моєму коледжі, її в такому вигляді і викладали

      @user-rz7gq9gg1k@user-rz7gq9gg1k3 жыл бұрын
    • Під час першої світової війни України як держави не існувало. Мої предки воювли і в лавах Австро-Угорської імперії і в лавах Російської імперії. Питання на якому боці воювали українці після проголошення державності Уркаїни - за українську держвну чи проти української держави.

      @igorsova@igorsova3 жыл бұрын
    • @@igorsova Відсутність Української держави не скасовує того факту, що це братовбивча війна для українців. Це ворожі імперії хотіли нав'язати, що наддніпрянці й галичани - два окремі народи. Але нічого в них не вийшло. А зараз хочуть нав'язати, що на Донбасі "інший народ".

      @user-bu8vo9hg3z@user-bu8vo9hg3z3 жыл бұрын
    • @@user-bu8vo9hg3z Неможливо відчувати себе учасником братовбивчої війни коли без власної державності столітями вихованих різними імперськими традиціями бачили одне одного як вороги. Саме наявність власної державності є вищою цінністю для будь якої нації, і нація що не розуміє цього, або навіть нехтує власною державністю і національними інтересами зникає назавжди. Українська культура мова, традиція пережила 300 літнє рабство і дивом вижила незважаючи на політику знищення. І не гарантовано що якби це було не 300 років 400, укарїнці би щезли і перетворились на данбасян. Цінність державності і власних національних інтрересів - от до чого потрібно привчати українців з дитячого віку.

      @igorsova@igorsova3 жыл бұрын
    • @@igorsova Причому тут те, як відчували це українці? Франко і компанія ще 1890 року створили Русько-Українську партію - тобто вони за 24 роки до початку війну цю єдність відчували. За 24 роки таких людей стало в рази більше. Звісно, хтось і не відчував. Хтось і далі не вважав себе українцем, що стало однією з причин поразки УНР.

      @user-bu8vo9hg3z@user-bu8vo9hg3z3 жыл бұрын
  • У Львові є гурт "1914", який досить популярний в певних колах шанувальників металу в Європі. Співають англійською по темі Великої війни, популяризують вшанування трагедії столітньої давності. Їхні пісні не возвеличують та не романтизують війну, а звертають увагу на страждання, біль, бруд та безглуздість тих подій. В кінці січня 2020-го у Львові на прем'єрі фільму "1917" в кінопалаці вокаліст та ідейний натхненник гурту Дмитро Кумар прочитав коротку лекцію-вступ про ПСВ, де озвучив ключові події фільму в контексті відтворення історії та згадав роль України та українців в цьому конфлікті, задавши відповідну атмосферу перед переглядом. Дякую авторам каналу за цікаву подачу інформації.

    @serhiyisyk4693@serhiyisyk46933 жыл бұрын
    • Чув цей гурт сильно та потужно хлопаки гупають.Шкода що такі гурти мало популяризують.

      @user-wy8nk1se2k@user-wy8nk1se2k2 жыл бұрын
    • Stormy daniels Porn-Ad

      @user-fq4up4wm8k@user-fq4up4wm8k Жыл бұрын
  • Ukraińcy jak i Polacy walczyli po obu stronach konfliktu. Mieli swoje jednostki jak i po stronie państw centralnych jak i Ententy.

    @zenekkwiatkowskiukrainskah1695@zenekkwiatkowskiukrainskah16953 жыл бұрын
    • так

      @user-dr3zd8mq8y@user-dr3zd8mq8y3 жыл бұрын
    • Я вважаю, що треба створити федерацію з Прибалтійських держав, Польщі та України!

      @bugyvugy33@bugyvugy333 жыл бұрын
    • @@bugyvugy33 а я вважаю що це жахливе рішення, так ми лише поносимо і принизимо Україну.Чи може ти забув як чудово нам жилося у Річ-Посполиті!

      @danylohanych7874@danylohanych78742 жыл бұрын
    • @@danylohanych7874 Зверніть увагу, нове об'єднання вже оформлюється.

      @bugyvugy33@bugyvugy332 жыл бұрын
    • Україна - Австро-Угорщина, Україна - Росія. Війна між своїми українцями

      @floki300@floki300 Жыл бұрын
  • Дякую за цей епізод. Брат мого прапрадіда пішов на фронт у 1914, бо не захотів евакуюватись разом з університетом і пішов у юнкерську школу, провоював за чужу державу до кінця війни, а потім ще три роки за Україну, ось так і пройшла вся молодість і ніяких психологів, пенсій, жодної допомоги.

