Затлъстяване - хормони, гени, метаболитен синдром: д-р Райна Стоянова, Regina Life Clinic

2023 ж. 23 Шіл.
38 018 Рет қаралды

Д-р Райна Стоянова.
Специалист по Ендокринология, болести на обмяната и диететика.
Завършва медицина в в Медицинския Университет на София през 2011г., а след това работи в столичната болница „Лозенец“ като лекар-ординатор и хоноруван асистент по Пропедевтика на Вътрешните Болести към Медицинския Факултет на СУ.
В УБ „Лозенец“ д-р Стоянова се запознава отблизо с трансплантационната медицина. Като лекар -стажант е черпила опит от видни имена в сферата на ендокринологията, метаболитните заболявания и диабетологията, като: Проф. Готие, Проф. Карел, Проф. Дюкан.
Тя работи в Клиниката по ендокринология и болести на обмяната за лечение на метаболитните нарушения към УМБАЛ „Царица Йоанна- ИСУЛ“ и е докторант по хранене и диететика. През 2016 г. завършва втората си магистратура по „Управление на здравеопазването“ със защита на дипломна работа в сферата на лекарствената политика. Д-р Стоянова участва в различни национални и международни проекти, свързани с метаболитните заболявания, затлъстяването, захарния диабет, иновативни начини за диагностика и терапия на заболяванията на щитовидната жлеза, оценка и превенция на кардио-метаболитен риск, женско здраве в периода на менопаузата и други. Тя е експертен консултант в разработването на различни модели и методики за работа с пациенти, разработване на нови молекули в терапията на метаболитно-ендокринните заболявания.
Д-р Стоянова работи активно със спортисти и ползва патентована програма за подобряване здравето и представянето на състезателите с доказан успех. Заедно с екипа си, тя предоставя на пациентите с наднормено тегло и затлъстяване уникална по рода си цялостна програма за редукция на теглото и поддържане на оптимална форма, включваща различни прегледи, лекарствена и инфузионна терапия, микробиомна оценка и повлияване, хранителен режим и постоянна психологическа помощ, с което се осигурява постоянен контрол, стратегическо планиране и проследяване, подкрепа и мотивация. Тя е работила и все още колаборира с Клиника по ендокринология и диабетология във френската болница „Сент Луи“ в Париж, както и с канадската болница CAMH в Торонто.
Научните интереси на д-р Стоянова включват храненето при различни заболявания, хранене при спортисти, микробиомът, чернодробните заболявания, метаболитният синдром, малнутрицията и в частност онкомалнутрицията, както и адекватно консултиране в сферата на парентералното и ентерално хранене. Член е на Българското дружество по ендокринология (БДЕ), Българското сдружение по тиреоидея и паратиреоидея (БСТП), Българската асоциация за изучаване на затлъстяването и свързаните заболявания (BASORD), Българската асоциация по парентерално и ентерално хранене (BULSPEN), Европейската асоциация по паренетрално и ентерално хранене (ESPEN), Американската асоциация по паренетрално и ентерално хранене (ASPEN),Европейската асоциация за изучаване на затлъстяването (EASO), Американската асоциация за борба със затлъстяването (TOS), Европейската асоциация за изучаване на диабета (EASD), Българското дружество по хранене и диететика (БДХД) и др. Тя владее френски и английски език.
Хора с различни проблеми: метаболитен синдром, наднормено тегло и затлъстяване, захарен диабет, хранителни разстройства, бъбречни заболявания, както и за тези, които искат да подобрят хранителните си навици и да получат максимална полза от храненето си - вегетарианци и вегани, детокс, джусинг, бодибилдинг, бременни и кърмещи жени са по-голямата част от пациентите, с които се занимава. Консултира и изгражда хранителни режими и след генетично изследване NutriGen. Д-р Райна Стоянова участва в различни проекти, свързани със здравословното и балансирано хранене в страната, обучения и семинари на различни тематики, свързани с храненето.
С д-р Райна Стоянова говорихме за хормоните, гените, метаболитния синдром и причините затлъстяването да се превръща в епидемия.
Regina Life Clinic:
www.reginalife.clinic/bg
Приятно гледане и слушане!
Последвай ни и в:
KZhead: / @legendibg
Instagram: / legends__podcast
Twitter: / legendilegends
Spotify: spoti.fi/2TeTM1p
Apple Podcasts: podcasts.apple.com/bg/podcast...
Google Podcasts : podcasts.google.com/feed/aHR0...
SoundCloud: / cfcjgwgp3shy
Deezer: www.deezer.com/us/show/206787...
-
Георги Харизанов
Веселин Вълчев
Легенди / Legends
Българският подкаст

Пікірлер
  • Супер! Изключителен гост! Умна, умерена и компетентна!

