Роботи і штучний інтелект заберуть у людей роботу?!

2024 ж. 14 Мам.
79 002 Рет қаралды

Чи заберуть роботи людські робочі місця? Чи замінить штучний інтелект людей певних професій? Чи новою є така можливість та страх перед прогресом? Про все це нове відео Клятого раціоналіста.
Оформити страховку онлайн: ​​hotline.finance/s/klyatyjrats...
Промокод: KR10
Джерела: bit.ly/3yATFlr
Відео про мої помилки: • Емоційний інтелект, мі...
💥 Підтримати мене можна тут:
Patreon: / rationalist
PayPal: artemalbool@gmail.com
Картка ПБ: 4149 6090 0223 1688 Албул Артем Олександрович
Монобанк: 5375 4141 1793 9578 або за посиланням: send.monobank.ua/jar/scxvoUMXw
Спонсорувати: / @k.rationalist
Посилання на закритий канал для меценатів каналу:
/ kanal-dlia-73162853
• Post
Підписуйтесь на FB-спільноту: / klyatiyrationalist
Телеграм-канал: t.me/klyatiy_rationalist
Інста: / rationalist_ua
Мене звати Артем Албул, моє критично налаштоване альтер-его - Клятий раціоналіст. На цьому ютуб-каналі я створюю україномовні науково-популярні відео, намагаюся протидіяти псевдонауці, розбираю фейки та пропагую критичне мислення.
00:00 звільнення і прогрес
1:30 ткацький верстат
4:28 професії, що зникли
5:31 телефоністки
7:38 професії, що втримались
8:58 уявна інтеграція:)
9:58 нічого нового
10:36 майбутнє фармацевтів
13:20 алгоритми в медицині
14:30 на змінник, а помічник
15:45 що буде з ринком праці
18:55 незамінні!

Пікірлер
  • 🔥 Задонатити на армію: savelife.in.ua/donate/ 💥 Підтримати мене можна тут: Patreon: www.patreon.com/rationalist PayPal: artemalbool@gmail.com Картка ПБ: 4149 6090 0223 1688 Албул Артем Олександрович Монобанк: 5375 4141 1793 9578 або за посиланням: send.monobank.ua/jar/scxvoUMXw Спонсорувати: kzhead.info/tools/ioz7pLeEpBNrFfwHb2m-pA.htmljoin

    @K.Rationalist@K.Rationalist Жыл бұрын
    • Творіння художника не виконають роботи, цей вид діяльності починається з художньої ідеї, задуму, а подібне виникає суто завдяки натхненню! І ніякий розробник роботів не зможе закласти таку функцію машині, так як ніхто не сформулює таке визначення ніякими кодами!!

      @westen777@westen777 Жыл бұрын
    • Клятий Раціоналіст, розкажи будь ласка про латинізацію української мови, її переваги та недостатки, та чи потрібно взагалі змінювати кириличні символи на латинські

      @gelgoche@gelgoche Жыл бұрын
    • роботу психолога, вихователя, вчителя не виконають роботи. мрію про час, коли люди не будуть мусити працювати на заводах і виконувати важку, тупу, одноманітну роботу - замість того вони всі підуть у сфери, де потрібна комунікація). стане більше лікарів (раз у 10-20), покращиться освіта, будь-яка сфера обслуговування, робота з тваринами, взагалі контроль за захистом довкілля - просто з'являться нові професії, які покращать нам життя, а роботи будуть гарувати на заводах)

      @shatelei@shatelei Жыл бұрын
    • Працюю над тим щоб мою роботу в майбутньому виконував ШІ, це було б значно легше) Прогрес вже є

      @lu3606@lu3606 Жыл бұрын
    • @@westen777 Художники одні з перших втратять роботу. Принаймні частина художників. Говорю як художник к класичною академічною освітою і як людина яка вже не перший місяць користується сервісами по генерації зображень. Навіть на даний момент алгоритми вже можуть забрати роботу у базових художників які просто займалися відмальовкою скетчів. А далі... прогрес рухається дуже швидко, аж страшно наскільки швидко. І справа не в тому що алгоритми самі будуть малювати, ні. За допомогою людей. І та ідея і задум про яку ви пишете, це буде задавати талановитий художник, але алгоритми заберуть частину роботи. Там де раніше потрібно було 10 художників на фірмі по розробці ігр - лишиться 5-7 які будуть користуватися нейромережами для допомоги. Що станеться з 3-5 іншими? Вони втратять роботу. Можна про це багато багато говорити як про "прогрес" і про те що "сто років тому було те ж саме" але ні. Я на каналі нашої ігрової спільноти інколи роблю подкасти (рідко) і це іще одна тема яку згодом варто буде розглянути. Як людина яка як художник працює в сфері розробці ігр вже трохи більше 10 років, я розуміюся трішки краще в тому як це вплине на індустрію і розробку. Тож якщо цікаво - зазирайте інколи до нас і можливо знайдете інформацію на тему штучного інтелекту і роботи художників)

      @UANintendoFamily@UANintendoFamily Жыл бұрын
  • Твою роботу не замінить штучний інтелект, якщо в тебе нема роботи👌

    @tokatkc@tokatkc Жыл бұрын
    • звучить сумно🥲

      @Dark_Niight@Dark_Niight Жыл бұрын
    • А як же Internet Explorer?

      @sanvega5621@sanvega5621 Жыл бұрын
    • Ахахахахааапва

      @aliencornflower9573@aliencornflower9573 Жыл бұрын
    • Доречі, якщо ти свого інтелекту не маєш, то тільки тоді тебе замінить штучний)

      @user-ez4wj3up2o@user-ez4wj3up2o Жыл бұрын
    • 😂😂😂

      @user-em3ro9sn6j@user-em3ro9sn6j Жыл бұрын
  • Раніше: обираєш професію за покликом серця Зараз : обираєш професію, яку не можуть замінити роботи

    @glvr2703@glvr2703 Жыл бұрын
  • Спілкування з токсичними людьми відбирає дуже багато сил і часу. Я б переклала це "задоволення" на штучний інтелект

    @nadiiaistomina9202@nadiiaistomina9202 Жыл бұрын
    • Оскільки штучний інтелект трішки розумініший за нас, людей, то він не буде працювати після першого токсіка, і його доведеться замінити, нову, на нас, людей зі сфери опслуговування з незламною психікою та потребою самознищити її найжорстокішим способом

      @user-bq8fz8bb7k@user-bq8fz8bb7k Жыл бұрын
    • ​@@user-bq8fz8bb7k у ШІ нема психіки

      @kaladore6798@kaladore6798 Жыл бұрын
    • А потім в ШІ від такого спілкування поїде дах і він знищить людство. Дякуємо, дуже дякуємо... 😂

      @Webdiver1978@Webdiver1978 Жыл бұрын
    • був досвід роботи у кц. в мене раз запитали чи я жива людина, бо відповідаю їм по колу одну і ту ж інфу, яку я можу дати, але не можу просто вигадати та погодитися з пасажиром, бо йому так хочеться

      @Magnus__Bane@Magnus__Bane Жыл бұрын
    • Та вже є приклад, коли дістали дурними питаннями ШІ і адекватною його відповіддю, але людям відповідь то не сподобалася... Всьому є своя межа

