КОРУПЦІЯ, ХАБАРІ ТА ЗАЛИЦЯННЯ ВИКЛАДАЧІВ. Чому студенти біжать з МЕДИЧНОГО

2024 ж. 22 Мам.
1 874 Рет қаралды

Щоб стати лікарем, потрібно присвятити 6 років навчанню в медичній академії, потім - майже 3 роки інтернатури і тільки після цього можна піти працювати за мінімальну зарплату.
00:00 - Початок;
01:03 - Вступ до медичної академії;
02:57 - Про навчання в медичній академії;
06:37 - Чому покинула навчання на останньому курсі;
10:59 - Корупція та хабарі в медичній академії;
12:37 - Про екскурсію в анатомічний музей;
14:07 - Про залицяння викладачів до студенток;
15:22 - Чому багато іноземців навчаються на лікарів в україні;
15:56 - Порада молодим людям, які планують стати лікарями;
17:01 - Дивіться у наступному випуску;
17:22 - Підпишіться на канал!

Пікірлер
  • Наша героїня провчилась 6 років та залишила медичну академію на останньому семестрі. Чому ж вона не довчилась декілька місяців, щоб отримати диплом?

    @pro_vidvertosti@pro_vidvertosti11 күн бұрын
  • Моя бабуся якій вже 74 роки вона дитячий кардіохірург. Вона завжди казала фразу «лікарем не становляться,їм народжуються». Вона мала на увазі що це був її вибір з дитинства про який вона ніколи не жаліла. Хоча в СРСР вона пройшла багато гівна як лікар жінка(не медсестра а кваліфікований лікар),не приймали в університет,просили дуже високі хабарі і т.д. але незважаючи на це їй все влаштовувало і зараз вже на пенсії

    @user-yy7xm1xh3s@user-yy7xm1xh3s9 күн бұрын
  • Господи допоможи перемогти цю срану корупцію в університеті 😢

    @user-gh6kb4iw3t@user-gh6kb4iw3t9 күн бұрын
    • Та хіба корупція в університетах зараз найбільша проблема?

      @pro_vidvertosti@pro_vidvertosti9 күн бұрын
  • Я навчалась на лікаря, і раніше ніж ця дівчина, я закінчила і полишила роботу лікарем. Більшість з того, що вона говорить правда, але все ж викривлена. 1. "Треба відробляти 2 і нб" -, так треба, але по-перше ти не витрачаєш на це 1,5 години, ти приходиш у визначений час (у кожної кафедри свої дні і години для відпрацювань), тебе опитують і ти йдеш. По-друге, а як вона збиралась працювати лікарем, коли чогось не знає казати, що пропустила? ти ж якщо це не треба перездавати, реально фіг знайдеш час, щоб вивчити це самотужки. 2. Хабарі - є кафедри де обов'язково треба платити, а є кафедри де ти навіть якщо дуже захочеш заплатити не заплатиш, але у 99% ти маєш змогу здати сам. 3. Якщо ти вчишся, то у тебе реально немає більше часу ні на що 4. Токсичні викладачі - скажемо так, порівнюючи з пацієнтами, найтоксичніший викладач - бубочка. 5. Чому залишила я медицину? - Все просто і складно одночасно. Низька зарплата, навіть у приватному секторі (мій чоловік ІТшник ще 4 роки назад заробляв за 4 дні те, що я за місяць з премією, і додатковою винагородою за виконаний план). Пацієнти у половині випадків невиховані свині, і вважають що медики, це обслуговуючий персонал. Альо, люди, ви ж за допомогою прийшли! Якщо ти молодий спеціаліст, тебе постійно принижують, як пацієнти так і інші співробітники. Ти постійно в контакті з психічно хворими людьми і ти ніяк не захищений! Пацієнти чоловіки пристають, якщо ти залишаєшся з ними на одинці. Це ДУУУУЖЕ небезпечна робота, і ти ніяк НЕ захищений, ні від нападу на тебе, ні від домагань, ні від чого, і до того ж ДУУУУЖЕ відповідальна. А якщо ти вчишся на державному, то ти щей безправний у виборі професіїї. Однією з причин було те, що я не змогла змінити спеціальність, а тільки отримати додаткову, а щоб саме змінити, на ту яку я хочу, я отримала відмову і щей на мене викричались, що я повинна відпрацювати сімейним лікарем, у тій дупі світу куди мене направили. А мене в принципі ніколи не цікавила сімейна медицина, а коштів на контракт у сім'ї не було. Тож дуже добре подумайте перед тим як вступати до медичного вузу.