    @georgibaev@georgibaev8 ай бұрын
  • Мноооого ми харесва темата на разговор.Но стига ,моля,с тези английски вметки.В България сте,говорете чист български.Поздрави от Канада!

    @pavelignatov7303@pavelignatov73039 ай бұрын
    • Пълна подкрепа за мнението Ви. Ако са българи,които живеят извън България и заменят някои думи,горе долу е разбираемо,но да си в България и да говориш по този начин е 😢. Пък може и да е новият български език на "интелигенцията " кой знае.

      @gvendiangel1@gvendiangel19 ай бұрын
    • Ще ги коучна с един хейт 😂

      @DanielAz-qb6uj@DanielAz-qb6uj7 ай бұрын
  • Гостът е страхотен, както всеки път - изключително интересно и полезно, НО поведението на водещия е крайно непрофесионално. Задава се въпрос, чийто отговор не се приема и се омаловажава. Изключително грозно е да се кани гост - професионалист, ЛЕКАР и след като няколко пъти е казал, че например гените и хормоните имат значение за затлъстяването, да се започне от водещия някакви иронични изказвания, шеги и сарказъм през целия подкаст. И друг път ми е правило впечатление това с други професионалисти, дори понякога изглежда, че на тях самите им става неудобно и не знаят какво да кажат. Все пак целта на тези разговори е професионално мнение и изказване на факти, а не едни и същи мнения от фитнес индустрията.

    @MirelaKlps@MirelaKlps9 ай бұрын
  • Благодаря Ви. Уникално и безкрайно полезно!❤

    @vatodorova2306@vatodorova23067 ай бұрын
  • Издразни ме отношението на водещия към проблема... Докторката е супер. Радвам се, че има и такива в Бг. Аз не съм срещала много за съжаление, поне във Варна

    @cami0076@cami00769 ай бұрын
  • Благодаря за интересната тема .Благодаря на др.Райна Стоянова 🌹

    @user-jr2qc6oj7z@user-jr2qc6oj7z9 ай бұрын
  • Много интересен подкас г-н харизанов моля поканете митко димитров

    @user-ln9up7bt3r@user-ln9up7bt3r8 ай бұрын
  • Подкастът е невероятен! Уникален! Благодаря, благодаря, благодаря, ...! Моля, постарайте се и работете върху ясното произнасяне на звуците, за да не се чува неясно мърморене. :) има и логопеди освен ендокринолози (това е шега, не се обиждайте, защото много Ви харесвам).

    @katyalight@katyalight4 ай бұрын
  • Много полезно , благодаря за информацията .

    @Mayami33@Mayami338 ай бұрын
  • Благодаря за хубавото интервю! Не обичам да критикувам, но мисля, че всички разбрахме, че водещият обича тренировки с тежести...

    @ivangeorgiev9851@ivangeorgiev98519 ай бұрын
  • Много полезно предаване! Благодаря Ви!

    @kristingeorgiev@kristingeorgiev9 ай бұрын
  • Благодаря Ви!

    @dimanikolova1353@dimanikolova13539 ай бұрын
  • Поздравления за страхотният епизод,който определено ме накара да гледам и още.Не знам как ви откривам канала чак сега, но е много приятно да имам разнообразието да чувам тази информация и на Български.

    @petyadevilkin@petyadevilkin9 ай бұрын
  • Чудесен подкаст! Д-р Рени Стоянова за мен винаги е била много начетен и страхотен специалист, още откакто ми беше асистент по вътрешни болести. Бих й се доверила изцяло като колега и пациент.

    @lindastoianova5590@lindastoianova55909 ай бұрын
    • Една забележка ако позволите без да се заяждам, но все пак сте лекар и се предполага, че трябва да може да пишете правилно - пише се Д-р, а не Др!

      @kostadinmihaylov3564@kostadinmihaylov35649 ай бұрын
    • @@kostadinmihaylov3564 прав сте, благодаря!