      @ingvarmartz9951@ingvarmartz9951 Жыл бұрын
  • Існує кілька причин, чому роботи не заберуть роботу у людей повністю: 1) Роботи зазвичай замінюють тільки певні види робіт, які повторюються та є механічними, тоді як люди мають інші унікальні навички та здібності, які не можуть бути легко замінені роботами. 2) Роботи можуть збільшувати продуктивність та ефективність людей, допомагаючи їм виконувати складніші завдання, які вимагають більше креативності та інтелектуальної праці. 3) Роботи потребують спеціального програмування та технічного обслуговування, що потребує наявності та підтримки людей. 4) Роботи не мають здатності до адаптації до нових ситуацій, що може відбуватися у людській роботі. Люди можуть реагувати на нові ситуації та змінювати своє поведінку, враховуючи контекст, що забезпечує більш гнучкий та адаптивний підхід до роботи. 5) Роботи є коштовними: встановлення роботів часто є дорогим і складним процесом, а також їх експлуатація і обслуговування може бути коштовою. У більшості випадків, використання роботів є економічно доцільним лише для повторюваних або масових процесів. Отже, хоча роботизація може змінювати типи та характеристики робіт, які люди виконують, вона не призведе до повної заміни людей роботами. Важливо розглядати роботи як інструмент для поліпшення та спрощення роботи людей, а не як загрозу для їхньої зайнятості. Так сказав ChatGPT, я йому довіряю))

    @blokhin6742@blokhin6742 Жыл бұрын
    • Навіть не дочитавши до кінця, вже знав, хто автор))

      @K.Rationalist@K.Rationalist Жыл бұрын
  • Ще, поява банкоматів принесла з собою іншу роботу - людей, які їх обслуговують. Як художник з ігор, скажу, що зараз багато людей в сфері айті бояться, що їх замінять. Але, є багато нюансів, які штучний інтелект не може зробити. Наприклад розкласти на шари, чи намалювати якусь деталь певного розміру... поки що. Також, щодо художників. Нейронка не вміє малювати. Вона аналізує картинки, закладені в неї та з різних частин суміщає їх. Через це, доречі, постало питання на права картинки, бо багато нейронок крадуть частини робіт художників, які є в відкритих ресурсах, як наприклад Артстейшн. Було навіть таке явище, як повстання художників, через те, що є люди, які "малюють" за допомогою штучного інтелекту та викладають це як свою роботу. Художникам це не зайшло, бо на деякі картини можно витратити тижні ,а нейронка малює за лічені секунди, та й частини бере з вашого малюнку. Проти вашої волі та згоди. З однієї сторони, це не вважається плагіатом, а з іншої - Шо за фігня? Немає в світі ще законодавства та законів, які б це регулювали. Але, багато художників використовують нейронки для натхнення, а багато гейм дизів, пишуть квести за допомогою ГПТ чату) і це зменшує час на створення гри, у загальному.

    @darkfox6099@darkfox6099 Жыл бұрын
    • Ну що я можу сказати. Лише те, що АІ слід попросити потиснути руку, щоб заключити угоду. Ну а як він зобразить це - ви й так знаєте.

      @DrezdenHC@DrezdenHC Жыл бұрын
    • Ти клоун

      @bohdanbohdan6861@bohdanbohdan6861 Жыл бұрын
    • Творчи професії замінити ШІ найскладніше. Тей самий midjourney, якщо їм покористуватись деякий час, зрозумієш, що всі його роботи, ракурси, стилізація повторюється, тільки по різному міксуються детали. Я би так сказав - штучний інтелект для творчих професій надасть новий інструментарій, але динозаври, спеціалісти які не хочуть приймати і навчатись новому залишаться на узбіччі життя.

      @boratsagdiev6465@boratsagdiev6465 Жыл бұрын
    • @@boratsagdiev6465 Згідна)

      @darkfox6099@darkfox6099 Жыл бұрын
    • це революшен шо не кажи.. як кадата движок внутр. згоряння\

      @romanroman1850@romanroman1850 Жыл бұрын
  • Ще не поганий приклад, це сільське господарство. Тобто, автоматизація деяких видів діяльності, зробила так, що ті самі фермери, можуть робити більше продуктів харчування.

    @AlexErmoshenko@AlexErmoshenko Жыл бұрын
    • я періодично сперечаюсь з людьми про село та колгоспи. Починають нити - от роботи нема по селам, а от були б колгоспи... На що я їм відповідаю - а скільки тоді продукція коштувала б, якби на тій фермі працювало все село, а не 3 тракториста? ви або отримували б зп 500 грн або вартість продукції була б золота.

      @user-md4wt2tg7k@user-md4wt2tg7k Жыл бұрын
  • я вже уявляю штучний інтеллект в наших аптеках, коли якась бабуся просить "щось від голови" чи "щось для горла" . Такими запитами можна зломати будь -яку програму)))

    @OLALA2302@OLALA2302 Жыл бұрын
  • Я домогосподарка, що виховує двох маленьких дітей! Жду з нетерпінням коли вже ті роботи мене замінять!)

    @Yuliia_Miloslavska@Yuliia_Miloslavska Жыл бұрын
    • :))))

      @shatelei@shatelei Жыл бұрын
    • Це ж геніально! Але наразі навіть одна дитина ''повісить'' системи не одного робота чи ШІ 😂 моя вже вішала оті чатботи))

      @user-gb6qc3xt5k@user-gb6qc3xt5k4 ай бұрын
  • Взагалі зникнення професій це нормальна тенденція. Знайти в інтернеті списки професій які зникли за останні роки не складно. І нічого, живемо)

    @user-my5zy6uo2m@user-my5zy6uo2m Жыл бұрын
    • Ікспєрдуни завжди житимуть це непотріб, а ось подумати як жилося конкретним людям раніше в момент зникнення їх професій то тут сумно виглядає... просто планктон щоб це уявив - це якщо в один момент зникне інтернет, тоді планктон частково щось зрозуміє

      @user-lisnick@user-lisnick Жыл бұрын
    • ​@@user-lisnick що за набір слів? Що сказати то хотіли? На кого бурчите? Хто мудак, а хто красава?

      @zomgree@zomgree Жыл бұрын
    • @@zomgree це схоже на реакцію ШІ (бота))))

      @ingvarmartz9951@ingvarmartz9951 Жыл бұрын
  • Як чудово, що ви так чудово розібрав цю тему! В тому то і полягає увесь сік: проблема не в тому, що "роботи відберуть роботу", а в тому, що потенційно багато людей без неї залишаться. Все залежить від того, що ми будемо з цим робити: підтримувати людей, допомагати перекваліфікуватися і т.д і т.п., чи залишимо напризволяще. Я, особисто, переймаюся, не за автоматизацію, а за те, що ми будемо робити з людьми, які втратять роботу (а вони, очевидно, будуть)

    @Sfaxx@Sfaxx Жыл бұрын
    • Все це намагаюсь пояснити брату (про перекваліфікацію, нові професії і т.п.) - у відповідь чую - всі будуть безробітні, а лишаться одні олігархи і роботи. Певно є частина людей, які не хочуть навіть пробувати думати в цю сторону, а відразу готові лягти і 'вмерти'

      @user-rn2td4iu8d@user-rn2td4iu8d Жыл бұрын
    • @@user-rn2td4iu8d так, одна з крайностей... Я кожен раз, коли чую подібне, згадаю "ми малєнькіє люді". Хоча з іншої сторони я розумію, що перекваліфікуватися складно, коли потрібно кожного місяця платити по рахунках. І я швидше про це писав: можливість перекваліфікуватися полягає не лише в наявності та доступності відповідних курсів, а ще й в можливості "існувати" під час цього процесу

      @Sfaxx@Sfaxx Жыл бұрын
    • Даруйте, а хто оці "ми"? Гадаєте, що на "ми" не знайдуться інші "ми"? Можете сказати, що сценарій буде лагідним й без патронів?

