Генезис на руския газов бизнес в Европа - Крах или евтаназия? - Аналитични обзори и коментари еп. 13

2023 ж. 11 Мау.
8 085 Рет қаралды

Представяме Ви епизод 13 от поредицата Аналитични обзори и коментари, посветен на краха на над 50 г. сътрудничество в газовата област между Европа и Русия. Дава се хронологията на намаляването на обемите руски природен газ в Европа през периода 2021-2023 г. Прави се анализ на изтеглянето на Русия от най-големия си газов пазар в условията на най-мащабната геополитическа криза в Европа от времето на Втората световна война - руската военна агресия в Украйна. Това е шестият епизод от поредицата за руската енергийна политика и ролята на Русия в глобалната геополитика и енергетика, които представяме на канала в продължение на задочната дискусия по проблематиката на книгата "Енергийният преход - геополитика и енергийна дипломация". Това са темите, които пожелахте, но за които трудно се говори ... безпристрастно... и професионално...
Издаването и представянето на книгата "Енергийният преход - геополитика и енергийна дипломация" с автор д-р Янко Янакиев - #YankoYanakiev - предизвикаха значителен интерес в професионалните среди в сферата на дипломацията и енергетиката, научната общност и обществеността като цяло. Към автора на книгата бяха отправени множество въпроси по разглежданата в нея проблематика, свързана с актуалната тематика на енергийния преход, геополитическите му измерения и предизвикателствата пред енергийната дипломация, в контекста на протичащите политически и икономически процеси, определящи нашата съвременост. Желанието на читателите и интересуващите от тази тематика е дискусиите да продължат под различни форми. Една от тях е чрез настоящия канал в You Tube - чрез Аналитични обзори и коментари.
#ЕнергийниятПреход #ЕнергийнаДипломация #EnergyTransition #EnergyDiplomacy
Гледайте! Коментирайте! Споделяйте!

Пікірлер
  • Поздравления! Благодаря, че авторът откликна да засегне темата и за Русия и дава отговор на зададените му от мен въпроси! Следя с интерес коментарите в канала, които са актуални и безпристрастни, направени професионално в съдържателно отношение. В сегашния епизод ни дава фактология на търговската и икономическа страна на събитията, които досега са оставали или на заден план, или се политизират. Запознат съм с книгата и имам впечатления, че авторът има балансиран подход в интерпретацията на фактите и събитията по отношение на проблемите, които разглежда в нея. Очакванията ми са и занапред да бъдат засегнати и темите за настоящата политика на Китай и на ЕС, по подобен начин, както е направено в книгата. Претенциите по-долу считам за неоснователни и не на място в предложения контекст.

    @jordanvassilev@jordanvassilev11 ай бұрын
  • То сега пак си купуваме руски газ и нефт само че три пъти по -скъпо.😅

    @margaritamatanska4786@margaritamatanska478611 ай бұрын
    • Кога сега? Цената на газа се сгромолясва на борсата. А преди, когато Русия спря газа през прекупвач техният газ дойде по-евтино отколкото щяхме да го платим по договора. Харесва ли ви да ви лъжат? Харесва ли ви да ви крадат? До кога ще вярвате на руската пропаганда?

      @nikolachuhlev8122@nikolachuhlev812211 ай бұрын
    • Каква руска пропаганда бе тиквеник? Гъзта е руски обаче от други страни взимаме... Язък от предатели и войнолюбци дето ласте срещу Русия после щесси патите..

      @maimunkatabg@maimunkatabg11 ай бұрын
    • @@nikolachuhlev8122 Мъжко дупе се еве един път , българско русоробско дупе на всеки 3 мин , защото толко време може да помни .

      @star4all930@star4all93011 ай бұрын
    • @@nikolachuhlev8122 Газта сами си я спряхме или по скоро нашите евроатл. партньори и така намерихме прекупвач на същия газ и така имаме резултата който имаме

      @user-yv6vr6is8v@user-yv6vr6is8v11 ай бұрын
  • абе нали ЕС реши да се влияе от спотовия пазар иСАЩ затвори СУИФТ за Русия и Украина няма нищо общо а простотията на ЕС и ние като първенци се набутахме за радост на САЩ и престани с Руската агресия защото преди това има Минск1 и 2

    @boikapeneva7623@boikapeneva762311 ай бұрын
    • Според вас защо Русия не изпълни Минските споразумения? Невзоров какво попита? За 8 години Украйна иска сини каски от ООН Единадесет пъти. Единадесет пъти Русия блокира това искане. И продължаваше да избива хора там. А вие продължавате да вярвате на този фашистки режим.

      @nikolachuhlev8122@nikolachuhlev812211 ай бұрын
KZhead