      @lindastoianova5590@lindastoianova55909 ай бұрын
  • Здравейте. Много исках да изслушам, това видео, но може би микрофоните ви са твърде близо до дамата и това преглъщане и примлясване докато говори е непоносимо. Има много хора като мен, с така наречната " Мизофония", за които тези звуци да непоносими. Ето ви и тема за бъдещо видео. Казвам ви това, за да имате предвид и хората като мен и ако може в бъдеще да направоте така,че това фа не се чува.

    @gmakaveeva@gmakaveeva9 ай бұрын
  • Много стойност в този канал и в този епизод. Поздравления и благодаря за времето ви.

    @dimitarbajalcaliev7394@dimitarbajalcaliev73949 ай бұрын
  • Поздравления за госта и за авторите на предаването!

    @dannailsteff3711@dannailsteff37119 ай бұрын
  • Най-съдържателния подкаст!

    @nikolayyakov7837@nikolayyakov78379 ай бұрын
  • Благодаря ви отново Гн.Харизанов за уникалният подкаст и ерyдиран и начетен гост.С удоволствие ви следя и слушам всеки подкаст.Проължавайте в същият дух !!!

    @denislavdobrev7444@denislavdobrev74449 ай бұрын
    • пише се ерудиран ...

      @user-xs2ci6ev6x@user-xs2ci6ev6x9 ай бұрын
  • Страхотен подкаст! Сега намерим канала и със сигурност ще го последвам!

    @SP-nw1pm@SP-nw1pm9 ай бұрын
  • Уникална жена

    @Ivan_valev@Ivan_valev9 ай бұрын
  • NMN, спорт и фастинг е топ антиейджинг протокола za обикновения човек! Страхотен подкаст. Благодаря!

    @user-qb6gt3eq1i@user-qb6gt3eq1i9 ай бұрын
    • страхотен коментар , на същото мнение съм , поздравления !

      @user-xs2ci6ev6x@user-xs2ci6ev6x9 ай бұрын
    • За необикновения - също! :)

      @hristiyanhristov2480@hristiyanhristov24809 ай бұрын
  • Много полезен разговор и гост със задълбочени познания. Благодаря! Дамата леко е позабравила българския език :)

    @dimitargeorgiev5732@dimitargeorgiev57329 ай бұрын
    • Дамата ползва много англоезична литература, но иначе е добър оратор и за млад човек си служи все пак доооста добре с езика. Мисълта тече бързо и безпрепятствено, което все пак е наслада за ума при всички мънкащи в днешно време. Освен това има доста задълбочени знания, което в нейната област в България не е често срещано явление.

      @desbou@desbou9 ай бұрын
  • Д-р Стоянова е много права за липсата на време - не познавам пълни хора, които нямат желание да са слаби, но всички пълни, които познавам, нямат времето да полагат усилия за телата си. И аз съм от тях - професионална работа (на бюро и на крак на едно място), дете, къщна работа, куче... И сред всичкото това - 6 часа време за сън. Откакто детето ми не беше в количката, в яслата или в градината, съм нямала време да изляза просто ей-така на разходка. Няма как и да имам, след като апартамент в София струва половин милион, а не съм се родила в семейство на вече постигнали поне това.

    @zashtitnikbg8696@zashtitnikbg86969 ай бұрын
    • Имам две деца, работя на смени, имам втора работа,имам куче,жена, ремонтирам ново жилище(тотален строеж) и пак намирам време даже за тренировка в зала. Всеки сам може да менажира времето си и да приоритизира нещата, както иска. :)

      @mariyanstrishkov3410@mariyanstrishkov34107 ай бұрын
  • Поздравления, пореден топ гост и топ качество информация.

    @svetoslavmatuski1755@svetoslavmatuski17559 ай бұрын
  • Случайно се озовах тук. Не познавам домакина. За госта нямам забележки. Но пичът изобщо никога не се е сблъсквал с по-сериозен проблем в живота, още повече здравословен, затова му е толкова лесно да обвинява. Да, вярно е, че в България от 90те се появи една странна култура на безкрайно плюскане напук на цялата беднотия, която превърна голяма част от стройните и здрави български мъже в свине. Но освен тях и освен джанк фууд прецаканите има хора с наистина сериозни хормонални увреждания, дължащи се на различни фактори, включително тоталната обща интоксикация от въздух, вода, храна и стресова среда и тозинвид проблематика съвсем не се решава толква лесно. Мускулягата има твърде опростено механистично разбиране за човека и тялото му, което колкото и да има материално измерение, не е кола, нито кафемашина, там ще сложиш бензин, тук малко масло, да добавим водищка, едно хапченце, една инжекцийка, ще го лишим от храна и готово. Ами не, доста по-сложно е и изобщо простата логика и алгебра тук не вършат работа. Говоря от личен опит.