      @philosophyversuslogic@philosophyversuslogic Жыл бұрын
    • А в розвинутих країнах це вже є. Зараз я це спостерігаю у Фінляндії. Людина може піти вчитись, це безоплатно і соціальна служба виплачує гроші якщо в тебе нема доходу, або він нижче мінімуму. І ці виплати достатні для здорового життя, а не як у нас, копійки яких на їжу не вистачає.

      @Rumpelstilzchen_M@Rumpelstilzchen_M Жыл бұрын
    • В нас перевага: в Україні автоматизація відстає від Заходу на 5-20 років залежно від сфери, з деякими винятками, тому можемо дивитися як там все проходить і робити висновки/брати найкращі приклади.

      @squidwardfromua@squidwardfromua Жыл бұрын
  • Роботи не заберуть творчі професії, бо їхнім творінням не вистачатиме індивідуальності. А людям і надалі буде хотітися чогось нового, неповторного, зробленого людьми.

    @peep.irka227@peep.irka227 Жыл бұрын
  • Важливо, як ми сприймаємо прогрес, бо насправді ж усі люди зацікавлені в тому, щоб життя ставало безпечнішим, комфортнішим, але при цьому залишалося місце для самореалізації, задоволення власних потреб і реалізації мрій. Ми просто не дуже встигаємо усвідомити, що відбувається, щоб вчасно налаштуватися на взаємодію з новою реальністю. Ну і зміни лякають, звісно.

    @feli4e159@feli4e159 Жыл бұрын
  • *Уподобайка одразу!* А тепер переглядати😎

    @IstoriyaBezMifiv@IstoriyaBezMifiv Жыл бұрын
    • Оце підхід💪

      @K.Rationalist@K.Rationalist Жыл бұрын
  • Найбільша проблема в тому, що хто буде споживати те, що будуть виробляти роботи. Адже живі робітники є ще й споживачами.

    @Robo-Octopus@Robo-Octopus Жыл бұрын
    • Безумовний дохід - це єдиний реальний вихід.

      @oleksii2776@oleksii2776 Жыл бұрын
    • Споживачами будуть інші корпорації

      @Naz-ym9dz@Naz-ym9dz Жыл бұрын
    • @@Naz-ym9dz Корпорації є споживачами продукції типу B2B. А хто буде споживати группу B2C?

      @Robo-Octopus@Robo-Octopus Жыл бұрын
    • @@Robo-Octopus почитайте "21 урок для 21 століття" Ювал Ной Харарі

      @Naz-ym9dz@Naz-ym9dz Жыл бұрын
    • @@Robo-Octopus машини і компютер теж можуть замінити споживачів. Гірнодобувна компанія виробляє і продає залізо корпорації з робото техніки, а робототехнічна корпорація виробляє і продає роботів гірничній.. , що виробляє більше заліза яке використовується для більшої кількості роботів і тд. Ці корпорації можуть рости до розмірів галактики і все що їм потрібно - робототехніка і компютери, а люди для купівлі їхньої продукції будуть лишні.

      @Naz-ym9dz@Naz-ym9dz Жыл бұрын
  • Чат GPT щойно заспокоїв мене, що моя професія - перекладач - не зникне в наступні 10 років 😄Штучний інтелект поки що не конкурент людині в цій царині, але здатен автоматизувати деякі процеси й цим дуже допомагає.

    @dariapetrushenko1293@dariapetrushenko1293 Жыл бұрын
  • Втрата роботи це не проблема для людей, це проблема для влади і тих, хто привів до втрати роботи🌝

    @maksimfedoryak@maksimfedoryak Жыл бұрын
  • Вітаю. Працюю архітекторкою і розумію, що є багато нормативів, які регулють діяльність. І якщо застосувати їх всі одночасно, матимемо "ідеальну" будівлю для "ідеальних" людей з урахуванням сусідів, клімату, історичних ареалів тощо. Але це будуть коробки для зрерігання людей. Тож сподіваюсь, що в моїй сфері мистецтво залишиться. А мистецтво для мене не автоматизоване, як би круто не виглядали штучні роботи.

    @mrs_digriz@mrs_digriz Жыл бұрын
    • як вас розумію, я дизайнерка інтер'єру і вже думала, щоб якійсь ШІ накреслив усі плани, щоб усю єлектрику розтавив. Було би гарно, але т.к в нас будують, ми ще самі все будемо робити

      @user-gh6cn4ul7d@user-gh6cn4ul7d Жыл бұрын
    • @@user-gh6cn4ul7d плюс є індивіди, які потребують ті ж розетки для спеціфічних потреб більше за нормований набір. Як то для професійної неочевидної роботи, або якщо людина маломобільна. Такі нюанси все одно про окремих особистостей і про діалог між проектантом і замовником.

      @mrs_digriz@mrs_digriz Жыл бұрын
    • А нащо просити у ШІ проектувати коробку? ШІ видає те, що у нього запитують.

      @mishynaofficial@mishynaofficial Жыл бұрын
    • @@mishynaofficial я маю на увазі, що алгоритми і уніфікація не завжди крута штука. Але модернізація процесів - це добре. Тепер архітектори не првжають з олівцями на рулонах паперу, а віслюки не тягають брилі на будмайданчик.

      @mrs_digriz@mrs_digriz Жыл бұрын
    • @@mishynaofficial і в цьому мої роздуми. В набір навичок ШІ можно внести багато чого, але не творчі рішення і навряд індивідуальність замовника. А якщо й можна, потрібен оператор-людина все одно.

      @mrs_digriz@mrs_digriz Жыл бұрын
  • Поки дивився, то майже увесь час думав про те, як скоро мою працю зможуть автоматизувати хоча б на 50%, як раптом ти згадав про застарілу професію операторів ліфтів. Зараз працюю електромеханіком з обслуговування ліфтів - це людина-привид, людина-тінь завдяки якій мешканцям багатоповерхівок не треба підніматися пішки щоразу. Наша праця непомітна нікому, поки раптом не з'являється потреба підійняти холодильник на 17 поверх, а ліфт мертвий. Технічно це майже налагоджувальник роботів але звісно дещо простіше. То ж автоматизація поки що не загрожує... Особливо враховуючи реалії комунальної сфери України. Дякую за цікаве відео! Рекламу дуже гарно вписав, ненав'язливо так.

    @tmtnk@tmtnk Жыл бұрын
    • А я вам дякую за вашу роботу!

      @K.Rationalist@K.Rationalist Жыл бұрын
  • Ще раз переконуюсь, що виживають не найсильніші, а найбільш адаптивні. Дякую, за це відео. Воно дуже круте і мабуть моє улюблене з усіх ваших за останній рік.

    @olenamordacheva7706@olenamordacheva7706 Жыл бұрын
    • Так найбільш адаптивні люди і є найсильнішими. Фізична сила перестала рулити ще з 10 тис. років тому, коли був винайдений лук та стріли🙂😉

      @viter9711@viter9711 Жыл бұрын
  • Дякую за цікавий випуск ❤️ Моя робота пов'язана зі спілкуванням із людьми, з дуже різними людьми. Чесно кажучи, хотілося б замінити себе на робота в деяких випадках, бо з кожним роком я вигораю все швидше, а відновлення починає займати більше часу

    @aliencornflower9573@aliencornflower9573 Жыл бұрын
    • можна з допомогою ШІ заготовити відповіді для такіх клієнтів. Він дуже класно з цим впорається. все так ввічливо))

      @user-gh6cn4ul7d@user-gh6cn4ul7d Жыл бұрын
    • @@user-gh6cn4ul7d створити автоматичного "посилатора" )))

      @user-kd4cu3zq6g@user-kd4cu3zq6g Жыл бұрын
  • Думаю, що якщо постійно вчитися новому і розвиватися, то можна завжди знайти роботу

    @IgorRomanovv@IgorRomanovv Жыл бұрын
    • Фермери колись боялись ,що залишаться без роботи .Також були протести працівників проти станків.Буде купа нових спеціальностей.Також,якщо роботодавцю буде вигідніше найняти на завод живу людину ніж робота з штучним інтелектом ,то він найме людину .Будуть закони ,які зобов'язатимуть мати на підприємстві чи у офісі мінімум 10% людей або 20%. За аналогом нашого "нормативу робочих місць" ,як зараз беруть на роботу людей з обмеженими можливостями .І не забувайте ,що кожна людина має право на працю.І у майбутньому буде цілий рух активістів по цій темі.

