Розсекречена історія. Історичні міфи про бій під Крутами

2018 ж. 28 Қаң.
11 802 Рет қаралды

До 100-ї річниці бою під Крутами команда проекту "Розсекречена історія" підготувала спеціальний випуск. У гості до ведучого Олександра Зінченка завітали українські історики Віталій Скальський, Михайло Ковальчук та Ігор Гирич, а також письменниця Лариса Денисенко.
Вони розвінчують кілька історичних міфів, зокрема, про те, що в бій під Крутами кинули зовсім юних хлопців, які загинули у результаті бездарного керівництва. Насправді вони виконали своє бойове завдання і виконали його наскільки це було можливо в тих умовах - затримали на кілька днів величезну армію ворога. В ті часи три дні - це було багато, оскільки ситуація на фронті змінювалась щогодини. По-друге, це не були юнаки 16-17 років, а юнкери. Юнкер - це не про вік, а про військове звання тогочасної української армії. Тобто цим хлопцям було 20-25 років не менше. По-третє, загинуло не 300 юнаків, як прийнято вважати, а не більше 50-ти і ще 30 чоловік було розстріляно у полоні. Про ці та інші міфи дивіться у спецвипуску проекту "Розсекречена історія".
Сайт 1tv.com.ua/
Підписуйтесь на наш канал: / 1tvukraine
Останні новини та анонси на facebook: / 1tvua
Читайте нас на Twitter: / 1tvua

Пікірлер
  • Дякую! Я стільки чув про Крути але що з них правда й досі загадка

    @user-ic4jg3ve7c@user-ic4jg3ve7c3 жыл бұрын
  • Дякую)якраз на історію потрібно було😉

    @user-kk2xq9nd1c@user-kk2xq9nd1c6 жыл бұрын
    • Разьясните народу, где ваши Круты находятся, ведёте передачу про Круты и опять неизвестно где это и что это. Точно так делают и россиянцы, рассказывают про какую то,, героическую Кацапетовку,, не Сказав где она находится.

      @alexfander1238@alexfander12384 ай бұрын
  • Питання до редакції UA:Перший На 37-омій хвилині журналіст, що не представився , розповідає про спогади теж не названого "січового стрільця". Там йдеться про сестру Андрія Соколовського, учня 6 -ого класу гімназії, що загинув під Крутами. Чи можна було б докладніше дізнатися ім"я журналіста та автора цих споминів. Щоб знайти нащадків Андрія з родини Соколовських, якщо можливо вони зараз живі. Буду вам дуже вдячна.

    @pelagiaradomska1846@pelagiaradomska18466 жыл бұрын
  • Бою на ст.Крути передував бій за Бахмач 24-27 січня.Це велика залізнична станція,де поєднались два наступаючих потока більшовиків-з Гомеля і зі Слобожанщини через Конотоп.Бої були більш тривалі і не менш запеклі,ніж на ст.Крути. І підкріплення їхало до Бахмача.Захисники Бахмача відступили і перегрупувались,закріпились на ст.Крути.Тут бій відбувся 29 (чи 30-го?)січня.Було гасло комбатанських загонів:Бахмач,Крути-герої не забуті !,але про Бахмач не згадують навіть історики,що вже говорити про інших громадян.З Бахмача нікого не привезли на поховання в Київ.Героїзація Крут почалася з емігрантських кіл,а туди потрапили більш молоді учасники,які не були в Бахмачі.Так що історію треба більше розсекретити.

    @user-fk9bb1wb5u@user-fk9bb1wb5u2 ай бұрын
  • а чому історики мовчать про штабний вагон із набоями, який залишив своє місце і у вояків не залишалось чим боронитись? так пише автор перших мемуарів про битву під Крутами Іван Шарий. "Штаб, як тільки почали рватися ворожі шрапнелі, переполохався, переніс канцелярію з вокзалу у вагон і з усім ешелоном утік верстов на 6 від Крут, зоставивши керувати битвою офіцера Гончаренка, який весь час стояв у тилу і, певно, с переляку абсолютно не знав, що йому робити… Тікаючи, штаб захопив і вагони з патронами та набоями до гармат, що добило нашу справу під Крутами. З позиції раз за разом передають, щоб дали патронів, а тут огляділись - нема вагонів з патронами. Тоді офіцер Гончаренко кида битву і біжить сам з голими руками за патронами навздогінці штабові. Пробіг версти дві, побачив - далеко, і вернувся назад. Нарешті козаки з правого крила, примітивши недостачу патронів, а також те, що ешелони поїхали геть на другу станцію, почали одступати. Власне, одступати звелів і командир, але цей наказ був пізно переданий січовикам и вони бились до того часу, коли вже з правого крила станція була зайнята більшовиками… Битва була програна".

    @alexmilanello@alexmilanello5 жыл бұрын
  • История всегда служила всякого рода подлецам, грабившим народ и развязывающим войны.

    @strelkiny@strelkiny6 жыл бұрын
  • Гончаренко сам драпанул с поля боя. За ним и это горе-войско!! Поистине, "великое" сражение 20 века)))))))))))))) Дякую за брехню))))

    @mohammadmarokko8463@mohammadmarokko84635 жыл бұрын
KZhead