    @desbou@desbou9 ай бұрын
    • След тежка инфекция с една рядка за нашите ширини бактерия, мъжът ми напълня за изключително кратко време с 30кг, без да е имал промяна в храненето и двигателните навици, а той е спортен тип. От под 70кг на 100кг с огромен подут корем и гинекомастия, тежка умора и куп други проблеми. Какво ли не прави, какво ли не опитва да спортува, колело, фитнес..много неща. Но тогава изобщо не бяхме наясно с генезиса на проблема. Отне ни 5 години, докато разберем, какво се е случило. Тази гадинка му беше скапала цялата храносмилателна система, което беше повлякло след себе си и ендокринната, черен дроб, стомах, жлъчка, черва, всичко беше леш. На мен ми коства много дни и нощи четене, лечението беше с билки и правилна храна, а после и спорт и продължи още няколко години, а беше почти с цироза. Сега отново е почти като преди, но с цената на много упоритост. Давам само пример за мусколягата, че нещата изобщо не са така прости, както той ги мисли. В момента аз съм с подобен проблем, а винаги съм била здрава и жилава. Хашимото в тежка форма и 15 кг отгоре всичкото във вид на сланина. Ям малко и все "здравословна" храна и доколкото силите ми позволяват, не спирам и въпреки това.... Та така.

      @desbou@desbou9 ай бұрын
    • И аз мисля като Вас,водещият е груб и нетактичен!

      @user-ol6fi2io6s@user-ol6fi2io6s9 ай бұрын
  • Харесвам гостите в подкаста и слушам с интерес, но домакинът, каквото и да му се обяснява насреща, върти и суче в неговата си мантра за затлъстяването като резултат от мързел. И въпреки факта, че съм съгласна, че в голямата част от случаите това Е така, то има едни хора, които напълняват/отслабват под влияние на любимите хормони на домакина; или имат дадена фамилна обремененост (напр. диабет). Щеше да е интересно да има задълбочаване за какво да се следи в тази посока, както се случи в последната част на видеото, отколкото позицията му е да е оборва тази теза на всяка цена. В някакъв момент започва да става цинично и неградивно просто. Винаги съм се чудела защо такива хора си мислят, че могат да мотивират някого да промени навиците си, като го обижда и се държи арогантно. Добавям, че нямам проблем със затлъстяване и килограми, имам много редовна двигателна активност.

    @tanyapetkova9903@tanyapetkova99037 ай бұрын
  • Изключителен подкаст!!!!

    @jonkata007@jonkata0079 ай бұрын
  • Водещият губи мярката доста често. Да остави гостенката да се изясни, без да я прекъсва, би било по-полезно за разговора. Тезата му е скромна и я разбрахме веднага.

    @yonkamandeva398@yonkamandeva3989 ай бұрын
  • Здравейте! Как мога да се свържа с вас. Благодаря ❤

    @radkatodorova2654@radkatodorova26549 ай бұрын
  • Скипвам ,риколвам .... Защо?

    @krasimirayotova5429@krasimirayotova54299 ай бұрын
  • Открих ви преди няколко дни...и веднага ми прилепихте вниманието с интересните си теми. Моля, да споделите името или линк към Ютюб канала на споменатото в подкаста момче, което прави експеримент със себе си да хакне тялото си....т.е. да подобри метаболитната си възраст ...демек антиейджинг. Благодаря предварително.