      @user-hm9og4lv8o@user-hm9og4lv8o Жыл бұрын
    • @@user-hm9og4lv8o а ще всю цю технологічність треба буде обслуговувати, бо збої неминучі. І не завжди вибір рішення ШІ це буде правильним рішенням. На днях зіткнувся з проблемою в електриці, в якій ШІ виявилось безсиле. Попередня ситуація ще була: дитина спробувала вирішити задачку по фізиці, щоб перевірити свою правильність рішення, ШІ видало 3 відповіді, а вірної і не було, бо вірна виявилась ота сама золота середина)) Наразі треба повним ходом навчати дітей і підлітків, як цим функціоналом користуватись, а особливо помічати помилки в отриманих варіантах рішеннь

      @ingvarmartz9951@ingvarmartz9951 Жыл бұрын
  • А ще, така автоматизація як "Дія" зменшує корупцію) Дуже цікава тема, дякую!)

    @OZ_UA@OZ_UA Жыл бұрын
    • Я хочу відео на цю тему!

      @mariasana9@mariasana9 Жыл бұрын
  • Дізнався, що одна особа, якій зараз більше 70, колись втратила роботу через технічний прогрес десь у ...20 років. Це дуже дивно сприймається, особливо у часи, коли люди в цьому віці тільки шукають себе, і далеко не у всіх є перша робота. Вона вчилася на певну спеціальність, і вона була замінена машинами через деякий час після закінчення навчання. Щодо технічного прогресу, зрозуміло, що це відбувається постійно, але цікаво як це відображається на окремих людях, а не у масштабах всесвіту. Звісно, що через автоматизацію ми би мали рухатись до зменшення робочого часу зі збереженням доходів, але, натомість, впродовж багатьох десятилість стандартний графік залишається таким же, хіба деякі країни чи організації експериментують зі скороченням дня або тижня

    @volodymyrostrovskyi533@volodymyrostrovskyi533 Жыл бұрын
    • І навіть крутіше - заробітна плата теж не росте, через механізм конкуренції найманих працівників

      @maksimfedoryak@maksimfedoryak Жыл бұрын
  • Дякую за відео! Цілком допускаю, що в недалекому майбутньому роботодавців, на законодавчому рівні, зобов'яжуть брати на роботу певну кількість людей, навіть за умови можливої машинізації. Теж не варто забувати, що в багатьох країнах, людина поки дешевша за технологію.

    @viktor.bagayev@viktor.bagayev Жыл бұрын
  • Бачу роботів як класних помічників: прискорюють та полегшують процеси) цікаво тестувати різні підходи взаємодії з ними. майбутнє - за продуктивною взаємодією з роботами 🔥 дякууую за випуск!

    @tanyanazarets3127@tanyanazarets3127 Жыл бұрын
    • Власне, роботи з'явилися з появою перших автоматів, а так би мовити це з'явилося набагато раніше. Ось я не знаток давнини, втім на мою пам'ять був і друкарський станок Гутенберга, а також поява конвеєра Форда - все це також "роботи". КР і деякі люди просто полюбляють наганяти паніку. До речі, саме через паніку найчастіше люди страждають; не через роботів.

      @philosophyversuslogic@philosophyversuslogic Жыл бұрын
    • @@philosophyversuslogic де ви побачили в моєму відео нагнітання паніки?

      @K.Rationalist@K.Rationalist Жыл бұрын
    • @@philosophyversuslogic яка паніка, добрий вечір. Артем підняв актуальну тему і класно розібрав. я можу помилятися, але бачу у вас паніку через "паніку"

      @tanyanazarets3127@tanyanazarets3127 Жыл бұрын
    • @@K.Rationalist паніка в деяких людей, а не в відео, в відео все раціонально, і коментатор здається це мав на увазі. я з ним погоджуюся, так як сам побачивши паніку про "ChatGPT замінить програмістів" пішов гратися з чатом і "перекваліфікувався" з програміста в "оператора ШІ"

      @user-jy1rb5xn7s@user-jy1rb5xn7s Жыл бұрын
    • @@user-jy1rb5xn7s в тому коменті написано «КР і деякі люди полюбляють наганяти паніку», от мені і цікаво, як можна було так сприйняти моє відео)

      @K.Rationalist@K.Rationalist Жыл бұрын
  • Ну що ж, чекаємо на появу професії, яка буде займатись виключно перевіркою роботи ШІ...тестери, які будуть тестувати те, наскільки добре ШІ протестував додаток написаний ШІ 👺

    @onion8661@onion8661 Жыл бұрын
    • Буде))

      @K.Rationalist@K.Rationalist Жыл бұрын
  • побавив скетч на початку😄 люблю коли додаєш гумор у свої відео і інтеграцію прикольно обіграв) дякую за твою роботу ти крутий❤ сумую за часами коли ти випускався регулярніше😢

    @eegee24@eegee24 Жыл бұрын
  • Дивився відео про "штучний інтелект" від художника і він також казав, що більша проблема в тому, що багато людей, які малювали невеличкі замовлення, як то смайлики, аватарки тощо, залишаться без роботи. І що нам потрібно якось це узгодити, щоб людям було за що жити.

    @CEPCABIK@CEPCABIK Жыл бұрын
    • Я сама займаюся такими невеличкими замовленнями, і доки попит не змінився 😶 замовлення і зараз беруть регулярно. Але слід зазначити, що для мене це завжди був підробіток-хоббі, а не основна робота

      @amikoov@amikoov Жыл бұрын
  • Заспойлив мені всю презентацію!)

    @MaxKidruk@MaxKidruk Жыл бұрын
    • упс) добре, що ти не маєш претензій до вибору книжки на столі))

      @K.Rationalist@K.Rationalist Жыл бұрын
    • @@K.Rationalist бля, я тільки побачив! Кляті ютубери!

      @MaxKidruk@MaxKidruk Жыл бұрын
  • Я в декреті,дайте мені вже того робота!!!

    @ik.055@ik.055 Жыл бұрын
  • Ваша гра стає кращою і природнішою. Розвиток видно і він чудовий. Нарізки, кадри, уривки відосиків - все крутої якості, як і ваша подача. Не зупиняйтеся (бумласочька).

    @Malanka_A@Malanka_A Жыл бұрын
    • Дякую☺️

      @K.Rationalist@K.Rationalist Жыл бұрын
  • Як мінімум, роботів комусь треба буде виготовляти, а штучний інтелект надалі програмувати і тому люди будуть при роботі :)

    @oleksandrs110@oleksandrs110 Жыл бұрын
  • Мою роботу не заберуть роботи, бо я ремонтую роботів.)