    @mesofius@mesofius3 жыл бұрын
  • Дякую за відео! І чекаю відео про Січових Стрільців!

    @user-ew6hh2oo2e@user-ew6hh2oo2e3 жыл бұрын
  • Дуже цікаве викладання подій, на відміну від шкільних підручників, після яких жодного спогаду не залишилось. Дякую за вашу роботу, вона дуже важлива для українців!

    @dianabogdanova5163@dianabogdanova5163 Жыл бұрын
    • Спасибі за приємні слова! Ваша підтримка надихає!

      @IstoriyaBezMifiv@IstoriyaBezMifiv Жыл бұрын
  • Історію України треба розглядати тільки з позицій України, а не так, як було прийнято в СРСР, з позиції Російської імперії. Дякую авторам каналу за правильний ракурс висвітлення інформації.

    @user-nu4ty4je6f@user-nu4ty4je6f3 жыл бұрын
  • Це ще раз доводить, що бути "колонією" іншої країни - це в тому числі жертви у війнах не за свої інтереси, а інтереси імперії. Чи не є це історичним висновком, згідно якого сьогодні треба відстояти свою незалежність!

    @user-st2bo5pp4t@user-st2bo5pp4t3 жыл бұрын
    • Безумовно.

      @vladlenmaraiev1867@vladlenmaraiev18673 жыл бұрын
  • Сподіваюся, що буде цікаво. Очікую з нетерпінням.

    @Vic-Ukraine@Vic-Ukraine3 жыл бұрын
  • Ура новий відос !!!

    @user-xn3ji9bq2l@user-xn3ji9bq2l3 жыл бұрын
  • Дуже Вам вдячний за такий інформативний ролик. Мій прадід родом з Сокальщини був мобілізований до лав автстроугорської армії, приймав участь у боях на річці Стрипа, попав у російський полон, передував у таборі для полонених у Златоусті на металургійному комбінаті. В полоні прадід затоваришував з двома німцями і вони разом домовились що будуть за нього робити роботу на заводі, а він буде шити взуття (мав такі навички) і пізніше продавати на місцевому базарі, за вторговані кошти купували додаткову їжу, бо в полоні годували не дуже. Як ви сказали у 1917 після підписання Брест-Литовсьгого миру повернувся до рідного села. Коли на початку 1940-х німці забирали до Німеччини на роботу, прадід завів з німцем розмову його ж мовою і це дуже здивувало окупанта - звідки селянин знає німецьку, пізніше прадід розповів про участь у Першій світовій і попросив повернутись до хати за особистими речами на що німець погодився, звичайно прадід не повернувся бо не хотів їхати до Німеччини на роботу.

    @nazarholko8059@nazarholko80593 жыл бұрын
  • Уподобання і комент в підтримку класного каналу! Дякую вам за працю і чекаю прем'єру!

    @user-nh6ef5xn4o@user-nh6ef5xn4o3 жыл бұрын
    • Дякуємо!

      @IstoriyaBezMifiv@IstoriyaBezMifiv3 жыл бұрын
    • @@IstoriyaBezMifiv Вам дякую! Якщо відверто, я навіть трішки заздрю нашій молоді - зараз величезна кількість інформації в найкращому вигляді, тільки вчись та аналізуй. Пам'ятаю середину 2006 рік, коли я зібрався в університет вступати. Інформації з історії немає, в сільській бібліотеці - декілька десятків книг в основному Субтельного, Костомарова та Аркаса) Інтернет - тоді це слово навіть мало хто чув просто. Ще й на істфак щоб потрапити, треба було дати хабаря обов'язково, знання нікого не цікавили. Зараз же велика кількість книг, архіви в інтернеті і прекрасні лекції в Ютубі завдяки вам. Ми вам маємо дякувати, що ви це робите і поширюєте знання!

      @user-nh6ef5xn4o@user-nh6ef5xn4o3 жыл бұрын
  • Мій прадід воював в цій війні, був у складі Австро - Угорької імперії. Щиро дякую за висвітлення історії.