    @Tina-xl5om@Tina-xl5om9 ай бұрын
  • Г - н Харизанов като сте подхванали дадена тема - отнасяйте се по - сериозно - за вас затлъстяването може да е забавно но питайте хората с този проблим - стига вече махленски подигравки и по - сериозно отношение към сериозните проблеми

    @Rosen-mz4yh@Rosen-mz4yh9 ай бұрын
    • Затлъстяването е едно чудесна област, която може да отвори очите на един човек, ако започне съзнателно да се вмурка в нея. През последните 10-12 години, съзнателно си подобрявам общата култура на тази тема и с всеки изминал ден смея да твърдя, че основния проблем е в емоционалното състояние, а то зависи ... 😉 Темата е много интересна и искрено Ви препоръчвам да обърнете внимание на тази страна. За напред съм предвидил доста да говоря на тази тема и само като основа ще кажа: Диета = Намалена храна = Стрес = Спиране на всички процеси За себе си ще кажа, че килограмите ми през последните 15 години варират между 124 и 184 😉

      @Vladi.Bulgaria@Vladi.Bulgaria9 ай бұрын
    • толкова може момчето

      @annrousseff4217@annrousseff42179 ай бұрын
    • @@Vladi.Bulgaria Емоционалното най-вече. Предоверяването довежда(съмнението също не е решение) до затваряне в себе си, а етичното отношение, при рационалното настроение и практичност според ,,потребителския модел"(интерес клати фес си е едно агресивно его и презрение към другия(на практика, това проявяваме като цивилизационен резултат), Любовта отживелица, а спазването на някакви БОЖИИ Правила -за морални психозадръжки или ,,сексуална изостаналост". Само като ги слушам, ми се,,отщява да съм" от очакването на другите, от този именно, ,,превъзходствен калъп", сякаш съм механична кукла на конци и техен телесен експеримент. Къде е първопричината за тези последствия? Когато съм била истински и взаимно влюбена, килограмите ми се топяха с часове, а механичната употреба на телата и фокуса върху това, лъжите ни, фокуса върху бройката и игнора към Душата на другия, липсата на общуване между Душите ни е къде по причиняващо болести, защото цялата ,,външност" (опаковката) едва ли би прикрила липсата на Любов. Сякаш слабите външно хора са безсмъртни в плътното си, все пак временно тяло(има си неотменимите от....до. Излишно съсредоточие и суетене върху тялото, липсите са вътрешно-емоционални. И вълните ,,оттам насам" като мода и ,,нормалнст" на поведение. Мъдреците от Сион странно са нарекли нас, човеците, ,,папагали".... От проблемите и страховете доста се ,,печели". Те са си кукичките за внимание, което отдавна опаричено. ,,Или сте с БОГА или с Мамона" ИИСУС Дори храните за животни им причиняват болести, рак, ,,лечения" и страдание. Ендокриноложката, на която казах, че няма болест, която е нелечима с Любов и че диабетът(при емоция, като притеснението от неприемането, което ни кара да се чувстваме неадекватни и това да се пристроим за да бъдем приети, въпреки, че това ни ,,насилва" да се обвиняваме или обвиняваме, и ,,изравняваме" със стандарта, който си е външен фактор) е навярно лечим. ,,Е, и ние би трябвало да живеем от нещо, така, че болестите са за едни, и живот за други." Бях учудена и много натъжена, когато чух, че си е отишла. Печалба и ефекти и някакъв превъзходствен синдром за още и още, като у съседа, у ,,звездата" заради изкуствения имидж и това тичане към относителния успех и този неистов страх от,,лузърство"...... Темата е безкрайна. Фокусирани в тялото, забравихме и БОГА, и Душите си. Онова, от което истински се нуждаем-да обичаме и бъдем обичани. ,,Боклучави" храни е нонсенсът от безлюбието. Да не говорим за чуждиците в езика на общуването е направо потискащ за хора, които обичат разбираемия и красив български език на между човешкото ни общуване, което е къде по-липсващото(и което е невидимо). ,,Последна дупка на кавала" по отношение на ,,липсващите молекули" (🦜пак страх и същото, и същото, и внушения, и усещането, че сме експериментални мишки в човешката ни изборна виртуалност и фалшив превъзходствен стандарт, който настървено 🦜 следваме, бързайки.... за къде? Изгризвайки планетата и изхимичвайки дори самите себе си със самовнушения за уж доброто. Накрая, заболяването на Душата води до рак и тогава се сещаме, че има и друг свят, който има по-прости решения. Усещането е същото, като онези ,,черни чували" и пристрастено боцане, сякаш сме тук да векуваме, бидейки временно за да се учим на къде по ценностни неща на феномена Живот и истински ДАРЯВАЩИЯ ГО. С драйва, коучването и прочие езикови подправки, едва ли бихме се поддали на рекламата за ,,земния рай"... Защо толкова слаби и с перфектни тела избират ефтаназията, нали са ,,върха" на постигнатата стандартизирана, но илюзорна перфектност?! 🕊️IYl 👀💙🐞

      @violetanikolova7776@violetanikolova77768 ай бұрын
    • @@violetanikolova7776 🙂

      @Vladi.Bulgaria@Vladi.Bulgaria8 ай бұрын
  • Браво,госпожо Доктор Вие сте си наместо.. Водещия,нека се научи да задава въпроси,а не да се мъчи да отговаря и развива темата...