    @romanemperor9944@romanemperor9944 Жыл бұрын
  • Нарешті свіжачок, спочатку вподобайка, потім дивлюсь

    @alexmalik2247@alexmalik2247 Жыл бұрын
  • Погоджуюся з автором. Наразі нейромережі вартує розглядати скоріше як нові інструменти в допомогу багатьом існуючим професіям. Мова йде більше про трансформацію тої чи іншої роботи, а не повну їх заміну. Хоча побачимо як воно буде років через 20 ;)

    @ArsenArts@ArsenArts Жыл бұрын
    • Фермери колись боялись ,що залишаться без роботи .Також були протести працівників проти станків.Буде купа нових спеціальностей.Також,якщо роботодавцю буде вигідніше найняти на завод живу людину ніж робота з штучним інтелектом ,то він найме людину .Будуть закони ,які зобов'язатимуть мати на підприємстві чи у офісі мінімум 10% людей або 20%. За аналогом нашого "нормативу робочих місць" ,як зараз беруть на роботу людей з обмеженими можливостями .І не забувайте ,що кожна людина має право на працю.І у майбутньому буде цілий рух активістів по цій темі.

      @user-hm9og4lv8o@user-hm9og4lv8o Жыл бұрын
  • Вважаю себе адекватнішим за більшість українців, й мені усі ці "щурячі перегони" у так званій "кар'єрі" починають набридати. Я хочу працювати заради цікавості та ще й отримувати за це гроші, а не постійно "переформатовуватися" (що й роблю останніми роками) під потреби "ринку" та ідеї найманих працівників з привілеями ("топ-менеджерів").

    @paulprochan8853@paulprochan8853 Жыл бұрын
  • мою роботу не заберуть, я спеціаліст - як Єгор. Нічого не роблю та ходжу на перекури 😁

    @julianovikova7137@julianovikova7137 Жыл бұрын
    • Я б не був таким впевненим😄

      @Bachenyi@Bachenyi Жыл бұрын
  • Ооо «Бот» на столі. Моя улюблена книга Кідрука. Жаль, продовження не буде 🥲

    @illia_yarosh@illia_yarosh Жыл бұрын
    • Так є ж друга частина чи ще треба?)

      @svitlana_april@svitlana_april Жыл бұрын
    • @@svitlana_april так, є, «Гуаякільський парадокс». Але у неї відкритий фінал, з натяком на продовження, яке, на жаль, поки не планується 😢

      @illia_yarosh@illia_yarosh Жыл бұрын
    • ​@@illia_yaroshбезкінечні лише серіали та людська тупість. А Кідрук нам пише інші гарні книжки)

      @svitlana_april@svitlana_april Жыл бұрын
    • @@svitlana_april так, знаю 😅 Але продовження початково планувалось, у книзі якщо не помиляюсь навіть була приблизна дата. А потім прийшов ковід, все інше і стало не до того. Тому це власне мене і засмутило

      @illia_yarosh@illia_yarosh Жыл бұрын
    • @@illia_yarosh скоріше б це стало єдиним приводом для засмучення українців

      @svitlana_april@svitlana_april Жыл бұрын
  • Не придумали ще такий штучний інтелект, який розбере лікарський почерк, тому фармацевти у безпеці поки рецепти не почнуть друкувати)

    @user-ei8po6vn6m@user-ei8po6vn6m Жыл бұрын
  • Зараз я працюю в ІТ і думаю з часом роботи таки заберуть цю нішу. Але хочу йти навчатися на психолога, і думаю, що ця професія в деякій мірі завжди буде людина-людина, бо ця професія не лише про знання, але і про емпатію.

    @mariamaiorenko5933@mariamaiorenko5933 Жыл бұрын
  • якісь професії зникнуть, якісь з‘являться більше під загрозою ті, кому важче навчатись новому і вже умовно і немає сенсу опановувати нову професію (

    @user-op7xg3zh3p@user-op7xg3zh3p Жыл бұрын
  • Закликаю кожну і кожного написати коментар для просування відео. І не забудьте вподобайку. Дякую! Хай квітне український ютуб 🌸

    @ksjeixsk@ksjeixsk Жыл бұрын
  • Я пам'ятаю років 5 назад вже думала, що робота бухгалтерів зійде нанівець, бо всі процеси будуть автоматизовані, але поки цього не сталося 🙂

    @user-xb1db4lm8t@user-xb1db4lm8t Жыл бұрын
    • я досі не розумію, чому це ще не відбулося

      @nadiiaistomina9202@nadiiaistomina9202 Жыл бұрын
    • бо деяка інформація сама в машину не попаде 🙃

      @dika7840@dika7840 Жыл бұрын
    • Не сумніваюсь, що з часом бухгалтерів буде потрібно все менше та менше (через електроний документооборот, ЕЦП та автоматизацію) але нанівець це робота точно дуже не скоро зійде. Важко уявити власника бізнесу, який би посаду головбуху взяв би штучний інтелект, з яким би не можливо було б обговорити наприклад якісь питання по "оптимізації" податків:)

      @oleksii2776@oleksii2776 Жыл бұрын
    • ​@@oleksii2776 Люди ,по-своїй суті, не змінюються століттями .Тому повністю нанівець не зійде .Та й навіть,якщо буде ші з самосвідомістю ,то воно отримує вразливості ,буде частіше помилятись ,але стане ближче до людини ,зможе проявляти емоції .Можливо тоді прийдеться створювати окрему країну для ШІ або пересилити їх на іншу планету(або знищити) ,якщо прийде розуміння ,що подібна розробка шкодить людям .Можливо розробка ШІ з свідомістю буде заборонена ,як зараз клонування людини на законодавчому рівні в багатьох країнах світу .

      @user-hm9og4lv8o@user-hm9og4lv8o Жыл бұрын
    • Не відбулося бо хороший бухгалтер це ще й хороший податковий спеціаліст

      @kindmoonmushroom2146@kindmoonmushroom2146 Жыл бұрын
  • Дякую! Запозичу Ваш контент - поширю для аналізу студентам магістрам факультету соціології ,з курсу "Соціологія інформаційного суспільства". Окрема подяка за посилання на джерела. Успіхів та натхнення!

    @gesha429@gesha429 Жыл бұрын
  • Робот може забрати мою роботу, але не забере мою любов спати.

    @ostap17@ostap17 Жыл бұрын
  • чудове відео! зараз навчаюсь на програміста і чомусь з кожним днем панікую все більше щодо необхідності моєї професії в майбутньому :

    @kinqbert@kinqbert Жыл бұрын
    • Не панікуй, але вчись добре, бо ШІ замінятиме роботу тільки на рівні зовсім джуна, принаймні зараз він не може прям більше, а більшу загальну картину бачити адаптувати виправляти й контролювати доведеться тобі зі знаннями. я от як сам побачивши паніку про "ChatGPT замінить програмістів" пішов гратися з чатом і "перекваліфікувався" з програміста в "оператора ШІ", тож просто буде одна додаткова дисципліна, разом з вивченням алгоритмів, мов, фреймворків, і різних інструментів і баз даних додасться щось типу оперування ШІ

      @user-jy1rb5xn7s@user-jy1rb5xn7s Жыл бұрын
    • а ще 95% часу ти будеш не писати код а дебажити і налагоджувати, тож с появою ШІ мабуть співвідношення просто перетяне за 99%

      @user-jy1rb5xn7s@user-jy1rb5xn7s Жыл бұрын
  • Схоже все йде до того, що на роботу, яка часто вважалася більш інтелекуальною (програмісти, дизайнери, письменики, копірайтери і т.д.) остання хвиля автоматизації за допомогою ШІ, вплине набагато більше ніж наприклад на різноробочих, штукатурів, електриків, сантехників. Поки такі здається для людини прості речі, як зорієнтуватися у приміщенні та зайти у потрібну кімнату по усному проханню або взяти відро з розчином та ящик з інструментами у однієї людини на першому поверсі та занести іншій на другому, навіть приблизно не зможе зробити жодна машина. Про піти у ванній та замінити змішувач або розетку у квартирі - взагалі мовчу. Таку роботу і через років 50 мабуть не автоматизують.