    @grytsangalina1758@grytsangalina17583 жыл бұрын
  • Війна - то біль, страждання, голод, втрати близьких, кров і кишки, страх... І тому коли з якогось зливного бачка чується, що хтось шось може павтаріть, хочеться дати в морду. Нам потрібно пам'ятати свою історію, щоб в наступних поколіннях такого страшного горя ніколи не було.

    @denatolix@denatolix3 жыл бұрын
    • Ось і павтарілі.

      @user-gl3mv7hr8k@user-gl3mv7hr8k2 жыл бұрын
    • @@user-gl3mv7hr8k Я з Вінниці. Не можу навіть уявити що переживають люди в містах де ведуться бойові дії. Але ми переможемо!

      @denatolix@denatolix2 жыл бұрын
    • @@denatolix Боевые действия происходят потму, что они запрограмированы для Украины, когда в качестве гимна приняли песню со словами "стванем братья в бой кровавый от Сяну до Дону". Захотели, как программу развития государства записали и утвердили - получили, только в обратном порядке: от Дону до Сяну. Так что готовьтесь душу и тело положить, как записано в гимне. Перемочь вы не можете, потому что вы не управляете процессом. Вы - штык, которым Америка тыкает в российского медведя. Штык не может перемочь. Вы можете только, как записано в украинском гимне, положить душу и тело (в могилу) во благо американского народа.

      @user-vq2pk1pt3m@user-vq2pk1pt3m Жыл бұрын
    • @@nnn5389 А Банера отменит нынешний гимн?

      @user-vq2pk1pt3m@user-vq2pk1pt3m Жыл бұрын
    • @@user-vq2pk1pt3m Бандера умер 50 лет назад.

      @user-ok5iz7bh9n@user-ok5iz7bh9n Жыл бұрын
  • Швидше б уже!⏳ *чекає*😊

    @user-er9vx1kp5u@user-er9vx1kp5u3 жыл бұрын
  • Що ми можемо згадати,коли у нас історична амнезія.Дякую за просвітлення !

    @user-se3sb9kf1k@user-se3sb9kf1k3 жыл бұрын
  • Дійсно, у нас мало знають про першу світову

    @user-nu8sw5fu9n@user-nu8sw5fu9n3 жыл бұрын
  • Дякую, дуже цікаво!

    @Turist_1972@Turist_19723 жыл бұрын
  • Мій прадідусь служив у Австро-угорській армії, розповідав, що пішки пройшов усі Альпи, був у полоні. Я тоді була надто мала, щоб розуміти про що він розповідає. Прадіда не стало у 1979...

    @natalina7779@natalina77793 жыл бұрын
  • Ну тепер, коли весь світ співає "Червону калину", вже точно треба робити відео про Січових стрільців!

    @volodymyrdonskov4311@volodymyrdonskov43112 жыл бұрын
    • Незабаром буде відео про бої за гору Маківка, розповідатиме Іван Стичинський.

      @IstoriyaBezMifiv@IstoriyaBezMifiv2 жыл бұрын
    • Обожаю эту песню. В исполнении Володимира Вермінського.

      @user-qy5ry9hb7u@user-qy5ry9hb7u2 жыл бұрын
  • Дякую! Як завжди цікаво та інформативно!

    @user-vm5rt3ne2q@user-vm5rt3ne2q3 жыл бұрын
  • Дуже цікавий випуск

    @piasteroluywerty5905@piasteroluywerty59053 жыл бұрын
  • Дякую. Дивлюся всі ваші відео.

    @user-gz4zb9zu5o@user-gz4zb9zu5o3 жыл бұрын
  • Величезний лайк Вам за відео!

    @user-me5lg6ww5j@user-me5lg6ww5j3 жыл бұрын
  • Чергова цікава історична тема. Подяка за відео.

    @OleksandrKupetskiy@OleksandrKupetskiy3 жыл бұрын
  • Дякую за цікавий та інформативний випуск. Мій прадід воював у складі Австро-Угорської імперії. Дуже мало про нього знаю, бо через страх радянських та фашистських репресій бабця жодних документів не зберегла й мало що про нього розповідала. Коли імперії розпалися й кордони змінилися, він осів на півдні Київщини, оскільки до тамтої родини вже було не дістатися, та знайшов тут нову дружину, а згодом народилася моя бабця, яка від народження вільно володіла як українською, так і німецькою, що напрочуд добре приховувала це і від москалів, і від німців. Мене цікавить, насамперед, в яких архівах я міг би пошукати про нього бодай-якусь інформацію.