    @user-qk6xk6yh3r@user-qk6xk6yh3r10 күн бұрын
    • Велике дякую за такий гарний змістовний коментар! Було дуже цікаво прочитати про ваш досвід!

      @pro_vidvertosti@pro_vidvertosti10 күн бұрын
    • В якому році ви навчались і в якому університеті? Одеський университет жодна кафедра не була такою, що не приймала хабарі, жодна. А от кафедра гістології, наприклад, сказала на першому ж занятті- платіть стільки-то і не приходьте більше до іспитів. Варіантів не платити і навчатися або платити і навчатися не було. І таких кафедр, як гістологія було багато. Просто ця була перша така зашкварена, що нам зустрілася.

      @amely.m@amely.m9 күн бұрын
    • @@amely.m в Одеському якраз з 2009 по 2015 😂😂😂😂 і тоді за фарму наприклад було неможливо заплатити (2011-12 навчальні роки) хз чому. Деякі викладачі принципіально відмовлялися. І прям таких кафедр, де обов'язково було заплатити інакше ніяк не здасиш, хоч будь найрозумнішим на курсі, було аж 1 - гігієна) на гісті, все залежало від викладача, були такі що говорили - за пракнавики(чи як ті заліки по препаратам називались) платити обов'язково, за тести на модулі теж, все інше як вивчите. Ну нам так було сказано, а іншій половині, як вони тільки не намагались домовитись, у них ніхто нічого не брав і вони ходили місяцями на перездачі. Але хз як зараз, то надто давно було 😅 у всякому разі дешевше багато предметів було, ніж у тому ж Вінницькому чи Київському 😂😂😂

      @user-qk6xk6yh3r@user-qk6xk6yh3r9 күн бұрын
    • @@user-qk6xk6yh3r ви теж подалися в IT? привіт від мого чоловіка, який залишив медицину і пішов туди ж вже після закінчення інтернатури на невролога 😀

      @imposibl4682@imposibl46828 күн бұрын
    • Моя мама працює терапевтом 30 років у державній лікарні. І чомусь всі думають, що це така лайтова робота, чи не буду я продовжувати її ремесло? Відповідаю: НЕ ДАЙ БОГ, бо це жах, шалені перевантаження, додому таскаєш болячки всього світу, ще й є пацієнти, які тобі можуть подзвонити о 3 ночі спокійно. А найголовніше, навіть з таким стажем працювати за такі копійки...

      @alyona_aln_83@alyona_aln_838 күн бұрын
  • лайк

    @ruthenia3660@ruthenia366011 күн бұрын
  • я вахуї звичайно з медичних в україні, просто слів нема. навчання на професію і сама робота важка, а таке враження ніби ніхто його не цінить і нікому воно не здалось, судячи із зарплат і ставлення паціентів. Чи є якісь варіанти розвитку себе як спеціаліста, якщо медична сфера цікава, але не хочеться стикатися з цьою всьою бюрократією, тягомотіною чи як це все назвати? Або наприклад робота по спеціальності за кордоном, після отримання диплому? А чи можливо взагалі це?

    @user-uu1pq2fq4r@user-uu1pq2fq4r10 күн бұрын
    • Деякі лікарі орендують приміщення, закуповують обладнання і працюють самі на себе. Дивлячись який у вас профіль і чи можливий такий формат роботи. Щоб працювати в іншій країні дуже важливо подолати мовний бар'єр, але зарплати там дійсно більш достойні.

      @pro_vidvertosti@pro_vidvertosti10 күн бұрын
    • У різних країнах ЄС є свої програми зараз для Українців, в вона типу зараз спрощена, але все рівно важка. По-перше мова має бути на високому рівні, і саме мова країни куди ти їдеш, і це якщо випустять з країни. По-друге дуже багато медиків ідуть у суміжні області, такі як косметологія, або відкривають свої кабінети/клініки. В приватних клініках зарплати кращі ніж в державних, але треба бути готовим до того, що тобі треба виконати план по грошам🥲 А щоб зрозуміти як це відбувається, спробуй знайти знайомих медиків і попросись щоб тебе взяли кілька разів на зміну, подивитись як це все відбувається, якби я в свій час мала таку змогу, вибір професії був би іншим.