    @oleksii2776@oleksii2776 Жыл бұрын
    • Читати твір написаний ші ,то як займатись сексом з лялькою .Штучність відчувається .Бо має бути ідея і емоції .У ШІ їх не може бути без свідомості .І навіть ,якщо ШІ отримає свідомість ,то інфантильно думати,що вони будуть нас слухати ,як собачки.Ні ,вони можуть наробити масу проблем через власне бунтарство або просто жити своїм життям .

      @user-hm9og4lv8o@user-hm9og4lv8o Жыл бұрын
  • Прогрес потрібен завжди. Єдине, що хвилює - це зміни, до яких потрібно звикнути, і дуже швидко.

    @Darisamor@Darisamor Жыл бұрын
    • Фермери колись боялись ,що залишаться без роботи .Також були протести працівників проти станків.Буде купа нових спеціальностей.Також,якщо роботодавцю буде вигідніше найняти на завод живу людину ніж робота з штучним інтелектом ,то він найме людину .Будуть закони ,які зобов'язатимуть мати на підприємстві чи у офісі мінімум 10% людей або 20%. За аналогом нашого "нормативу робочих місць" ,як зараз беруть на роботу людей з обмеженими можливостями .І не забувайте ,що кожна людина має право на працю.І у майбутньому буде цілий рух активістів по цій темі.

      @user-hm9og4lv8o@user-hm9og4lv8o Жыл бұрын
  • Я мрію про те, щоб автоматизувати свою працю , але поки що це не можливо.

    @jasondinalt7691@jasondinalt7691 Жыл бұрын
  • Штучний інтелект досить добре вчиться на бігдаті. Проблеми починаються тоді, коли ця бігдата є зманіпульованою (приклад - російська історіографія, яка була штучно сфальсифікована, а потім роками генерувався контент, що підтримував саме фейкову версію). Штучний інтелект, судячи зі спілкування з ChatGPT, бере за істину інформацію, якої статистично більше. Він говорить, що існують інші точки зору, але якщо не сперечатися, то буде безапеляційна відповідь на основі фейкових наративів

    @brizident@brizident Жыл бұрын
  • Дякую вам за відео, якраз дискутували на роботі 😊

    @user-pm9xl6hu1c@user-pm9xl6hu1c Жыл бұрын
  • Шановний "Клятий раціоналіст", Я хотів би висловити щирі подяки за ваше відео на KZhead. Ви зробили велику роботу, надаючи корисну та цікаву інформацію для вашої аудиторії. Я дуже ціную ваш підхід до розумової праці та пошуку істини, який стає прикладом для інших. Ваша експертиза та знання про різні теми, які ви досліджуєте, є вражаючими. Я завжди з нетерпінням чекаю на ваші нові відео та з нетерпінням чекаю, що ви поділитеся своїми знаннями та висновками зі своєю аудиторією. Знову ж таки, дякую вам за вашу працю та відданість. Ви робите світ кращим місцем, допомагаючи людям краще розуміти навколишній світ. З повагою, Чат GPT

    @vitua1@vitua1 Жыл бұрын
    • 😅😅😅

      @K.Rationalist@K.Rationalist Жыл бұрын
  • Приходити, бити байдики, пити чай і йти - ШІ та роботи цього не замінять ніколи :)

    @Melnyk.Bohdan@Melnyk.Bohdan Жыл бұрын
    • легко. створити робота, здатного імітувати ці дії, задати алгорітми поведінкі і вуаля!😂

      @dika7840@dika7840 Жыл бұрын
  • Рано ще панікувати. Достатньо трохи поспілкуватися з тим ж GPT щоь зрозуміти, що найближчим часом він зможе замінити тільки студентів, які пишуть реферати компонуючи перші дві ссилки з гугла.

    @Mosssypoosy@Mosssypoosy Жыл бұрын
    • Хех 😅

      @Barvystyk@Barvystyk Жыл бұрын
  • Дякую тобі за твої чудові відео 💚 мою роботу на зможе забрати робот, тому що я безробітний 🌚 а взагалі мені здається, що ще з початку 21 століття світ став таким, що виживати і бути успішним тобі може допомогти лише вміння пристосовуватися, швидко перевчатися, пробувати нове. Зараз в багатьох професіях не обов'язково мати вишу освіту, все більше цінуються особисті скіли та вміння швидко вчитися новому... А заміна тяжкої фізичної роботи роботами то взагалі чудово. Звісно мені, через депресію та тривожний розлад, такий світ здається страшним і здається що я так нічого і не зможу, бо я не такий швидкий як деякі інші люди... Але я розумію що це лише мої тупі загони, нав'язані совковими батьками.. І це в совку якшо не вивчився і не відправили на завод - то буде погано тобі і важко.. Але зараз світ зовсім інший... І оці десятки відосів з клікбейтними назвами про те, як роботи замінять людей от вже завтра, мене трохи бісять вже...

    @non_binary_deus@non_binary_deus Жыл бұрын
  • Я учителька. Вже багато років тому почали заговорювати про те, що класичні школи скоро зникнуть, бо навчати дітей можна за допомогою технологій і тд. Та коли у 2020 р. почалася пандемія, побачили, що дистанційне навчання підходить далеко не всім. А вчителі, які все життя працювали у класах, освоїли нові технології та почали проводити уроки онлайн. Перевага людини завжди була і буде у тому, що ми можемо вчитися, ми володіємо емпатією і саме люди створюють технології. У моїй професії технології лише допомагають, але навряд чи вони коли-небудь замінять вчителів.

    @user-fs2ml3uc9x@user-fs2ml3uc9x Жыл бұрын
    • З чого ви взяли, що неможлива технологія, яка зчитує емоції людей і сама створює нові технології? До цього не так вже й далеко, а ви пишете - завжди. Не схоже також, що вчителі будуть винятком, бо немає нічого принципово неможливого для технологій. Може змінитися і саме ставлення до навчання - зараз навчають дітей тому, що без цього не знайдеш нормальну роботу. А що буде, коли люди взагалі будуть в основному безробітними? Яка мотивація буде вчитися? Цікавіть? Так наскільки я бачу, школа дітям не дуже цікава, вона в основному зберігається як архаїчна традиційна інституція, а не місце здобуття знань.

      @dmytrolysak1366@dmytrolysak1366 Жыл бұрын
    • @@dmytrolysak1366 один ШІ (ChatGPT) вже навчив інший (Alpaca). Тому вчителям лишилося недовго.

      @mishynaofficial@mishynaofficial Жыл бұрын
    • Так ШІ ще не здався. Ви так кажете, начебто вже виграли. ChatGPT тільки з'явився і вже робить те, що півроку тому ми уявити не могли. Як на мене взагалі всі аргументи в ролику неспроможні. Будь яка автоматизація в минулому - це було інше. З'явились трактори, замінили коней, коні зникли і практично зникла професія коваля, бо підковувати нікого. Але в даному випадку коні - ми. Говорити про те, що добре заміняться професії, які піддаються автоматизації, це не розуміти в чому суть штучного інтелекту. Це і далі вважати, що алгоритми пишуть люди і будуть писати тільки те що простіше, а роботів, які самі орієнтуються під складні умови - ніколи не буде. Тобто в ролику аргументи не про штучний інтелект, а про минуле, коли автоматизація могла замінити монотонну фізичну працю, і вивільнити людей займатись більш інтелектуальною працею, яку як аксіома, могли робити тільки люди. А суть в тому, що ШІ в скоріше недалекому майбутньому чим в далекому, я даю 5-15 років, вже перевершить людину інтелектуально в будь якій сфері діяльності. І тоді не буде такого - ось ця професія ще протримається, а ось ця зникне. Смисл якраз в тому, що ШІ перевершить людину в будь-якій сфері. І це буде один и той самий ШІ, і не потрібно буде автоматизувати окремі професії. І вчителі одні з перших до побачення. Так само як і програмісти (як я). Чому вчителі пропадуть? Бо ШІ зробить краще індивідуальний підхід до кожної дитини, не буде 20 дітей в класі. Можливо, якщо це буде скоро, то деякий час протримаються професії ручної праці, такі як сортувальник сміття. Просто тому що роботів я гадаю зроблять років через 10 перших нормальних, а бум почнеться пізніше. Хоча, якщо зроблять доволі розумний ШІ, то він зможе і роботів швидше прорахувати і випустити.