    @user-rv6ts6zx7g@user-rv6ts6zx7g Жыл бұрын
  • В топ 👍

    @volodymyr877@volodymyr8773 жыл бұрын
  • Дуже цікавий випуск! Мій прапрадід воював у Першій світовій війні. Потрапив в полон у Австрії, звідки йому допомогли втікти наші ж українці. З нетерпінням чекаю наступне відео. Цікаво почути про жінок у цій війні

    @viktoriiaoliinyk3188@viktoriiaoliinyk31883 жыл бұрын
  • Чекаю відео про Дмитра Вітовського

    @user-mg7ug5og2v@user-mg7ug5og2v3 жыл бұрын
  • Спасибі!

    @serkar9284@serkar92843 жыл бұрын
  • За "імперія завдає удар у відповідь" окреме дякую. Історію потрібно знати, мені як Закарпатці особливо цікаві таке питання, тому дякую!

    @viktoriavovkanets31@viktoriavovkanets313 жыл бұрын
  • Перша світова війна привела до розпаду імперій і створення нових національних держав.

    @oleksandrpetryk2002@oleksandrpetryk20023 жыл бұрын
  • Дякую за контент

    @yuriyryaboy4552@yuriyryaboy45523 жыл бұрын
  • Сучасники столітньої війни не знали, що беруть участь у сторічний війні. Так само і наші нащадки колись об'єднають ці дві війни в одну. Друга світова логічне продовження першої світової.

    @user-du5vq6um2b@user-du5vq6um2b3 жыл бұрын
    • Третя також

      @user-xn4xi1kq6d@user-xn4xi1kq6d2 жыл бұрын
    • На 100%

      @Vitalij_Iziym@Vitalij_Iziym Жыл бұрын
  • Срасибі! Відкрила для себе багато нового!👍👍♥️

    @zojazojakosovets6634@zojazojakosovets66343 жыл бұрын
  • Дійсно Перша світова війна якось не згадується в народі. Авторе, дякую за ваше відео. Цю інформацію необхідно розповсюджувати і пам'ятати своїх героїв.

    @Zahadumgoth@Zahadumgoth2 жыл бұрын
  • Ведь действительно герои! Без слез не возможно смотреть!!! Говорят нет про кого фильмы снимать(( если наши киностудии не могут так посоветуйте другим странам снять фильм про эти события или героев

    @user-kg1ru5dg3t@user-kg1ru5dg3t3 жыл бұрын
  • Про Петлюру зробіть випуск

    @SerhiOti@SerhiOti3 жыл бұрын
  • Я проживаю біля станції Київ волинський де розстріляли полк імені Богдана Хмельницького і у 2016-17 році встановили меморіальну дошку.

    @user-yj2cz2vg9i@user-yj2cz2vg9i3 жыл бұрын
  • Особиста вподобайка 👍 за використання в вiдео iсторичних фотографiй i мап.

    @user-dr3de2th2m@user-dr3de2th2m3 жыл бұрын
  • дякую, що розповідаєте про українських героїв часів першої світової війни!

    @alex_quick@alex_quick3 жыл бұрын
  • це дійсно не дуже знайома частина нашої історії. Велика подяка за просвітництво!

    @NatalyaRozdobudko@NatalyaRozdobudko3 жыл бұрын
  • дякую вам,що доносите до наших сердець історію України,адже соромно не знати свою історію,століттями нам брехала Росія.Слава Всевишньому ,хай живе наша славна Україна.

    @user-yq4sf9je3i@user-yq4sf9je3i2 жыл бұрын
  • Надзвичайно цікавий випуск! Дякую за вашу роботу! Хочу відео про січових стрільців. І ще дуже хотіла б попросити про відео присвячене українським діячам, уродженцям Луганської і Донецької областей, зокрема тим, хто воював за УНР (вони є і дуже важливо, щоб люди розуміли, що локальна історія сходу України - українська).

    @user-od4lg5yy4e@user-od4lg5yy4e3 жыл бұрын
  • Зробіть відео про Жовтневий переворот 1917 року.

    @oleksandrpetryk2002@oleksandrpetryk20023 жыл бұрын
  • Pidtrymka panu Vladlenu za vysvitlennya istorychnoi pravdy , pravda dorozcha ! Dyakuyu .