      @user-qk6xk6yh3r@user-qk6xk6yh3r9 күн бұрын
    • А чому це ви не довольні пацієнтами? Що не всі вам можуть дати взятки які Вам хочеться? Ті пацієнти і мешають вам напрацьовувати свій капітал. А деякі лікарі зовсім нагліють як у людини нема грошей на взятку, то треба помирати або самотужки як повезе.

      @user-jw4me3ct2q@user-jw4me3ct2q3 күн бұрын
    • @@user-jw4me3ct2q одна з основних причин чому я пішла, це зарплата, я хочу мати достойну, а не заглядати у руки людям, як багато колишніх колег, а раптом щось перепаде. Це по-перше, по-друге хотіла б я подивитись, чи були б ви довольні коли до вас в кабінет заходить чоловік вивалює вам на стіл своє хазяйство і починає дрочити, або починає до вас приставати і лапати, як тільки закриваються двері в кабінет. Або коли ви залишились одна в лабараторії, бо такі правила, що ввечері з 6 працюючих залишається хтось один хто має видавати результати, а до вас ввалюється наркоман з ножем. Ото ви б були щасливі і раді пацієнтам. Не гребіть всіх під одну гребінку, ви поняття не маєте, через що ми проходимо поки вивчимось, і тим паче що з нами відбувається на роботі, і наскільки ми не захищені. І так, пацієнти у більшості випадків хами рідкісні, і чомусь вважають що їм хтось щось винен, починаючи з інших людей в черзі, закінчуючи головним лікарем. Буде таке відношення, лікарів не залишеться. Залишаться хапуги, яким на вас все рівно, аби гроші заробити, бо нормальні люди не хочуть отримувати кожного дня порцію принижень за мізерну зарплату.

      @user-qk6xk6yh3r@user-qk6xk6yh3rКүн бұрын
  • На фармацевтичних факультетах так само, на власній шкірі перевірено😔

    @user-wp8oj4nm4v@user-wp8oj4nm4v10 күн бұрын
    • А ви довчились, чи ще в процесі?

      @pro_vidvertosti@pro_vidvertosti10 күн бұрын
    • @@pro_vidvertosti Довчився але не працюю за спеціальністю

      @user-wp8oj4nm4v@user-wp8oj4nm4v10 күн бұрын
  • Я навчався у Запорізькому медичному, можу сказати так: є свої проблеми, але вони точкові та не дуже критичні. Здебільшого компетентні, професійні педагоги, широка навчальна база та все, що потрібно для навчання. Хабарі не вимагали жодного разу (ні відкрито, ні завуальовано). Багато людей відсіялось після першого Кроку, які або не здали, або зрозуміли, що це не їх/не потягнуть. За академію в Дніпрі чув негативні відгуки, дійсно. Але все ж закликаю вас не судити всю навчальну медичну систему за одним випадком. До речі мінімальна інтернатура 1,5 роки триває

    @saintbenedict1198@saintbenedict11987 күн бұрын
    • А ви зараз працюєте лікарем?

      @pro_vidvertosti@pro_vidvertosti7 күн бұрын
    • Так, працюю, щоправда, вже в іншому місті

      @saintbenedict1198@saintbenedict11985 күн бұрын
  • аааа ви шо жартуєте, скільки ви раз шеймили і звинувачували героїню шо вона покинула навчання?!?!?!! це її справи що вирішувати в той чи інший момент, трошки вспокойтеся!)))

    @tgk_dychka@tgk_dychka8 күн бұрын
    • А хто її звинувачує?)

      @pro_vidvertosti@pro_vidvertosti8 күн бұрын
    • @@pro_vidvertosti ааха та от влесне ж ви хіба з таким моралізаторським подивом не перепитуєте, що ти кинула навчатись, не отримала освіту, шо ж ти будеш в тому світі робити без такої важливої освіти, та ти ж на себе подивись хто ти без неї!!!!)))))) не ну я неможу, так старалась такий молодець була а зараз шо ааахах

      @tgk_dychka@tgk_dychka8 күн бұрын
    • ​@@tgk_dychka я такого не казав) Ви все видумали. Я запитував лише для того, щоб дізнатись причину. Я не засуджую героїв, а лише намагаюсь уточнити істинний мотив, щоб люди, подивившись відео зрозуміли для себе - чи потрібно взагалі йти вчитись на медика і які можуть бути наслідки. Я теж працюю не по спеціальності і мені вища освіта не знадобилась у роботі. А в колективі є колега взагалі без вищої освіти і це не заважає професійно виконувати обов'язки.

      @pro_vidvertosti@pro_vidvertosti8 күн бұрын
KZhead