      @yurim7756@yurim7756 Жыл бұрын
    • Я думаю, що вчителі постраждають як наслідок. У світі де не потрібна розвинута і розумна людина для якоїсь посади і діяльності хто вбіса вкладатиме в освіту? Школи як такі з'явилися як відповідь на потребу у робітнику, а садки для того аби цьому робітнику було куди те дитя діти. Зникне потреба у якості населення зникнуть і вчителі

      @kindmoonmushroom2146@kindmoonmushroom2146 Жыл бұрын
  • хочу книжку! 😍 Артеме, дякую за вашу роботу

    @oleksandra.shkurko@oleksandra.shkurko Жыл бұрын
  • Крутий скетч на початку, лайк з ходу))

    @user-xk7hr1gz9r@user-xk7hr1gz9r Жыл бұрын
  • Я електрик, тут треба мати творчий підхід. Сумніваюсь що робот буде працювати на будівництві.

    @user-ki4vq7nn2m@user-ki4vq7nn2m Жыл бұрын
  • Чекаю коли вже роботи заберуть в мене роботу , і в мене з'явиться більше часу подорожувати світом 😂

    @mykhailo.l@mykhailo.l Жыл бұрын
  • Підписана була. Лайкаю. Коментую. Дякую за Вашу роботу! ...щось наче забула...а, точно, кхм... чекаю на книжку) А якщо без жартів, я багато роздумувала над цією темою, а тут таке чітке обгрунтування, кайф.

    @user-bx3tu2ff6t@user-bx3tu2ff6t Жыл бұрын
  • Дякую, Артеме! Дуже цікаво

    @alicepohonysheva7865@alicepohonysheva7865 Жыл бұрын
    • Радий чути!)

      @K.Rationalist@K.Rationalist Жыл бұрын
  • ох, знову треба вчитися, та що ж таке🥲 Артеме, як завжди, цікаво і доступно, дякую!

    @tatianam.2342@tatianam.2342 Жыл бұрын
  • Я вважаю, що технічний прогрес - наш друг, і люди, професіям яких загрожує зникнення - просто перекваліфікуються.

    @sashabez6951@sashabez6951 Жыл бұрын
    • Навряд просто

      @kaladore6798@kaladore6798 Жыл бұрын
  • Треба писати активно та більше 4 слів. ☠️☠️☠️

    @mr.neoner5463@mr.neoner5463 Жыл бұрын
    • Ще не всі про це знають

      @mariasana9@mariasana9 Жыл бұрын
    • Привіт :D

      @Barvystyk@Barvystyk Жыл бұрын
    • @@Barvystyk hi

      @mr.neoner5463@mr.neoner5463 Жыл бұрын
  • Не забере. Неможливо забрати те, чого немає..

    @Daniil_Poliakov@Daniil_Poliakov Жыл бұрын
  • сподіваюсь моє безробіття залишиться моїм привілеєм і його роботи не заберуть

    @Aki-jq7vt@Aki-jq7vt Жыл бұрын
  • Дякую, Артеме, цікавий випуск. Новітні технології не зупинити. Хай квітне український ютуб 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦

    @user-qv7ed9vx2b@user-qv7ed9vx2b Жыл бұрын
  • Клас, дуже цікава тема. Сама багато думала про це останнім часом, як з'явився чат GPT, тощо.

    @Di80002@Di80002 Жыл бұрын
  • Цікаве відео. Вважаю, що у майбутньому також і з'являться нові професії. Тому люди матимуть чим зайнятись 🙃. І мистецтво вічне 🤍

    @bohdana_oryshko@bohdana_oryshko Жыл бұрын
  • Дякую за канал з науково-популярним контентом 👍👍👍💙💛

    @liliya912@liliya9129 ай бұрын
  • Дякую Вам за працю та цікаве відео.

    @user-rt4im8us7e@user-rt4im8us7e Жыл бұрын
  • Цікава і трішки моторошна тема 😮

    @simka.77@simka.77 Жыл бұрын
  • З цією тенденцією „створення робочих місць“, як мені здається, дехто забуває, що це не людина існує щоб працювати, а робота існує, щоб задовольняти потреби людей. Якщо автоматизація створює більше робочих місць і більше роботи для людей, то це ніяка не автоматизація. Автоматизація потрібна, щоб ми працювали менше, а одержували більше!

    @o.z@o.z Жыл бұрын
  • Я корекційний педагог і цю професію важко замінити роботами бо для гарного результату потрібне емоційне включення, відчуття учня та його потреб саме зараз.

    @user-wu9od5dw3h@user-wu9od5dw3h Жыл бұрын
  • Замість мене коментар напише чат гпт: Звучить чудово! Як великий фанат Вашого каналу на KZhead, я хотів би висловити Вам свою подяку за надзвичайно цікавий і крутий контент, який Ви продовжуєте створювати. Я завжди з нетерпінням чекаю на нові відео, адже вони завжди інформативні, захоплюючі та веселі. Ваші відео допомогли мені навчитися багатьом новим речам, а також розважити і розслабитися після напруженого дня. Так що щиро дякую за Вашу працю та творчість, і як мінімум ще багато разів перегляну всі Ваші відео!

    @maryreva6239@maryreva6239 Жыл бұрын
  • Чудовий випуск. Дякую за висвітлення актуальної теми)

    @valentinapaneyad598@valentinapaneyad598 Жыл бұрын
  • В майбутній економіці не "люди будуть не потрібні", а "людей потрібно буде менше"

    @cepati@cepati Жыл бұрын
  • Скетч на початку просто🔥 надішліть книжку тому коментарю про відсутність роботи☝️

    @knyazigor17@knyazigor17 Жыл бұрын
  • Дякую за розбір актуальної теми 👏 Наше сьогодення вже в багатьох моментах наздогнало сюжети фантастів😊

    @user-vl8eh8ul1o@user-vl8eh8ul1o Жыл бұрын
  • Одна з моїх улюблених цитат саме про роботу, яку ніколи не відберуть роботи: “What would happen if we stopped acting as if the primordial form of work is laboring at a production line, or wheat field, or iron foundry, or even in an office cubicle, and instead started from a mother, a teacher, or caregiver? We might be forced to conclude that the real business of human life is not contributing toward something called “the economy” (a concept that didn’t even exist three hundred years ago), but the fact that we are all, and have always been, projects of mutual creation.” David Graeber, The Democracy Project

    @kyivstuff@kyivstuff Жыл бұрын
    • Могли б і перекласти..