    @volodymyrdzvonyk5554@volodymyrdzvonyk55543 жыл бұрын
  • Дякую за чергове і цікаве відео! Сам коли викладав історію помічав страшезну перевагу на бік Другої світової, бо про Першу світову матеріалу було, ну, дуууже мало.. Інетом блукає інфа про Пилипа Коновала, вихідця з Поділля, який воював на боці канадської армії і здобув одну з найпочесніших нагород Британської імперії. Кавалерів цієї відзнаки можна було перелічити буквально на пальцях рук. Але особисте життя не склалося, нажаль. Щодо власної родини, то знаю лише про прадіда, який воював у лавах царської армії, а банальний пошук за прізвищем видав одного Пелешка Кіндрата як нагородженого георгіївським хрестом. Більше інфи не маю, шкода. Ще раз дякую. Здоров'я, сил і наснаги. Щасти. З вітанням з Бердянщини, що на Запоріжжі.

    @ocshelep7844@ocshelep78443 жыл бұрын
  • Творчої наснаги Вам у дуже потрібній праці

    @MLRS_Briarey@MLRS_Briarey3 жыл бұрын
  • Це найважливіша подія минулого сторіччя. З датой ви чітко зробили) Вподобайка.

    @jacksonrandyrhoads6089@jacksonrandyrhoads60893 жыл бұрын
  • Українські Січові Стрільці 💪✊ !!!

    @user-pm2ex6en3y@user-pm2ex6en3y3 жыл бұрын
    • Та вся УГА це сила.Очікую відео про Чортківську офензиву.

      @mikolagrisenko@mikolagrisenko3 жыл бұрын
    • @@mikolagrisenko 👍👍👍

      @user-pm2ex6en3y@user-pm2ex6en3y3 жыл бұрын
  • Наша зброя в цей момент - вподобайка і комент

    @diesiegerdeshurenkriegs2688@diesiegerdeshurenkriegs26883 жыл бұрын
  • Я вам вельми вдячний за контент, все доступно і цікаво

    @stelmmax@stelmmax3 жыл бұрын
  • Леніна і революцію до влади привели з політичної думки аби виключити з війни Російську імперію. Дякую вам!

    @711roma@711roma3 жыл бұрын
  • Було б круто, щоб у описі під відео були назви книжок, що стоять на столі, та ім'я авторів) Дуже дякую за відео)

    @oleksandrshcherbyna627@oleksandrshcherbyna6273 жыл бұрын
    • "Історія українського війська" - репринт Тиктора 1930-х і нове видання від проєкту "LIKБЕЗ. Історичний фронт" 2016 року. Фотоальбом графа Келлера "Война 1914-1917" від видавництва "Фоліо". І збірник "Перша світова війна: події та факти" від колективу Науково-дослідного центру гуманітарних проблем Збройних Сил України (маю честь бути співавтором).

      @vladlenmaraiev1867@vladlenmaraiev18673 жыл бұрын
    • @@vladlenmaraiev1867 Дякую.

      @mikolagrisenko@mikolagrisenko3 жыл бұрын
    • @@vladlenmaraiev1867 Дякую)

      @oleksandrshcherbyna627@oleksandrshcherbyna6273 жыл бұрын
  • Дуже цікаво!

    @oleksiyfaynyk2426@oleksiyfaynyk24263 жыл бұрын
  • Дуже цікаво! Дякую! За свідоме українство!

    @user-su3tr7lm3p@user-su3tr7lm3p3 жыл бұрын
  • дякую Вам!

    @vadym_lystonosha@vadym_lystonosha3 жыл бұрын
  • Оооо, крута тема))) Було б круто, щоб ви зробили випуск про флот, чи морські битви))) Може про Ютландську битву чи Трафальгард))) А може про Флот УНР))) Дуже Вам дякую за контент)))

    @oleksandrshcherbyna627@oleksandrshcherbyna6273 жыл бұрын
    • Про Цусімську битву вже є)

      @vladlenmaraiev1867@vladlenmaraiev18673 жыл бұрын
    • @@vladlenmaraiev1867 Пане Владвен.Битва під Лейпцігом також хороша тема для відео.

