Programozás: mit tanuljak kezdőként?

2024 ж. 26 Сәу.
2 425 Рет қаралды

Megmutatjuk, hogy mivel tudsz a legkönnyebben kezdeni.
★☆★ PROGRAMOZÁS KARRIER KLUB ★☆★
programozaskarrier.hu/klub/
★☆★ LEHET BELŐLEM PROGRAMOZÓ? ★☆★
Töltsd ki a tesztet a Programozás Karrier oldalán!
programozaskarrier.hu/
★☆★ INGYENES HTML-CSS ÉS WORDPRESS TANFOLYAMOK ★☆★
programozas-karrier.teachable...
programozas-karrier.teachable...
★☆★ NÉZD MEG AZ ÖSSZES PROGRAMOZÁS KARRIER TANFOLYAMOT! ★☆★
programozas-karrier.teachable...
★☆★ OLVASS BELE INGYENES TARTALMAINKBA! ★☆★
programozaskarrier.hu/cikkek/
★☆★ TÖLTSD LE KÖNYVEINKET! ★☆★
programozaskarrier.hu/konyvek/
★☆★ CSATLAKOZZ ZÁRTKÖRŰ FACEBOOK CSOPORTUNKBA! ★☆★
/ programozaskarrier

Пікірлер
  • Adatfeldolgozás: Python/pandas + sql és még jöhet hozzá akár power BI - sql ből az adatok, mert így pontos tuti kimutatásokat kapsz. Olyanoknak mint én akik nem szeretik a frontendet! Vagy lehet menni Linux irányba, szerverek stb. Nekem is nyomták régebben ezt a frontendes irányt, hogy könnyebb és miegymás, de éreztem mindig, hogy nem az én világom. Így jó sok idő kellett mire megtaláltam az irányt de végül a fentebb soroltak meghozták számomra amit szerettem volna. Ezekhez sem kell felső matematika.

    @humanpyhumanpy41@humanpyhumanpy4122 күн бұрын
    • Pont ebben a témában jön hamarosan videónk és betesszük a Python tanfolyamunkba is. Bár mi az adatelemzést az adatvizualizációval kötjük össze és ez utóbbinak van Pythonos (matplotlib) és JavaScript frontendes része.

      @programozaskarrier@programozaskarrier22 күн бұрын
    • @@programozaskarrier Na az szuper! Meg a Jupyter notebook is nagyon jó, de lehet az fizetős nem tudom mert nekem olyan pycharmom van.

      @humanpyhumanpy41@humanpyhumanpy4122 күн бұрын
    • Jobban belegondolva érdekes dolgokat írsz. Kicsit jobban utánanézünk, mert ahogy analizálom a saját gondolkodásmódomat, az adatelemzéshez nálam volt egy olyan mentális blokk a tanításával kapcsolatban, hogy valamennyi matematika (főleg lineáris algebra és valószínűségszámítás) kellhet hozzá. Emellett a data analyst-et kevertem a data scientist-tel, és az ex-munkahelyemnél fogva (a Tesco által tulajdonolt dunnhumby), sok data scientist-tel találkoztam, akikről tudtam, hogy eléggé pengék matematikából. Nyitott vagyok erre az irányra, mert a pandas adatelemzés, a numpy könyvtár és sok más téma igenis használható a gyakorlatban. Utána fogunk nézni ennek az iránynak alaposabban a korábban említett tartalmakon kívül.

      @programozaskarrier@programozaskarrier22 күн бұрын
    • @@programozaskarrier Jó, azt elmondhatom, hogy nem kettes voltam matekból én sem.. Viszont tényleg annyi minden meg van már írva előre, szóval hála isten nem kell feltalálni a spanyol viaszt. Pl. a Jupyter nagyon kényelmes, olyan frankó DataFrame -et lehet benne készíteni és sokszor egy sorban kiköpi ami kell. Ja majd nézzetek utána. Amúgy jó a csatorna, meghallgatom általában ha jelentkezel. Üdv

      @humanpyhumanpy41@humanpyhumanpy4122 күн бұрын
    • Igen, amerikaiaknak kellett adatelemzést és adatfeldolgozást tanítanom abban a kontextusban, hogy django programban meg tudjanak dolgokat jeleníteni akár API-ból. A Jupyter Notebook ingyenes, használtuk belőle az iPython konzolt Python tanulásra. A PyCharm nem ingyenes, de vannak alternatívái, sőt tanulóknak ha minden igaz, van egy fél éves ingyenes időszak.

      @programozaskarrier@programozaskarrier22 күн бұрын
KZhead