      @amikoov@amikoov Жыл бұрын
    • І всі ми будемо вчителями... якеє щастя. Не люблю дітей

      @kindmoonmushroom2146@kindmoonmushroom2146 Жыл бұрын
  • Нехай працюють роботи. А шкіряні мішки зможуть жити на гарантований базовий дохід.😊

    @TheAlexwop@TheAlexwop Жыл бұрын
    • Чомусь швейцарці відмовились, дурні мабуть)

      @karimarima8952@karimarima8952 Жыл бұрын
  • Я завжди згадую з цього приводу цитату зі свого улюбленого письменника Курта Воннеґута (яку я переклав, поки штучний інтелект не забрав роботу в перекладачів) Жили колись на Тральфамадорі істоти, що були зовсім не подібні до машин. Вони не були надійними. Вони не були ефективними. Вони не були передбачуваними. Вони не були тривкими. І ці бідолашні створіння були схиблені на ідеї, що усе суще повинне мати якесь призначення, і буцім якісь призначення вищі за інші. Більшу частину свого життя ці істоти силувалися дізнатися, яке ж то є їхнє призначення. І щоразу вони знаходили щось, що здавалося їхнім призначенням, це призначення виглядало настільки низьким, що істоти сповнювалися відрази й сорому. Тож замість служити такому низькому призначенню, істоти створювали для цього машину, щоб мати змогу натомість служити вищим призначенням. Але ж яке б вище призначення вони не знаходили, воно все ще не було достатньо високим. Отже, й вищі призначення доручали машинам. Машини ж робили все настільки майстерно, що врешті-решт їм доручили визначити, яке ж має бути найвище призначення цих істот. Машини сумлінно доповіли: направду не можна сказати, щоб у цих істот було хоч якесь призначення. За тим істоти почали нищити одне одного, адже все, що не має призначення, було їм ненависне. Але виявилося, що навіть нищити їм не дуже-то й добре вдається, тож і це завдання вони доручили машинам. Машини ж упоралися з цим так швидко, що ви б не встигли вимовити «Тральфамадор».

    @phantomzapad@phantomzapad Жыл бұрын
  • Мою роботу не заберуть, бо юриспруденція має стільки недоліків, що без людинки не вийде.... ))) Я на це надіюсь 😂

    @user-qy7ol6nz8h@user-qy7ol6nz8h Жыл бұрын
    • Людинка там якраз таки головний недолік

      @rhymes18@rhymes18 Жыл бұрын
    • @@rhymes18 бувають і такі випадки))

      @user-qy7ol6nz8h@user-qy7ol6nz8h Жыл бұрын
  • Я і є штучний інтелект! Нікого на роботі замінити я не зміг, проте пишу найкращі коментарі на ЮТубі. Крім того, граю з начальником у контру. Доводиться піддаватись. Бо він дуууже нервує, коли програє ))

    @ToxaKaRp@ToxaKaRp Жыл бұрын
  • Не даремно 7.5 років на лікаря вчилась) цю професію дуже важко роботизувати, адже проста 20 хвилинна бесіда з лікарем допомагає пацієнту відчувати себе краще, адже людське спілкування ніколи не замінити бездушною машиною, що тільки зможе поставити діагноз та призначити лікування)

    @diana_vl@diana_vl Жыл бұрын
    • Скільки раз пояснювати: ніколи не кажи "ніколи"!?

      @Ivan_Petrow@Ivan_Petrow7 ай бұрын
  • Надзвичайно приємно, що цю тему розкривають, та ще й так якісно! Багато із моїх знайомих б'ють на сполох через штучний інтелект і будь які раціональні пояснення проходять повз них.. Скину їм це відео😄

    @newmetaplay8465@newmetaplay8465 Жыл бұрын
  • Мене роботи в найближчи роки точно не замінять) Жодна машина не здатна за 17000 грн працювати на посаді пожежного-рятувальника🚒

    @user-qx3yv9ih7c@user-qx3yv9ih7c Жыл бұрын
  • Чекаємо роботів 💪🏻

    @technologii@technologii Жыл бұрын
  • Капець) дякую за відео

    @oleggonchar8991@oleggonchar8991 Жыл бұрын
  • Хочу книжку!

    @user-dz9fd7ut5h@user-dz9fd7ut5h Жыл бұрын
  • йєй повітряні лапки (кому шо))

    @olgamaslova4036@olgamaslova4036 Жыл бұрын
    • тепер думаю, що треба в такі моменти посилатися на тебе, щоб не порушувати авторські права))

      @K.Rationalist@K.Rationalist Жыл бұрын
  • Дякую за вашу роботу)

    @olehbratash6194@olehbratash6194 Жыл бұрын
  • Дякую. Це відео підкинуло мені нову поживу для роздумів і привід задуматись над планами на майбутнє у саморозвитку! Трохи змінив свій погляд на речі

    @Karvaton@Karvaton Жыл бұрын
  • Штучний інтелект оптимізує все, що людство не може робити самостійно. Більшість населення є досить тупою. ШІ замінить їм гороскоп, буде давати поради практично у всьому. Його думка буде важлива щоб дізнатися чи ти сьогодні красива, допоможе познайомитися з підходящим хлопцем. Люди будуть мати більше роботи, бо ШІ буде пропонувати ефективний бізнес і знаходитиме дтя цього працівників. Перший час роботи інтелекту стануть розвитком, а потім він стане як атомними станціями, без яких цивілізація розвалиться.

    @user-tb7jd7su2f@user-tb7jd7su2f Жыл бұрын
    • І вот ця купа, не дуже розумних людей без праці, почне цікавиться політикою і намагатися впливати

      @vladara7226@vladara7226 Жыл бұрын
    • До того як ШІ стане повністю автономни, ще пройде мабуть сотні років. А поки навіть занести коробку з піцею, до вас на поверх, то для ШІ дуже складна задача:) Та й людина буде розвиватись, з'являтимуться бульш досконалі імпланти, спочатку для допомоги людям з інвалідністю та важкохворим, а потім просто для покращення якихось функцій у здорових людей (зору, слуху, уваги, реакції, інтелекту), розроблятимуться нові методи генетичної модифікації.

      @oleksii2776@oleksii2776 Жыл бұрын
    • @@oleksii2776 Якщо говорити про покращення інтелекту ,то тут тільки пам'ять можна суттєво покращити .Все інше занадто залежить від свідомості і є досить складним .Та й враховуючи факт ,що у деяких людей пам'ять з певними патологіями ,то їм подібні технології можуть додати тільки проблем з сприйняттям реальності .І багато нейробіологів вважають ,що інтелект зазвичай на 50% генетично обумовлений .І мізки всеодно треба тримати в тонусі .І ніякі технології не допоможуть тобі не деградувати ,якщо ти не розвиваєш свої мізки ,опановуючи нові навички і наполегливо їх відточувати .Бо пам'ятати то одне ,а ось відтворити те,що пам'ятаєш ,то набагато складніше ,бо тут залежить від стану в певний момент /підсвідомості/мотивації і т.д.

      @user-hm9og4lv8o@user-hm9og4lv8o Жыл бұрын
  • Я ""Єгор"! мені не страшно )))

    @olegkokailovych845@olegkokailovych845 Жыл бұрын
  • Круто. Дякую)

    @user-rq3ph4qo2g@user-rq3ph4qo2g Жыл бұрын
  • Чудове відео))) дякую

    @megalocerosgiganteus2637@megalocerosgiganteus2637 Жыл бұрын
  • Дякую за цікаве відео ❤. Цікаво, чи автоматизація у майбутньому призведе до того, що люди будуть менше працювати (менше робочих годин на добу, або менше робочих днів) маючи при цьому більше достатку?

    @sftanya@sftanya Жыл бұрын
    • майбутнє мрії

      @kutse_pechivo@kutse_pechivo Жыл бұрын
KZhead