      @mikolagrisenko@mikolagrisenko3 жыл бұрын
    • @@vladlenmaraiev1867 Про Цусіму так, дякую, хочется більше флоту)))

      @oleksandrshcherbyna627@oleksandrshcherbyna6273 жыл бұрын
    • @@oleksandrshcherbyna627 Підтримую.Може колись буде відео про повстання на СКР-112

      @mikolagrisenko@mikolagrisenko3 жыл бұрын
    • В свій час відео про Цусіму дуже сподобалося .

      @user-dv1xk8pc2d@user-dv1xk8pc2d3 жыл бұрын
  • Все вірно сказано: і про незаслужене забуття, і про негатив від цієї теми для сучасної української історичної пам'яті, і про братовбивчий її характер для українців. Все вірно. Все по суті.

    @OleksandrKupetskiy@OleksandrKupetskiy3 жыл бұрын
  • Гарна робота👍 молодці ! Дізнався багато цікавого для себе!

    @user-bt4fh1ni1x@user-bt4fh1ni1x3 жыл бұрын
  • Ви робите чудову роботу, хлопці Я все більше і більше схиляюся до думки таки оформити ці виплати на патреоні..

    @yuriy454@yuriy4543 жыл бұрын
  • У вас такий надзвичайно важливий канал. Благаю, зробіть про хід війни у 2014 на Донеччині. Про аеропорт, про котли, про всю історію, сьогодення. Бо з 2014 року, вже підросли діти, які маю знати реальну історію

    @KonovalovaYelizaveta@KonovalovaYelizaveta2 жыл бұрын
    • На нашому каналі є відео з Денисом Казанським "Як Україна втрачала Донбас".

      @IstoriyaBezMifiv@IstoriyaBezMifiv2 жыл бұрын
    • @@IstoriyaBezMifiv я знайшла, лише відео із запитаннями про Донбас, а хотілося б виключно про воєнні дії на Донбасі проти росі ї

      @KonovalovaYelizaveta@KonovalovaYelizaveta2 жыл бұрын
  • Слава Україні!

    @user_from_Liadova@user_from_Liadova3 жыл бұрын
  • Хотів би послухати передачу про Пилипа Коновала

    @yuriygrazhdan2429@yuriygrazhdan24293 жыл бұрын
  • Дякую Вам за персоналії, багато прізвищ почув вперше 👍

    @user-pe1lt4fs5v@user-pe1lt4fs5v2 жыл бұрын
  • Це дійсно дуже болюча, але водночас майже невідома для нас тема. Дякую за Вашу працю.

    @deusvult1623@deusvult16233 жыл бұрын
  • Ви найкращі!!! Спасибі)

    @msi8294@msi82943 жыл бұрын
  • Історія без міфів, ви - неймовірні! Дивлюся ваші ролики всі підряд

    @user-th5wd8uq6u@user-th5wd8uq6u2 жыл бұрын
  • Дуже потрібний і цікавий матеріал.

    @user-oh1ss2lp2e@user-oh1ss2lp2e2 жыл бұрын
  • Дякую за відео. Хотілося б "батл" супроти Яневського, Солоніна в питанні Бандери і Галичини, як фашистів.

    @oksanapota@oksanapota3 жыл бұрын
  • 👍👍👍💙👋🦁 ЩО вони там в KZhead ще намайстрували ⁉ ВПОДОБАЙКИ не функціонують !!!

    @hannaplatzdasch1550@hannaplatzdasch15503 жыл бұрын
  • Dr. Markel Rozhankovski був офіцером в Автро-Угорському флоті він закінчив медичний університет у Відні Doctor Medicinae Universae Маркил Рожанковський, 1871 р.н., на службі з 1891 р., останній чин - полковник морської медичної служби, брав участь у визвольних змаганнях, помер у 1954 р., похований у м.Калуші

    @yurko1976@yurko19763 жыл бұрын
  • Прекрасний аналіз! Послідовний, глибинний, на скільки дозволяє час відео, грунтовний!!!

    @vasylkorzan288@vasylkorzan2883 жыл бұрын
    • МОЙ ПРАДЕДУШКА ПОГИБ В 1914 г.в ту войну.

      @user-ku4it3qm6m@user-ku4it3qm6m2 жыл бұрын
  • Авторам подяка

    @ivannytsyporyk1344@ivannytsyporyk13443 жыл бұрын
  • Дякую за відео!

    @Boiko_Inna@Boiko_Inna3 жыл бұрын
  • Щиро дякую за корисну працю!