    @dobratodorova8401@dobratodorova84018 ай бұрын
  • Браян Джонсън и блупринт :)

    @diankostadinov@diankostadinov9 ай бұрын
  • Топ тема, страхотен гост! Но не всеки има 1:30 да гледа, ако го нарежете на клипове вярвам че ще стигне повече очи👀

    @gaidarskimsn@gaidarskimsn9 ай бұрын
    • Голям си гений. Гледай докъдето можеш и след това когато можеш продължавай. Сам можеш да си го направиш на клипове.. Аман от претенции. Формата на подкастите е такъв. Ти можеш и на ден по 15 минути да гледаш- никой не те кара наведнъж.

      @Dirborg1@Dirborg19 ай бұрын
    • ​@@Dirborg1 Разбирам, че моя коментар е предизвикал емоции в теб, но бих се радвал, ако можем да обменяме мнения свободно, не си у вас.

      @gaidarskimsn@gaidarskimsn9 ай бұрын
  • Гостенката е, като енциклопедия!

    @nikolayyakov7837@nikolayyakov78379 ай бұрын
    • Но не по български език 🤷‍♀️ Въпреки това, беше изчерпателна Благодаря за смисленото съдържание на този подкаст🌞

      @jasminaradeva7866@jasminaradeva78669 ай бұрын
  • Правилното произношение на longevity e лонджЕвити, а не лонджИвити! Ползвайте българския език като ви затрудняват чуждите езици. И кому е нужно изобщо да се "напиняте" през английски? Отделно, казва се It runs IN the family, а не WITH the family!

    @horshidetou@horshidetou8 ай бұрын
  • Аз не разбрах , кой е госта . Водещия си задава въпроса и сам си отговаря и размишлява 🤔

    @martinvalchev7899@martinvalchev78999 ай бұрын
  • Прекомерното използване на чуждици не ви прави да звучите по интелигентно, а напротив духовно принизени и комплексирани.

    @emiliasvilenova8889@emiliasvilenova88894 ай бұрын
  • Игорь Романович говори за храненето в Америка.

    @user-ip4kt3dt7n@user-ip4kt3dt7n9 ай бұрын
  • Коучинг, съпорт... Ако бяхте казали рекомендую, щях да си помисля, че говорите на руски :D

    @PeshoPeshev@PeshoPeshev9 ай бұрын
    • Малко е попрекалила с чуждиците! :)

      @dimitargeorgiev5732@dimitargeorgiev57329 ай бұрын
    • Но и водещият риспондва подобаващо!

      @PeshoPeshev@PeshoPeshev9 ай бұрын
  • Нищо ново не каза. В книгите преди 50 години пише същото. Дайте практически съвети на базата на днешното забързано ежедневие!

    @user-hh3mm8dh2f@user-hh3mm8dh2f9 ай бұрын
    • в книгите преди 50 години обвиниха мазнините и лансираха въглехидратите. Сега се оказва, че е точно обратното и че тези захари водят до метаболитните заболявания.

      @user-gc4qo3hy4e@user-gc4qo3hy4e9 ай бұрын
  • Защо водещият е по долни гащи, при това червени?

    @annrousseff4217@annrousseff42179 ай бұрын
  • Колко чужди думи 😅

    @kalinkaishev5279@kalinkaishev52799 ай бұрын
  • Синификантно? О боже каква употреба на чуждица

    @annrousseff4217@annrousseff42179 ай бұрын
    • Сигнификантно от " significant"

      @magicourtney1280@magicourtney12809 ай бұрын
  • Поредния прекрасен епизод. Много съдържателен подкаст. Поздравления!

    @krasimirdimitrov7940@krasimirdimitrov79409 ай бұрын
KZhead