    @alexandrsurzhko6985@alexandrsurzhko69853 жыл бұрын
  • Подяка за цікаву тему! Це правда, про "першу світову" я мало що знаю

    @cherevoleg@cherevoleg3 жыл бұрын
  • Vřele děkuji za práci.

    @alexandrseliscev7188@alexandrseliscev71883 жыл бұрын
  • Дякую за працю! Слава Україні!

    @denisudd@denisudd2 жыл бұрын
    • Героям Слава!

      @vladlenmaraiev1867@vladlenmaraiev1867 Жыл бұрын
  • Дякую! Багато нового дізналася!

    @user-fh1fy7yo1o@user-fh1fy7yo1o3 жыл бұрын
  • Мій прадід Першу Світову Війну завжди називав "Імперіалістична війна".

    @user-td5vd3jn8v@user-td5vd3jn8v3 жыл бұрын
  • Ось чому надважливо бути нацією з власною державою. Своя держава - це безпека кожного громадянина і гарантія, що нас не використають не використають як гарматне м'ясо. Особливо це актуально в світіл окупації Криму і новин, що кримчани вже гинуть в Сирії, Африці та Росії.

    @Ivan_StandWithUkraine@Ivan_StandWithUkraine3 жыл бұрын
    • Не завжди, зараз так не скажеш

      @user-bw7ip5ln1z@user-bw7ip5ln1z Жыл бұрын
  • дуже цікаво👍 спасибі за правду👍

    @charivna1000@charivna10003 жыл бұрын
  • Дякую за український контент 😍🤩

    @user-ed4ow6df6i@user-ed4ow6df6i Жыл бұрын
  • Вподобайка ++++++

    @user-el5os4fz4t@user-el5os4fz4t3 жыл бұрын
  • Ох і потягало Осипа по світу. Солдат удачі

    @TheRAMETS@TheRAMETS3 жыл бұрын
  • Читав статтю. Як вчител. З сусіднього села попав в полон. Десь під полтавщину, в село. Там жили малороси, він їм казав що вони українці. Піп за молоросійську бив прихожан. Мало російською спілкувались лишень в дома. До того вчителя до полону, приїхала дружина. Привезла українські книжки. Вони там втіхаря, передавались читались. Українсько мовної літератури в росіянській імперії в населення небуло. Стаття з районого, крайезнавчого музейного журналу, літопис борщівщини. Тай перша світова, на західній частині України. Воюють. В неділю всі до церкви. Початок століття всі релігійні. Українці з двох сторін конфлікту. Тай знайомились, між собою. Тай діалоги такі. -А той Микола де? -Та немає, загинув :( -Шкода хороший був хлоп. Цікаво. Після недільної панехиди. Це як було пізніше принято, десь щось напевно і випивали. І ще після війни, в населення залишилось. Багато зброї. По такі старі діди колись розказували. Що на кавалєрку ходили, з пістолями. :) Треба кримінальні справи того, часу почитати.

    @OttavaUA@OttavaUA3 жыл бұрын
  • Щиро вдячна вам за важливу роботу! Наснаги вам! Дуже цікаво буде більше взнати про січових стрільців.

    @maryborysova3592@maryborysova35923 жыл бұрын
  • ✌✌✌

    @user-em7pr5nr7g@user-em7pr5nr7g3 жыл бұрын
  • Лайк та повага!!!

    @tatotatovych256@tatotatovych2563 жыл бұрын
  • Щиро дякую, за дуже корисні,головне, документально-фактичнподії! Цікаво б було (мешкаю у місті, Одесі)почути, про виникнення городища,першо-джерельну історію, спочатку, назва, Гаджибєй...Дякую!

    @user-hh5ol1rq7z@user-hh5ol1rq7z2 жыл бұрын
  • За долею багатьох із наших героїв можна серіали знімати.

    @user-tg1ye4mp3t@user-tg1ye4mp3t3 жыл бұрын
  • Дякую за випуск!!!

    @user-vx5in7yv6w@user-vx5in7yv6w2 жыл бұрын
  • Дякую вам велике за контент,подивився це відео перед фільмом 1917 щоб зрозуміти передістрорію всього що там буде відбуватисі.Слава Україні!Слава ЗСУ!

    @rytui3528@rytui3528 Жыл бұрын
    • Героям Слава! Чудовий фільм!

      @IstoriyaBezMifiv@IstoriyaBezMifiv Жыл бұрын
KZhead